fot. Justyna Ślęczka / naszosie.pl

Zwycięstwem Filippo Fortina (Tirol Cycling Team) zakończył się pierwszy etap CCC Tour – Grody Piastowskie. Włoch został też nowym liderem.

Pierwszy etap tegorocznych Grodów miał bardzo otworzyć rywalizację. Do pokonania było 170 kilometrów pagórkowatego terenu, odpowiadającego „klasykowcom”.

Po około 30 kilometrów uformowała się pierwsza ucieczka, w której znaleźli się Robert Kessler (LKT Brandenburg) i Mateusz Nowaczek (Voster Uniwheels). Po pewnym czasie doskoczyli do nich Wojciech Migdał (Hurom) i Yuriy Natarov (Astana City). Przewaga ucieczki wynosiła w najlepszym momencie około 5 minut.

Ściganie zaczęło się na pierwszym podjeździe pod Pomocne. Tam mocniej na pedały nacisnął Natarov, który zerwał towarzyszy ucieczki. Tempo podkrecił także peleton za sprawą One Pro Cycling, który mocno zbliżył się do uciekinierów.

Na ostatniej rundzie niewiele się zmieniło. Natarov został doścignięty, a peleton mocno się uszczuplił. O wszystkim zdecydował więc niebezpieczny sprint w Jaworze. Tam najlepszy okazał się Filippo Fortin (Tirol Cycling Team), który został jednocześnie liderem wyścigu. Za jego plecami etap ukonczyli Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji) i Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments