Photo: INPHO

Damien Shaw (An Post-ChainReaction) wygrał pierwszy etap Tour du Loir et Cher i został liderem wyścigu. Jego kolega z drużyny, Przemek Kasperkiewicz finiszował na 14. miejscu.

Francuska etapówka rozpoczęła się dzisiaj po raz 58. W ciągu pięciu dni do pokonania było prawie 790 kilometrów. Pierwszy etap prowadził z Blois do Mont-Près-Chambord i liczył niespełna 155 kilometrów.

Wśród 28. startujących drużyn mieliśmy jednego Polaka, Przemysława Kasperkiewicza w barwach AN Post Chain Reaction.

W ucieczkę dnia zabrali się: Joey Van Rhee (Destil-Jo Piels Cycling Team), René Hooghiemster (Baby-Dump Cycling Team), Nicklas Pedersen (Team Giant-Castelli), Joshua Huppertz (Team Lotto-Kern Haus), Damien Shaw (An Post-ChainReaction) i Bram Nolten (Monkey Town Continental Team). Po długiej pogoni dołączył do nich Thomas Rostollan (Armée de Terre).

Jedyną górską premię wygrał René Hooghiemster i to on jutro wystartuje w koszulce dla najlepszego górala. Ucieczka świetnie ze sobą współpracowała, a peleton nie był w stanie ich dogonić.

Na ostatnim kilometrze zaatakował Rostollan, ale szybko skontrował go Shaw i to doświadczony Irlandczyk mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Rostollan, a trzeci Joey Van Rhee (Destil-Jo Piels Cycling Team).

Peleton spóźnił się o 47 sekund, a czternaste miejsce na etapie wywalczył Przemysław Kasperkiewicz (AN Post Chain Reaction).

Wyniki:

