CRÉDIT PHOTO ZOÉ SOULLARS - DIRECTVELO

Marco Minnaard (Wanty – Groupe Gobert) wygrał 27. edycję Rhône-Alpes Isère Tour. Ostatni etap dla Justina Oiena (Caja Rural – Seguros RGA).

Ostatni etap francuskiej etapówki nie był dość wymagający. Do pokonania były prawie 183 kilometry z Saint-Maurice l’Exil do Charvieu-Chavagneux. Na trasie były tylko dwa podjazdy. Jednak w generalce pierwszą trójkę dzieliły tylko 3 sekundy i można się było spodziewać ciekawego ścigania.

W ucieczkę dnia zabrali się: Rudy KOWALSKI (Charvieu-Chavagneux Isère Cyclisme), Jaap DE JONG (Chambéry Cyclisme Formation), Justin OIEN (Caja Rural-Seguros RGA), Marc HIRSCHI (BMC Development Team), Pierre TERRASSON (VC Villefranche Beaujolais) i Evaldas SISKEVICIUS (Delko Marseille-Provence KTM). Nikt z harcowników nie miał szans w generalce i bonusowe sekundy na dwóch lotnych finiszach na nic im się zdały. Pierwszą wygrał Kowalski, a drugą Hirschi.

Ucieczka uzyskała maksymalnie pięć minut przewagi. Także trzeci lotny finisz należał do harcowników, a wygrał go Oien. 30 kilometrów przed metą z ucieczki zostali tylko Kowalski, Oien i Siskevicius, a z peletonu zaatakowali Thomas Voeckler (Direct Energie) i Romain Combaud (Delko Marseille-Provence KTM). Sześć kilometrów przed kreską goniąca dwójka doścignęła czołówkę.

Peleton nie dał rady doścignąć ucieczki, a zwycięzcą etapu został Amerykanin Justin Oien (Caja Rural – Seguros RGA). Drugi był Romain Combaud (Delko Marseille-Provence KTM), a trzeci Evaldas Siskevicius (Delko Marseille-Provence KTM).

Zwycięzcą generalki został Marco Minnaard (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki ostatniego etapu:

1 *OIEN Justin CJR 04:33:05 (b : 15”)
2 COMBAUD Romain DMP MT (b : 6”)
3 SISKEVICIUS Evaldas DMP MT (b : 8”)
4 KOWALSKI Rudy CCI MT (b : 4”)
5 VOECKLER Thomas DEN MT
6 EIBEGGER Markus RSW MT
7 KNEISKY Morgan ADT 4
8 *PHILIPSEN Jasper BMD MT
9 FRIESECKE Gian SUI MT
10 *RUSSO Clément PBS MT
11 QUEMENEUR Perrig DEN MT
12 BUTTNER Simon BBA MT
13 *DOWNEY Mark CCE MT
14 *EENKHOORN Pascal BMD MT
15 CRISTA Daniel CJC MT
16 *GODON Dorian COF MT
17 *BRUNEL Alexys CCE MT
18 *BOUCHET Baptiste VUL MT
19 MINNAARD Marco WGG MT
20 *DUJARDIN Sandy PBS MT
21 *HAMILTON Lucas AUS MT
22 *DANÈS Léo CCF MT
23 RABITSCH Stephan RSW MT
24 *SIVAKOV Pavel BMD MT
25 SCHULTZ Nicholas CJR MT
26 BAUGNIES Jérôme WGG MT
27 PACCALET Alexandre VUL MT
28 *SELLIER Simon FRA MT
29 MAINARD Jérôme ADT MT
30 CARISEY Clément CR4 MT
31 KVASINA Matija RSW MT
32 BAGOT Yoann COF MT
33 *JOURNIAUX Axel FRA MT
34 *MÜLLER Patrick BMD MT
35 LIENHARD Fabian SUI MT
36 *LAFAY Victor BBA MT
37 SEIGLE Romain CCE MT
38 PAPILLON Lucas CR4 MT
39 HUPOND Thierry DMP MT
40 *GENIETS Kevin CCF MT
41 ZABALA Josu CJR MT
42 GRELLIER Fabien DEN MT
43 *IRISARRI Jon CJR MT
44 THIERY Cyrille SUI MT
45 SAVICKAS Zydrunas BBA MT
46 *STORER Michael AUS MT
47 *HINDLEY Jai AUS MT
48 *DE ROSSI Lucas FRA 15
49 *MALLE Nicolas FRA MT
50 *JENNER Samuel AUS MT
51 OURSELIN Paul DEN MT
52 *ARANBURU Alex CJR MT
53 JAMET Alexandre CR4 MT
54 SCHIR Théry SUI MT
55 RAIBAUD Jimmy ADT MT
56 LEVARLET Guillaume WGG MT
57 VAN MELSEN Kevin WGG MT
58 CORNU Jérémy DEN MT
59 JEANNÈS Matthieu PBS MT
60 *COSNEFROY Benoit CCF 19
61 *ROGER Maxime CCF MT
62 *LACROIX Valentin VUL MT
63 *VANOVERSCHELDE Quentin VUL MT
64 *PARET-PEINTRE Aurélien CCF MT
65 EVRARD Laurent VCV MT
66 ANTONINI Simone WGG 26
67 DEVRIENDT Tom WGG MT
68 *DE JONG Jaap CCF MT (b : 2”)
69 BRUN Xavier PBS 56
70 *TERRASSON Pierre VCV 06:43

Nie wystartowali :
BOUCHARD Geoffrey CR4
*MAEDER Gino SUI
KNIPP Niels SUI

Wycofali się:
*FINE Eddy CCI
*FINE Gabin CCI
BRUN Frédéric BBA
LEMARCHAND Romain DMP
MARTINEZ Yannick DMP
ARNAUD Vincent BBA
VAN STAEYEN Michael COF
CHANCRIN Camille BBA
ROSON Jaime CJR
*LE TURNIER Mathias COF
DUMOURIER Florian CR4
*SAUVAGE Paul CCE
*HIRSCHI Marc BMD
*CRAS Steff BMD
ATHANE Thibault CR4
GUILLEMOIS Romain DEN
CAMPISTROUS Romain ADT
*STANNARD Robert AUS
KORETZKY Clément CCI
*SCHLEMMER Lukas RSW
*NEUHAUSER Marcel RSW
LEHNER Daniel RSW
*PFRIMMER Arnaud CCE
*RICHARD Louis PBS
*MERIGNAT Sofiane FRA
ROSTOLLAN Thomas ADT
LOUBET Julien ADT
*DEFAYE Jérémy FRA

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 MINNAARD Marco WGG en 16h02’55”
2 *EENKHOORN Pascal BMD 2
3 MAINARD Jérôme ADT 3
4 *HINDLEY Jai AUS 5
5 BAGOT Yoann COF 9
6 QUEMENEUR Perrig DEN 12
7 KVASINA Matija RSW 13
8 HUPOND Thierry DMP 20
9 *LAFAY Victor BBA 43
10 EIBEGGER Markus RSW 47
11 COMBAUD Romain DMP 52
12 *JOURNIAUX Axel FRA 58
13 *GENIETS Kevin CCF 01:00
14 RABITSCH Stephan RSW 01:02
15 CARISEY Clément CR4 MT
16 SEIGLE Romain CCE MT
17 *SIVAKOV Pavel BMD MT
18 *HAMILTON Lucas AUS MT
19 BAUGNIES Jérôme WGG MT
20 *MÜLLER Patrick BMD MT
21 *IRISARRI Jon CJR MT
22 GRELLIER Fabien DEN MT
23 PAPILLON Lucas CR4 MT
24 *STORER Michael AUS 01:10
25 VOECKLER Thomas DEN 01:23
26 JAMET Alexandre CR4 01:40
27 SCHULTZ Nicholas CJR 01:59
28 SAVICKAS Zydrunas BBA 04:20
29 *PHILIPSEN Jasper BMD 08:01
30 *RUSSO Clément PBS 08:07
31 *GODON Dorian COF 08:08
32 *ARANBURU Alex CJR 10:54
33 *DE ROSSI Lucas FRA 12:31
34 CORNU Jérémy DEN 13:22
35 *PARET-PEINTRE Aurélien CCF 13:40
36 *COSNEFROY Benoit CCF 14:05
37 BUTTNER Simon BBA 14:16
38 EVRARD Laurent VCV 14:31
39 *DUJARDIN Sandy PBS 14:36
40 *JENNER Samuel AUS 14:41
41 FRIESECKE Gian SUI 18:07
42 JEANNÈS Matthieu PBS 18:18
43 ANTONINI Simone WGG 18:29
44 OURSELIN Paul DEN 18:52
45 ZABALA Josu CJR 20:26
46 VAN MELSEN Kevin WGG 24:12
47 *BOUCHET Baptiste VUL 24:34
48 *DANÈS Léo CCF MT
49 DEVRIENDT Tom WGG 24:46
50 *MALLE Nicolas FRA 24:59
51 LIENHARD Fabian SUI 28:25
52 *SELLIER Simon FRA MT
53 THIERY Cyrille SUI MT
54 *LACROIX Valentin VUL 28:27
55 RAIBAUD Jimmy ADT 28:56
56 *OIEN Justin CJR 34:00
57 LEVARLET Guillaume WGG 34:30
58 BRUN Xavier PBS 35:24
59 *DOWNEY Mark CCE 37:23
60 SCHIR Théry SUI 37:45
61 CRISTA Daniel CJC 38:20
62 KNEISKY Morgan ADT 38:30
63 *VANOVERSCHELDE Quentin VUL 38:45
64 *ROGER Maxime CCF MT
65 SISKEVICIUS Evaldas DMP 40:37
66 *DE JONG Jaap CCF 40:49
67 KOWALSKI Rudy CCI 43:36
68 *TERRASSON Pierre VCV 46:27
69 *BRUNEL Alexys CCE 53:15
70 PACCALET Alexandre VUL 56:37