Fot. Justyna Ślęczka / naszosie.pl

Wśród pań najlepsza była Ewelina Szybiak, a rywalizację masters zdominowali gospodarze z Michałem Nabiałkiem na czele.

GP Częstochowy zostało rozegrane w kategoriach elita i orlik wśród mężczyzn oraz juniorka, orliczka i elita wśród kobiet. U panów emocjonującą rywalizację o zwycięstwo stoczyli Kamil Zieliński (Domin Sport) i Kamil Gradek (ONE Pro Cycling). Ostatecznie lepszy okazał się „Łyda”, który pokonał „Gradzia” o sześć punktów – 62 do 56. Trzecie miejsce wywalczył drugi z kolarzy Andrzeja Domina, Paweł Charucki. Piątą lokatę zajął najlepszy z orlików Stanisław Aniołkowski. Za zawodnikiem Team HUROM uplasowali się Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) i Paweł Szóstka (TC Chrobry Scott Głogów).

Fot. Justyna Ślęczka / naszosie.pl

Wśród pań, zgodnie z oczekiwaniami, wyścig stał pod znakiem walki MAT Atom Deweloper i TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. Ostatecznie bardziej zadowolone mogą być podopieczne Pauliny i Pawła Bentkowskich – zwycięstwo przypadło Ewelinie Szybiak, która wyprzedziła swoją koleżankę Katarzynę Wilkos. Kolejne cztery miejsca zajęły już zawodniczki z Torunia – najniższy stopień podium trafił do Karoliny Perekitko, która tym samym wygrała wśród orliczek przed Aurelą Nerlo (MAT Atom Deweloper) i Natalią Nowotarską (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Najlepszą juniorką została kolejna cyklistka z Torunia, Karolina Kumięga. Za nią były Sara Tonder (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) i Marta Jajczak.

Wśród mastersów, cyklosport i amatorów rywalizację zdominowali kolarze KS Scout Częstochowa, którzy w czołowej „piątce” oddali jedynie trzecie miejsce. Zwycięstwo przypadło Michałowi Nabiałkowi (masters), a drugie miejsce Marcinowi Bartolewskiemu (cyklosport). Jako jedyny gospodarzom przeciwstawił się Piotr Górniak, ale jego jazda starczyła na trzecią lokatę i wygraną wśród amatorów.

PEŁNE WYNIKI – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments