Amplatz-BMC

Kolarz Amplatz-BMC był najszybszy w drugim chorwackim wyścigu po długim finiszu z peletonu. Na dwudziestym miejscu finiszował najlepszy kolarz Team Hurom Eryk Latoń.

1 marca odbył się Trofej Umag, w którym, po sprincie z peletonu, zwyciężył Rok Korosec. Impreza była debiutem polskiej drużyny kontynentalnej Team Hurom. Niestety naszym kolarzom w uzyskaniu dobrego wyniku przeszkodziła kraksa lidera, Eryka Latonia.

Dzisiejszy wyścig Trofej Porec miał nieco inny charakter. Zawodnicy mieli do pokonania większą liczbę podjazdów i faworytami byli tzw. puncherzy specjalizujący się w krótkich, szybkich wspinaczkach. Trasa liczyła 154km i prowadziła z Porec do Tar. Ponownie na starcie zobaczyliśmy Team Hurom.

Na początku od peletonu oderwała się ucieczka, która uzyskała jednak niewielką przewagę około 3 minut. Zasadnicza grupa nie pozwoliła jednak na skuteczny odjazd i złapała harcowników. Dzięki dość wczesnemu atakowi i długiemu finiszowi najszybszy był Matej Magerli (Amplatz-BMC), który wyprzedził Russella Downinga i Iana Bibby’ego z JLT Condor. Brytyjska grupa miała trzech kolarzy w czołowej piątce, ale nie zdołała zwyciężyć. Ładnie w końcówce spisał się sprinter Team Hurom Eryk Latoń, który zajął 20. lokatę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments