Fot. BMC/Twitter

Dzięki zwycięstwu na pierwszym etapie oraz czujnej i konsekwentnej jeździe do końca wyścigu Amerykanin utrzymał żółtą koszulkę do Limoges. Ostatni etap wygrał Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF). 

Jak co roku, ostatni etap z metą w Limoges kończył się na niewielkim podjeździe. Na zakończenie rywalizacji kolarze mieli do przejechania najdłuższy dystans (185,3 km), a wystartowali Saint-Leonard-de-Niblat.

tour-du-limousin-2016-stage-4-1471278565

W ucieczce dnia jechało jedenastu zawodników, a około czterdziestu kilometrów przed metą zaatakował z niej Olivier Le Gac (FDJ). Mimo że przez około dwadzieścia kilometrów “na solo” prowadził wyścig, to nie dał rady utrzymać przewagi do mety.

To nie był jednak koniec ataków, ponieważ sprzyjała im wymagająca końcówka. Jedną z akcji ofensywnych był atak lidera wyścigu Joeya Rosskopfa.

O losach etapów zdecydował jednak finisz dużej grupy, który na swoją korzyść po raz drugi z rzędu rozstrzygnął Sonny Colbrelli.

Rafał Majka (Tinkoff) po raz kolejny dojechał do mety w drugiej dziesiątce.

Wyniki ostatniego etapu:

1 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF 04:28:10
2 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 04:28:10
3 FEILLU Romain HP BTP – Auber93 04:28:10
4 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA 04:28:10
5 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Southeast 04:28:10
6 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 04:28:10
7 SELVAGGI Mirko Androni Giocattoli – Sidermec 04:28:10
8 PASQUALON Andrea Team Roth 04:28:10
9 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 04:28:10
10 KREDER Michel Roompot – Oranje Peloton 04:28:10
11 VANTOMME Maxime Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:28:10
12 ROSSKOPF Joseph BMC Racing Tean 04:28:10
13 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Oranje Peloton 04:28:10
14 VAN DERLIJKE Nick Roompot – Oranje Peloton 04:28:10
15 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale 04:28:10
16 TRONET Steven Fortuneo Vital Concept 04:28:10
17 ARCAS PENA Jorge Movistar Team 04:28:10
18 DUVAL Julien Armée de Terre 04:28:10
19 DELAPLACE Anthony Fortuneo Vital Concept 04:28:10
20 MAJKA Rafal Tinkoff 04:28:10
21 NARDIN Alberto Androni Giocattoli – Sidermec 04:28:10
22 LOUBET Julien Fortuneo Vital Concept 04:28:10
23 RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA 04:28:10
24 FORTUNATO Lorenzo Tinkoff 04:28:10
25 SUTTERLIN Jasha Movistar Team 04:28:10
26 PETIT Adrien Direct Energie 04:28:10
27 PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM 04:28:10
28 MENUT David HP BTP – Auber93 04:28:10
29 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 04:28:10
30 BERARD Julien AG2R la Mondiale 04:28:10
31 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec 04:28:10
32 DOUBEY Fabien FDJ 04:28:10
33 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM 04:28:10
34 KOLOBNEV Alexandr Gazprom – Rusvelo 04:28:10
35 LEMOINE Cyril Cofidis Solutions Crédits 04:28:10
36 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM 04:28:10
37 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise 04:28:10
38 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 04:28:10
39 MAISON Jérémy FDJ 04:28:10
40 HERRADA LOPEZ Jesus Movistar Team 04:28:10
41 MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 04:28:10
42 ROY Jérémy FDJ 04:28:10
43 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale 04:28:10
44 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 04:28:10
45 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 04:28:10
46 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 04:28:10
47 VISCONTI Giovanni Movistar Team 04:28:10
48 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Tean 04:28:10
49 TALIANI Alessio Androni Giocattoli – Sidermec 04:28:10
50 CLAEYS Dimitri Wanty – Groupe Gobert 04:28:10
51 FEDRIGO Pierrick Fortuneo Vital Concept 04:28:10
52 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 04:28:10
53 BALDO Nicolas Team Roth 04:28:10
54 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:28:19
55 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Southeast 04:28:21
56 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Southeast 04:28:21
57 MAINARD Jérôme Armée de Terre 04:28:21
58 PELLIZOTTI Franco Androni Giocattoli – Sidermec 04:28:23
59 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert 04:28:26
60 GUILLEMOIS Romain Direct Energie 04:28:27
61 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept 04:28:30
62 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton 04:28:38
63 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA 04:29:03
64 ROTAT Lorenzo Bardiani CSF 04:29:19
65 AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Southeast 04:29:19
66 SOLER GIMENEZ Marc Movistar Team 04:29:19
67 GODOY Yonder Wilier Triestina – Southeast 04:29:45
68 FEDI Andrea Wilier Triestina – Southeast 04:29:45
69 SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 04:29:52
70 LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 04:29:52
71 PEDRERO LOPEZ Antonio Movistar Team 04:29:52
72 MOUREY Francis Fortuneo Vital Concept 04:29:52
73 BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec 04:29:52
74 RENAULT Maxime HP BTP – Auber93 04:29:52
75 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 04:30:00
76 LEBRETON Kévin Armée de Terre 04:30:28
77 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA 04:31:01
78 ANDRIATO Rafael Wilier Triestina – Southeast 04:31:01
79 STÜSSI Colin Team Roth 04:31:01
80 OURSELIN Paul Direct Energie 04:31:01
81 BRUTT Pavel Tinkoff 04:31:25
82 BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA 04:31:51
83 SANZ Enrique Wilier Triestina – Southeast 04:31:51
84 THALMANN Roland Team Roth 04:31:51
85 MONTAGNOLI Andrea Tinkoff 04:31:51
86 BOEV Igor Gazprom – Rusvelo 04:31:51
87 JONES Brenton Drapac Professional Cycling 04:31:51
88 BRÜNGGER Nico Team Roth 04:31:51
89 JAKIN Alo HP BTP – Auber93 04:31:51
90 LEVEAU Jérémy Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:31:51
91 WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise 04:31:51
92 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 04:31:51
93 PEREZ Anthony Cofidis Solutions Crédits 04:31:51
94 LE GAC Olivier FDJ 04:31:51
95 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre 04:31:51
96 DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber93 04:31:51
97 COSNEFOY Benoît AG2R la Mondiale 04:32:12
98 NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo 04:34:36
99 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo 04:34:36
100 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 04:34:36
101 SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA 04:34:39
102 GRELLIER Fabien Direct Energie 04:35:29
103 GAUDIN Damien AG2R la Mondiale 04:35:29
104 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 04:35:30
105 DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise 04:35:30
106 LE ROUX Romain Armée de Terre 04:35:30
107 BARBAS Yoann Armée de Terre 04:35:30
108 PENVEN Clément Armée de Terre 04:35:30
109 EVANS Brad Drapac Professional Cycling 04:36:29
110 PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:36:33
111 ZABEL Rick BMC Racing Tean 04:37:31
112 SENNI Manuel BMC Racing Tean 04:37:31
113 VAN EMPEL Etienne Roompot – Oranje Peloton 04:39:08
114 ANDREETTA Simone Bardiani CSF 04:41:33
115 BOEM Nicola Bardiani CSF 04:41:33
116 SPOKES Samuel Drapac Professional Cycling 04:42:44
117 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling 04:42:44
118 BOUVRY Dieter Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:42:44
119 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 04:42:44
120 LIENHARD Fabian BMC Racing Tean 04:42:44
121 EISENHART Taylor BMC Racing Tean 04:43:47
122 BOHLI Tom BMC Racing Tean 04:43:47
123 VELITS Peter BMC Racing Tean 04:43:47
124 LOWNDES Jason Drapac Professional Cycling 04:43:47
125 SIMION Paolo Bardiani CSF 04:43:47
126 CARAPAZ Richard Movistar Team 04:43:47

Klasyfikacja generalna:

1 ROSSKOPF Joseph BMC Racing Tean 03:55:16
2 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale 03:55:20
3 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 03:55:21
4 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec 03:55:26
5 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 03:55:32
6 RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA 03:55:32
7 DOUBEY Fabien FDJ 03:55:40
8 BOEV Igor Gazprom – Rusvelo 03:55:40
9 LOUBET Julien Fortuneo Vital Concept 03:55:41
10 LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 03:55:42
11 DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber93 03:55:42
12 BOUHANNI Nacer Cofidis Solutions Crédits 03:55:43
13 ZABEL Rick BMC Racing Tean 03:55:43
14 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA 03:55:43
15 CAPIOT Amaury Topsport Vlaanderen – Baloise 03:55:43
16 PASQUALON Andrea Team Roth 03:55:43
17 LOWNDES Jason Drapac Professional Cycling 03:55:43
18 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 03:55:43
19 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert 03:55:43
20 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM 03:55:43
21 TRONET Steven Fortuneo Vital Concept 03:55:43
22 FEDI Andrea Wilier Triestina – Southeast 03:55:43
23 JONES Brenton Drapac Professional Cycling 03:55:43
24 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 03:55:43
25 FEILLU Romain HP BTP – Auber93 03:55:43
26 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre 03:55:43
27 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Oranje Peloton 03:55:43
28 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 03:55:43
29 COQUARD Bryan Direct Energie 03:55:43
30 KOLOBNEV Alexandr Gazprom – Rusvelo 03:55:43
31 GAUTIER Cyril AG2R la Mondiale 03:55:43
32 MAJKA Rafal Tinkoff 03:55:43
33 SELVAGGI Mirko Androni Giocattoli – Sidermec 03:55:43
34 MENUT David HP BTP – Auber93 03:55:43
35 VAN DERLIJKE Nick Roompot – Oranje Peloton 03:55:43
36 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 03:55:43
37 BRUTT Pavel Tinkoff 03:55:43
38 LE GAC Olivier FDJ 03:55:43
39 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM 03:55:43
40 DELAPLACE Anthony Fortuneo Vital Concept 03:55:43
41 MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 03:55:43
42 MAISON Jérémy FDJ 03:55:43
43 VANTOMME Maxime Roubaix Métropole Européenne de Lille 03:55:43
44 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 03:55:43
45 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA 03:55:43
46 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF 03:55:43
47 KREDER Michel Roompot – Oranje Peloton 03:55:43
48 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 03:55:43
49 VISCONTI Giovanni Movistar Team 03:55:43
50 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale 03:55:43
51 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 03:55:43
52 JAKIN Alo HP BTP – Auber93 03:55:43
53 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept 03:55:43
54 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Southeast 03:55:43
55 CLAEYS Dimitri Wanty – Groupe Gobert 03:55:43
56 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise 03:55:43
57 STÜSSI Colin Team Roth 03:55:43
58 LE ROUX Romain Armée de Terre 03:55:43
59 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 03:55:43
60 THALMANN Roland Team Roth 03:55:43
61 LEBRETON Kévin Armée de Terre 03:55:43
62 PELLIZOTTI Franco Androni Giocattoli – Sidermec 03:55:43
63 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Tean 03:55:43
64 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 03:55:43
65 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Southeast 03:55:43
66 BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA 03:55:43
67 NARDIN Alberto Androni Giocattoli – Sidermec 03:55:43
68 BERARD Julien AG2R la Mondiale 03:55:43
69 GERARD Arnaud Fortuneo Vital Concept 03:55:43
70 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 03:55:43
71 VAN EMPEL Etienne Roompot – Oranje Peloton 03:55:43
72 MAINARD Jérôme Armée de Terre 03:55:43
73 TALIANI Alessio Androni Giocattoli – Sidermec 03:55:43
74 BOHLI Tom BMC Racing Tean 03:55:43
75 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne de Lille 03:55:43
76 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF 03:55:43
77 OURSELIN Paul Direct Energie 03:55:43
78 GRELLIER Fabien Direct Energie 03:55:43
79 CICCONE Giulio Bardiani CSF 03:55:43
80 LIENHARD Fabian BMC Racing Tean 03:55:43
81 RENAULT Maxime HP BTP – Auber93 03:55:43
82 PENVEN Clément Armée de Terre 03:55:43
83 BALDO Nicolas Team Roth 03:55:43
84 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Southeast 03:55:43
85 ROY Jérémy FDJ 03:55:43
86 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling 03:56:01
87 SPOKES Samuel Drapac Professional Cycling 03:56:05
88 EISENHART Taylor BMC Racing Tean 03:56:10
89 LEMOINE Cyril Cofidis Solutions Crédits 03:56:21
90 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 03:56:27
91 PETIT Adrien Direct Energie 03:56:51
92 SIMION Paolo Bardiani CSF 03:57:15
93 BARBAS Yoann Armée de Terre 03:57:16
94 SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 03:57:17
95 BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec 03:57:34
96 EVANS Brad Drapac Professional Cycling 03:57:49
97 PEDRERO LOPEZ Antonio Movistar Team 03:58:47
98 HERRADA LOPEZ Jesus Movistar Team 03:59:53
99 NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo 04:00:00
100 ANDRIATO Rafael Wilier Triestina – Southeast 04:00:53
101 ANDREETTA Simone Bardiani CSF 04:03:00
102 ROTAT Lorenzo Bardiani CSF 04:03:00
103 SUTTERLIN Jasho Movistar Team 04:04:43
104 PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:04:43
105 FEDRIGO Pierrick Fortuneo Vital Concept 04:04:43
106 VELITS Peter BMC Racing Tean 04:04:43
107 LEVEAU Jérémy Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:04:43
108 SENNI Manuel BMC Racing Tean 04:04:43
109 SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA 04:04:43
110 DUIJN Huub Roompot – Oranje Peloton 04:04:43
111 GUYOT Yann Armée de Terre 04:04:43
112 GUILLEMOIS Romain Direct Energie 04:04:43
113 MOUREY Francis Fortuneo Vital Concept 04:04:43
114 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 04:04:43
115 FORTUNATO Lorenzo Tinkoff 04:05:01
116 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo 04:05:01
117 PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM 04:05:01
118 PEREZ Anthony Cofidis Solutions Crédits 04:05:01
119 CORNU Jérémy Direct Energie 04:05:01
120 SOLER GIMENEZ Marc Movistar Team 04:05:01
121 GAILLARD Marlon Direct Energie 04:05:01
122 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 04:05:01
123 PETROV Evgeny Tinkoff 04:05:01
124 GOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédits 04:05:01
125 DRON Boris Wanty – Groupe Gobert 04:05:01
126 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton 04:05:01
127 KREDER Wesley Roompot – Oranje Peloton 04:05:01
128 SLIK Ivar Roompot – Oranje Peloton 04:05:01
129 FIRSANOV Sergey Gazprom – Rusvelo 04:05:01
130 JAUN Lukas Team Roth 04:05:01
131 BOEM Nicola Bardiani CSF 04:05:01
132 STERBINI Simone Bardiani CSF 04:05:01
133 BOUVRY Dieter Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:05:01
134 WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise 04:05:01
135 GODOY Yonder Wilier Triestina – Southeast 04:05:06
136 BALLERINI Davide Tinkoff 04:05:06
137 D’URBANO Marco Team Roth 04:05:06
138 FOURNIER Marc FDJ 04:05:06
139 COSNEFOY Benoît AG2R la Mondiale 04:05:06
140 COURTEILLE Arnaud FDJ 04:05:06
141 HOFSTETTER Hugo Cofidis Solutions Crédits 04:05:06
142 THEVENOT Guillaume Direct Energie 04:05:06
143 DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise 04:05:06
144 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Delko Marseille Provence KTM 04:05:06
145 GAUDIN Damien AG2R la Mondiale 04:05:06
146 CECCHIN Alberto Team Roth 04:05:13
147 TURGIS Jimmy Roubaix Métropole Européenne de Lille 04:05:21
148 ARCAS PENA Jorge Movistar Team 04:11:44
149 BASKA Erik Tinkoff 04:11:44
150 MOLINA Antonio Caja Rural – Seguros RGA 04:12:55
151 AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Southeast 04:12:55
152 JANS Roy Wanty – Groupe Gobert 04:12:55
153 MONTAGNOLI Andrea Tinkoff 04:12:55
154 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA 04:12:55
155 SANZ Enrique Wilier Triestina – Southeast 04:12:55
156 BRÜNGGER Nico Team Roth 04:12:55
157 MOURIS Jens Drapac Professional Cycling 04:12:55
158 PINEAU Cédric FDJ 04:13:05
159 CARAPAZ Richard Movistar Team 04:13:12
160 DUVAL Julien Armée de Terre 04:13:24