BSX Athletics

Opaska będzie nas informować, gdy uzupełnienie płynów będzie niezbędne.

Pomysł na opaskę powstał gdy Dustin Freckleton, założyciel BSX Athletics, odwodnił się do takiego poziomu, że doświadczył czasowego paraliżu i uczył się chodzić. LVL Hydration Monitor będzie korzystał z nowej technologii czerwonego światła. Opracowanie dokładnego pomiaru trwało aż 4.5 roku, ale ma on być aż 8 do 10 razy bardziej precyzyjny od optycznych mierników tętna i podawać zarówno odwodnienie jak i bicie serca.

lvl

Światło przechodzi przez ciało. Każda fala zmienia kształt w określony sposób, co pozwala nam stworzyć “obraz” zawartości wody i innych procesów fizjologicznych zachodzących w ciele. LVL będzie podawał poziom nawodnienia i przepływ krwi, tętno itp. – możemy przeczytać na stronie Kickstarter promującej LVL.

Badania krwi i moczu wykazały, że LVL podaje niemal idealne wartości. Błąd pomiaru tętna wynosi na przykład +-2.7 uderzenia na minutę. Połączenie płynów traconych przez pot i oddech z uderzeniami serca, zużytymi kaloriami i wykonywaną pracą przyniesie nam podpowiedzi co do potrzebnego nawodnienia. Bobby Julich stwierdził kiedyś, że utrata wody zmniejsza generowaną moc nawet o 7-10%.

"Wypij pół litra wody przed dzisiejszym treningiem, żeby poprawić swoją jazdę o 4-5%!"
“Wypij pół litra wody przed dzisiejszym treningiem, żeby poprawić swoją jazdę o 4-5%!”

Opaska łączy się ze smartfonem za pomocą bluetooth i jest wodoodporna. Planowana cena ma wynosić 199$. BSX Athletics chciało zebrać 50 000$, a w momencie pisania artykułu kwota otrzymana od wspierających przekroczyła już 638 000$.

foto: BSX Athletics
źródło: BikeRadar

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments