Fot. Tirreno-Adriatico

Fernando Gaviria (Quick Step Floors) wygrał po finiszu z grupy przedostatni etap Tirreno – Adriatico. Liderem pozostał Nairo Quintana (Movistar).

Start w Ascoli Piceno, a meta w Civitanova Marche – łączny dystans do pokonania to 168 kilometrów. Po drodze jeden sklasyfikowany podjazd, ale przed metą mieliśmy hopkę mogąca znacznie popsuć szyki typowym sprinterom – tak przedstawiał się obraz szóstego etapu “Wyścigu Dwóch Mórz”.

Bardzo szybko utworzył się odjazd w składzie: Ben Gastauer (AG2R La Mondiale), Pavel Kochetkov (Katusha-Alpecin), Davide Ballerini i Raffaello Bonusi (obaj Androni-Giocattoli), Simone Andreetta i Mirco Maestri (obaj Bardiani-CSF), Alan Marangoni (Nippo-Vini Fantini) oraz Joonas Henttala (Novo Nordisk).

Najwięcej do ugrania mieli Ballerini i Marangoni walczący o koszulkę górala oraz Maestri celujący w koszulkę punktową. Ciekawa sytuacja miała miejsce w połowie etapu. Peleton został zatrzymany na przejeździe kolejowym i przewaga ucieczki błyskawicznie wzrosła. Sędziowie oczywiście zatrzymali potem harcowników, aby zniwelować straty. Niestety zrobili to na… 500 metrów przed szczytem premii górskiej. Decyzja spotkała się oczywiście z wielką dezaprobatą.

Marangoni wygrał premię, ale to Ballerini został ostatecznie zwycięzcą klasyfikacji górskiej (jutro jazda indywidualna na czas). Na pierwszej lotnej premii bez walki najszybszy był Maestri, ale do mety pozostawało ponad 40 kilometrów, a przewaga zmniejszyła się do 90 sekund. Ambitnie walcząca ucieczka dojechała także do drugiego lotnego finiszu, na którym oczywiście pierwszy był Maestri. Włoch musiał liczyć na to, że Peter Sagan nie będzie w trójce na dzisiejszym etapie.

Tuż przed podjazdem z peletonu zaatakował Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida), ale spowodowało to tylko zwiększenie tempa i dogonienie niektórych harcowników. Kolejny atak zainicjował Fabia Felline (Trek – Segafredo). Razem z nim jechali  Mattia Cattaneo (Androni Giocattoli – Sidermec) i Niki Terpstra (Quick-Step Floors). Na zjeździe peleton mocno się naciągnął i doścignął trójkę na 2500 metrów przed metą.

O zwycięstwie zadecydował finisz z grupki. Najszybszy okazał się Fernando Gaviria (Quick Step Floors). To już czwarty triumf Kolumbijczyka w tym sezonie, a szesnasty jego ekipy! Tuż za nim finiszował mistrz świata Peter Sagan (BORA – hansgrohe), a podium etapowe uzupełnił Jasper Stuyven (Trek – Segafredo).

Liderem przed jutrzejszą czasówką pozostał Nairo Quintana (Movistar).

Wyniki etapu:

1 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 4:09:31
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
4 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
5 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
6 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:00:00
7 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
8 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
9 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:00:00
10 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
11 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:06
12 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:06
13 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
14 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:00:06
15 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:06
16 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:06
17 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
18 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:06
19 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:06
20 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:06
21 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:06
22 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:06
23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:06
24 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:06
25 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:00:06
26 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:06
27 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:06
28 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 0:00:06
29 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:00:06
30 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:06
31 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 0:00:06
32 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:06
33 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:06
34 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:06
35 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:00:06
36 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
37 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:06
38 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:06
39 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:06
40 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
41 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:06
42 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:06
43 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:00:06
44 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:00:06
45 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:06
46 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:06
47 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:06
48 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:06
49 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:06
50 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:00:06
51 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:06
52 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:00:06
53 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:00:06
54 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:06
55 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:00:06
56 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:06
57 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:06
58 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:06
59 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:06
60 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:06
61 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:06
62 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:06
63 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:06
64 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
65 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:00:06
66 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:00:06
67 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:06
68 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:00:06
69 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:00:06
70 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:06
71 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 0:00:06
72 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:06
73 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:17
74 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:17
75 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:17
76 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:00:17
77 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:17
78 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:17
79 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:00:17
80 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:17
81 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:22
82 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:00:22
83 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:00:22
84 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:00:22
85 Daryl Impey (RSA) Orica – Scott 0:00:22
86 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:00:42
87 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:00:43
88 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:43
89 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:00:43
90 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:00:43
91 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:00:43
92 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:43
93 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:00:43
94 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:48
95 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:52
96 Javier Moreno Bazan (Esp) Bahrain – Merida 0:01:06
97 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:06
98 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:01:28
99 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:01:28
100 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:01:38
101 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:01:38
102 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:01:46
103 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:06
104 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:06
105 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:02:06
106 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:14
107 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:02:14
108 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:14
109 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:02:14
110 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:02:58
111 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:02:58
112 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:58
113 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:58
114 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:02:58
115 William Bonnet (Fra) FDJ 0:03:12
116 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:03:12
117 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:03:12
118 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:03:12
119 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:03:12
120 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:04:03
121 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:04:03
122 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:04:03
123 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:05:11
124 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:05:11
125 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:05:11
126 Tom Boonen (Bel) Quick Step Floors 0:05:11
127 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:05:11
128 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:05:11
129 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:05:11
130 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:11
131 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:05:11
132 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:05:11
133 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:11
134 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:05:11
135 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:05:11
136 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:11
137 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:05:11
138 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:05:11
139 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:05:11
140 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:11
141 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 0:05:11
142 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:05:11
143 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:05:11
144 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:11
145 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:05:11
146 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 0:05:11
147 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:05:11
148 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:05:11
149 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:05:11
150 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:05:11
151 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:07:13
152 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:08:20
153 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 0:08:20
154 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:08:20
155 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:08:20
156 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:08:20
157 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:08:20
158 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:08:20
159 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:08:20
DNF Luke Durbridge (Aus) Orica – Scott
DNS Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida
DNS Roman Kreuziger (Cze) Orica – Scott

