WM3 Pro Cycling

Reprezentantki Polski pierwszy raz zaprezentują się europejskiej publiczności w nowych barwach.

W przeciwieństwie do męskiej edycji Omloop Het Nieuwsblad Women nie ma najwyższej kategorii UCI. Mimo to na starcie zawsze pojawiają się znakomite nazwiska, a trasa oferuje najwyższy stopień trudności. Panie będą miały do pokonania 122km, na których czeka sześć brukowanych sektorów i osiem podjazdów.

Swój pierwszy start w sezonie w Belgii zaliczy Katarzyna Niewiadoma. Mistrzyni Polski będzie przewodziła nowej drużynie WM3 Pro Cycling, która powstała na miejsce Rabobank-Liv. Razem z Polką na trasie po okolicach Gandawy zaprezentują się Lauren Kitchen, Jeanne Korevaar, Anouska Koster, Riejanne Markus i Moniek Tenninglo.

W trykocie Astana Womens Team zadebiutuje też Agnieszka Skalniak. Dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek przeszła do bardzo mocnej, kazachskiej drużyny i z pewnością będzie chciała udowodnić swoją wartość już na początku sezonu. Razem z Agnieszką w Belgii zobaczymy Sofię Beggin, Sofię Bertizzolo, Ariannę Fidanzę, Arlenis Sierra i Larę Vieceli.

Dla Małgorzaty Jasińskiej belgijskie drogi będą już trzecim wyścigiem sezonu. Wcześniej Gosia pokazała się już podczas Santos Women’s Tour i Cadel Evans Great Ocean Road Race. Od sezonu 2017 trzykrotna mistrzyni Polski broni barw grupy Cylance Pro Cycling. Pełny skład amerykańskiego zespołu na Omloop nie jest jeszcze znany.

Skład WM3 Pro Cycling na Omloop Het Nieuwsblad (25 lutego):

Lauren Kitchen, Jeanne Korevaar, Anouska Koster, Riejanne Markus, Katarzyna Niewiadoma, Moniek Tenninglo

Skład Astana Womens Team na Omloop Het Nieuwsblad (25 lutego):

Sofia Beggin, Sofia Bertizzolo, Arianna Fidanza, Arlenis Sierra, Agnieszka Skalniak, Lara Vieceli