1 SHAW Damien An Post Chain Reaction 03h32’23”
2 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre 00’04”
3 VAN RHEE Joey Destil – Jo Piels Cycling Team 00’06”
4 PEDERSEN Nicklas Team Giant – Castelli 00’06”
5 HOOGHIEMSTER René Baby – Dump Cyclingteam 00’06”
6 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus 00’06”
7 NOLTEN Bram Monkey Town Continental Team 00’06”
8 FRAME Alex Jlt Condor 00’47”
9 DE DECKER Alfdan Lotto Soudal U23 00’47”
10 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team 00’47”
11 JENSEN August Team Coop 00’47”
12 DONDERS Jelle Team Differdange – Losch 00’47”
13 BRUSSELMAN Twan Destil – Jo Piels Cycling Team 00’47”
14 KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction 00’47”
15 POULSEN Rasmus Guldhammer Team Veloconcept 00’47”
16 DAHL Herman Team Sparebanken Sor 00’47”
17 GUSTAVSSON Niklas Team Tre Berg – Postnord 00’47”
18 ASGREEN Kasper Team Veloconcept 00’47”
19 THOMINET Camille C.M. Aubervilliers 93 00’47”
20 DE KLEIJN Arvid Baby – Dump Cyclingteam 00’47”
21 BAKKER Stephan Monkey Town Continental Team 00’47”
22 KERKHOF Tim Destil – Jo Piels Cycling Team 00’47”
23 HERFORTH JENSEN Dennis Coloquick – Cult 00’47”
24 SATLIKOV Maxim Astana City 00’47”
25 DE GREEF Robbert Baby – Dump Cyclingteam 00’47”
26 WEINZHEIMER Richard Team Lotto – Kern Haus 00’47”
27 DOWNING Russell Jlt Condor 00’47”
28 VORRE LOURING Aske Team Giant – Castelli 00’47”
29 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg 00’47”
30 RAILEANU Cristian Team Differdange – Losch 00’47”
31 MENTEN Milan Lotto Soudal U23 00’47”
32 CATANIA Claudio Team Differdange – Losch 00’47”
33 SUZUKI Ryu Bridgestone Anchor Cycling Team 00’47”
34 CLAUSEN Patrick Riwal Platform Cycling Team 00’47”
35 VAN TRIJP Maarten Metec – Tkh Continental Cyclingteam P/b Mantel 00’47”
36 HALLER Patrick German National Team 00’47”
37 ZURITA MARTINEZ Francesc Team Vorarlberg 00’47”
38 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg – Postnord 00’47”
39 OMOTE Toshiki Bridgestone Anchor Cycling Team 00’47”
40 JAGER Patrick Team Vorarlberg 00’47”
41 AKHMETOV Galym Astana City 00’47”
42 ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre 00’47”
43 VERMEER Tom Team Differdange – Losch 00’47”
44 SAGNIER Théo C.C. Nogent Sur Oise 00’47”
45 DETANT Yannick Monkey Town Continental Team 00’47”
46 EIKELAND Ken Team Fixit.no 00’47”
47 DE JONCKHEERE Johan Sélection Région Centre 00’47”
48 SALMON Maxime C.M. Aubervilliers 93 00’47”
49 OCKELOEN Jasper Monkey Town Continental Team 00’47”
50 TRONDSEN Trond Hakon Team Sparebanken Sor 00’47”
51 JONES Brenton Jlt Condor 00’47”
52 TIMMERMANS Justin Baby – Dump Cyclingteam 00’47”
53 DUBOIS Corentin Team U Nantes Atlantique 00’47”
54 VAN MOER Brent Lotto Soudal U23 00’47”
55 LEYSEN Senne Lotto Soudal U23 00’47”
56 THOMAS Adrien Sélection Région Centre 00’47”
57 LINDENBURG Jim Metec – Tkh Continental Cyclingteam P/b Mantel 00’47”
58 TRONET Steven Armee De Terre 00’47”
59 VERMEULEN Jeff Destil – Jo Piels Cycling Team 00’47”
60 SCOTT Jacob An Post Chain Reaction 00’47”
61 BOKELOH Jonas An Post Chain Reaction 00’47”
62 BRAYBROOKE Alex AVC Aix en Provence 00’47”
63 AMAGOI Tatsuki Kinan Cycling Team 00’47”
64 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team 00’47”
65 GALTA Fredrik Strand Team Coop 00’47”
66 LUKKEDAL Øyvind Team Coop 00’47”
67 AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sor 00’47”
68 LUCHSHENKO Sergey Astana City 00’47”
69 TE STROET Rens Destil – Jo Piels Cycling Team 00’47”
70 BAK KLARIS Magnus Coloquick – Cult 00’47”
71 VINJEBO Emil Nygaard Team Giant – Castelli 00’47”
72 BLÅLID Marius Team Fixit.no 00’47”
73 MANNINEN Matti Team Fixit.no 00’47”
74 LIENHARD Fabian Team Vorarlberg 00’47”
75 KOREVAAR Merijn Baby – Dump Cyclingteam 00’47”
76 NIKITIN Matvey Astana City 00’47”
77 KULIMBETOV Nurbolat Astana City 00’47”
78 REGUERO CORRAL Gabriel Team Differdange – Losch 00’47”
79 HARDAHL Anders Coloquick – Cult 00’47”
80 MARY Clement Team U Nantes Atlantique 00’47”
81 RIIS Thomas Nybo Team Veloconcept 00’47”