Klasyfikacja generalna:

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 25:44:28
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:50
3 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:01:06
4 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:01:15
5 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:01:19
6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:01:23
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:30
8 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:01:32
9 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:37
10 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:01:59
11 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:02:03
12 Daniel Moreno (Esp) Movistar Team 0:02:17
13 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:02:19
14 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:36
15 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:40
16 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:02:56
17 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:03:09
18 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:03:32
19 Sébastien Reichenbach (SUI) FDJ 0:03:32
20 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:39
21 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:42
22 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:03:52
23 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:04:37
24 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:05:04
25 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:05:33
26 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:05:56
27 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:07:37
28 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:07:44
29 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:10:19
30 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:12:05
31 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:12:12
32 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:12:13
33 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:13:42
34 Georg Preidler (AUT) Team Sunweb 0:14:13
35 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:16:12
36 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:16:41
37 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:17:20
38 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:17:30
39 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:19:00
40 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:19:23
41 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:19:28
42 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:19:41
43 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:20:11
44 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:20:13
45 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:20:25
46 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:21:34
47 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:21:47
48 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:22:22
49 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:25:06
50 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:26:11
51 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:26:15
52 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:26:22
53 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:27:30
54 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:28:00
55 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:28:41
56 Daryl Impey (RSA) Orica – Scott 0:29:15
57 Michael Hepburn (Aus) Orica – Scott 0:29:25
58 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:29:55
59 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:30:18
60 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:30:26
61 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:31:05
62 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:32:08
63 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:32:51
64 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:33:06
65 Javier Moreno Bazan (Esp) Bahrain – Merida 0:33:46
66 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:33:56
67 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:34:03
68 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:34:14
69 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:34:20
70 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:34:32
71 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:34:48
72 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:35:09
73 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:36:11
74 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:36:15
75 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:36:15
76 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:36:55
77 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:37:47
78 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:39:04
79 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:40:10
80 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:40:31
81 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:41:12
82 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:41:20
83 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:42:53
84 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:43:39
85 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:44:11
86 Julien Vermote (Bel) Quick Step Floors 0:44:44
87 Tom Boonen (Bel) Quick Step Floors 0:45:10
88 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:45:33
89 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:46:20
90 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:46:56
91 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:47:57
92 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 0:48:07
93 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:48:41
94 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:50:23
95 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:50:40
96 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:51:52
97 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:52:25
98 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:53:21
99 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:53:24
100 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:53:51
101 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:54:15
102 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:54:23
103 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:54:33
104 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:54:34
105 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 0:56:20
106 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:56:44
107 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:57:24
108 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:57:29
109 Simone Velasco (Ita) Bardiani – CSF 0:58:15
110 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:59:11
111 William Bonnet (Fra) FDJ 0:59:39
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:59:39
113 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:59:41
114 Luka Mezgec (Slo) Orica – Scott 1:00:19
115 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:00:22
116 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 1:00:47
117 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 1:01:15
118 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 1:01:16
119 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 1:02:24
120 Elia Viviani (Ita) Team Sky 1:02:37
121 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 1:02:51
122 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 1:02:55
123 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:02:56
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 1:03:07
125 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 1:03:18
126 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:03:21
127 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini 1:03:45
128 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 1:04:09
129 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 1:05:05
130 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:05:41
131 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:06:37
132 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:06:47
133 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:06:53
134 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 1:07:52
135 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 1:08:02
136 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:08:34
137 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 1:09:00
138 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 1:09:14
139 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:10:03
140 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 1:10:15
141 Marco Coledan (Ita) Trek – Segafredo 1:10:41
142 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 1:11:59
143 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 1:12:07
144 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 1:12:30
145 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 1:13:12
146 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 1:13:32
147 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 1:13:56
148 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 1:14:03
149 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates 1:14:28
150 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:14:31
151 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 1:16:38
152 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 1:18:54
153 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 1:19:07
154 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 1:19:23
155 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 1:20:02
156 Nicola Boem (Ita) Bardiani – CSF 1:20:53
157 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 1:21:06
158 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 1:21:44
159 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 1:22:09