82 FREIENSTEIN Raphael Team Lotto – Kern Haus 00’47”
83 BACON Romain C.C. Nogent Sur Oise 00’47”
84 LARSEN Richard Team Tre Berg – Postnord 00’47”
85 SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus 00’47”
86 FÅGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg – Postnord 00’47”
87 KRIGBAUM Mathias Coloquick – Cult 00’47”
88 QUAADE Rasmus Christian Team Giant – Castelli 00’47”
89 BLIKRA Erlend Jordbrekk Team Coop 00’47”
90 BLIKRA Håvard Team Coop 00’47”
91 OTTEMA Rick Baby – Dump Cyclingteam 00’47”
92 HERMANSEN Sindre Eid Team Fixit.no 00’47”
93 SCHULTZ Jesper Coloquick – Cult 00’47”
94 EISING Tijmen Metec – Tkh Continental Cyclingteam P/b Mantel 00’47”
95 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cyclingteam P/b Mantel 00’47”
96 BOISSET Enzo Team U Nantes Atlantique 00’47”
97 DE JONGE Maarten Monkey Town Continental Team 00’47”
98 SINNER Benoît Team U Nantes Atlantique 00’47”
99 RASMUSSEN Jonas Vingegaard Coloquick – Cult 00’47”
100 BOUWMANS Dylan Metec – Tkh Continental Cyclingteam P/b Mantel 00’47”
101 KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cyclingteam P/b Mantel 00’47”
102 BOSMAN Gert-Jan Destil – Jo Piels Cycling Team 00’47”
103 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team 00’47”
104 PEDERSEN Mark Sehested Team Veloconcept 00’47”
105 LUNDGREN Isac Team Tre Berg – Postnord 00’47”
106 VAN GOMPEL Mathias Lotto Soudal U23 00’47”
107 MAGNUSSON Kim Team Tre Berg – Postnord 00’47”
108 DE PESTEL Sander Lotto Soudal U23 00’47”
109 KAMP Alexander Team Veloconcept 00’47”
110 MCKENNA Sean An Post Chain Reaction 00’47”
111 WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus 00’47”
112 PRODHOMME Nicolas C.M. Aubervilliers 93 00’47”
113 LEBRETON Pierre C.M. Aubervilliers 93 00’47”
114 WASTIAUX Joey Sélection Région Centre 00’47”
115 GUYOT Yann Armee De Terre 00’47”
116 PEDERSEN Nicklas Bøje Team Giant – Castelli 00’47”
117 MADSEN Kristoffer Team Fixit.no 00’47”
118 JÖRGENSEN Mathias Norsgaard Team Giant – Castelli 00’47”
119 TARRIDE Grégoire AVC Aix en Provence 00’47”
120 LÜBBERS Dorian German National Team 00’47”
121 HUTIN Guillaume AVC Aix en Provence 00’47”
122 HOLSTAD Ludvik Aspelund Team Sparebanken Sor 00’47”
123 CLANCY Edward Jlt Condor 00’47”
124 HONIG Reinier Team Vorarlberg 00’47”
125 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team 00’47”
126 RONXIN Pierre Sélection Région Centre 00’47”
127 ASO Keisuke Kinan Cycling Team 00’47”
128 ØVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no 00’47”
129 MAINARD Jerome Armee De Terre 00’47”
130 RACAULT Ronan Sélection Région Centre 00’47”
131 REGE Even Team Coop 00’47”
132 WINTER Laurin German National Team 00’47”
133 WEINSTEIN Domenic German National Team 00’47”
134 BARBAS Yoann AVC Aix en Provence 00’47”
135 GOUSSET Victor C.M. Aubervilliers 93 00’47”
136 SLATER Alistair Jlt Condor 00’47”
137 BOUGUET Hugo C.M. Aubervilliers 93 00’47”
138 GINELLI Vincent C.C. Nogent Sur Oise 00’47”
139 ISHIBASHI Manabu Bridgestone Anchor Cycling Team 00’47”
140 DULIN Alexis AVC Aix en Provence 00’47”
141 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sor 00’47”
142 YAMAMOTO Genki Kinan Cycling Team 00’47”
143 ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sor 00’47”
144 LE ROUX Romain Armee De Terre 00’47”
145 MORKOV Jesper Riwal Platform Cycling Team 00’47”
146 OKUBO Jin Bridgestone Anchor Cycling Team 00’47”
147 NONAKA Ryoma Kinan Cycling Team 00’47”
148 STRITZINGER Joshua Team Lotto – Kern Haus 00’47”
149 TSUBAKI Hiroshi Kinan Cycling Team 00’47”
150 MONIER Damien Bridgestone Anchor Cycling Team 00’47”
151 HENNEBRY Conor An Post Chain Reaction 00’47”
152 NAKANISHI Kenji Kinan Cycling Team 00’47”
153 SCHIR Thery Team Vorarlberg 00’47”
154 FLICKE Bastian German National Team 01’32”
155 CLERE Emilien Sélection Région Centre 02’52”
156 MAFFEIS Dany C.C. Nogent Sur Oise 04’27”
157 VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team 06’13”
158 DELAHAYE Alexandre Team U Nantes Atlantique 06’13”
159 VAUBOURZEIX Thomas AVC Aix en Provence 08’54’