Giro del Trentino Donne

Polka była najszybsza na pierwszym etapie i została liderką wyścigu.

Na rozpoczęcie zmagań w pięknym Trentino zawodniczki miały do pokonania 104km po trudnym, górskim terenie. Długo nie pojawił się żaden atak, a pierwszą poważną akcję zaczęła Katarzyna Niewiadoma (Raboband-Liv) na podjeździe pod Molina di Ledro. Razem z Polką pojechała Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini Rox).

Dwójka uzyskała niewielką przewagę i peleton zorientował się, że jest to groźna akcja. W pogoń wyskoczyły więc Olga Zabelinskaya (Bepink), Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo), Anna Potokina (Servetto Footon), Silvia Folloni (Tre Colli – Chirio), Martina Ritter (BTC City Ljubljana) oraz Pauliena Rooijakkers (Holandia). Po kilku kilometrach pogoni dołączyły do nich kolejne zawodniczki.

Niewiadoma i Pitel na drugi podjazd wjechały z ponad minutą przewagi nad osiemnastoosobową grupą goniącą. 22km przed metą do prowadzącej dwójki dojechały Zabelinskaya i Claudia Lichtenberg (Lotto-Soudal Ladies), a 8 kilometrów dalej kolejne zawodniczki – Ksenia Tuhai (Bepink), Irene Bitto i Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo).

Na finałowym podjeździe uciekająca siódemka powiększała przewagę, a 8km przed metą na kolejny atak zdecydowały się Paladin, Niewiadoma i Lichtenberg, a chwilę później Polka jechała już samotnie i nie dała się dogonić do samego końca! Na drugim miejscu finiszowała Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo).

Wyniki:

1NIEWIADOMAKatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team 2:54:32
2PALADINSorayaTop Girls Fassa Bortolo 0:32
3PITELEdwigeS.C. Michela Fanini Rox ,,
4ZABELINSKAYAOlgaBepink ,,
5TUHAIKsenyiaBepink ,,
6LICHTENBERGClaudiaLotto Soudal Ladies ,,
7BITTOIreneTop Girls Fassa Bortolo  1:01
8MARKUSRiejanneNetherlands  4:39
9DE JONGThalitaRabobank-Liv Woman Cycling Team  ,,
10RITTERMartinaBTC City Ljubljana  ,,
11STRICKERAnna Zita MariaInpa – Bianchi  ,,
12POTOKINAAnnaServetto Footon  ,,
13COVRIGAnaInpa – Bianchi  ,,
14ROOIJAKKERSPaulienaNetherlands  ,,
15ZORZISusannaLotto Soudal Ladies  ,,
16MAESEliseVitalogic Astrokalb Radunion Nö  ,,
17MUCCIOLIDaliaAlé Cipollini  ,,
18VYSOTSKAYevgeniaHagens Berman / Supermint Pro Cycling Team  ,,
19PALADINAsjaTop Girls Fassa Bortolo  ,,
20VAN DEN STEENKellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo  6:56
21LELEIVYTERasaAromitalia – Vaiano  ,,
22DE VUYSTSofieLotto Soudal Ladies  ,,
23PERCHTOLDChristinaVitalogic Astrokalb Radunion Nö  ,,
24TUSLAITEDaivaInpa – Bianchi  ,,
25VEKEMANSAnishaLotto Soudal Ladies  ,,
26PAVLUKHINAOlenaBTC City Ljubljana  ,,
27KOREVAARJeanneRabobank-Liv Woman Cycling Team  ,,
28LOZANOLaura CamilaS.C. Michela Fanini Rox  ,,
29LECHNEREvaServetto Footon  ,,
30BERTIZZOLOSofiaAstana Women’s Team  ,,
31TENNIGLOMoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team  ,,
32CONFALONIERIMaria GiuliaLensworld – Zannata  ,,
33ARZUFFIAlice MariaLensworld – Zannata  ,,
34FRANCHIElenaAromitalia – Vaiano  ,,
35QUAGLIOTTONadiaTop Girls Fassa Bortolo  ,,
36BEGGINSofiaAstana Women’s Team  ,,
37KIRÁLYMónikaS.C. Michela Fanini Rox  ,,
38PARKINSONAbby-maeServetto Footon  12:22
39DOMAnneliesLensworld – Zannata  ,,
40FIDANZAAriannaAstana Women’s Team  ,,
41KOZONCHUKOxanaLensworld – Zannata  ,,
42GEHNBÖCKSylviaAustria  ,,
43STOUGJEChanellaNetherlands  ,,
44DRUYTSDemmyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo  ,,
45BORTOLOTTISimonaBepink  ,,
46RIJKESSarahAustria  ,,
47ROSSATOBeatriceAlé Cipollini  12:46
48VIECELILaraInpa – Bianchi  19:33
49ALLENBethanyInpa – Bianchi  ,,
50PAVINMichelaInpa – Bianchi  ,,
51RAGUSAKatiaServetto Footon  ,,
52DE JONGDemiNetherlands  ,,
53SKERRITTEllenAlé Cipollini  ,,
54WINDISCHVeronikaAustria  ,,
55ERICJelenaBTC City Ljubljana  ,,
56SIMENCLauraBTC City Ljubljana  ,,
57DEMEYValerieTopsport Vlaanderen – Pro – Duo  ,,
58NESTINicoleAromitalia – Vaiano  20:28
59CHRISTOFOROUAntriServetto Footon  21:12
60DRUYTSJessyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo  ,,
61MAGNETTODanielaHagens Berman / Supermint Pro Cycling Team  ,,
62DAL SANTONicoleTop Girls Fassa Bortolo  ,,
63LEONARDIElenaTop Girls Fassa Bortolo  ,,
64VAN ‘T GELOOFMarjoleinNetherlands  ,,
65CIPRIANICarmelaHagens Berman / Supermint Pro Cycling Team  ,,
66VALENTINIElenaVitalogic Astrokalb Radunion Nö  ,,
67BALDUCCIMichelaS.C. Michela Fanini Rox  ,,
68KASTELIJNYaraRabobank-Liv Woman Cycling Team  ,,
69ENALAnninaAustria  ,,
70FRAIEGARIGiorgiaBepink  ,,
71VAN OIJENAlisaAustria  ,,
72SALTONBasei MarziaHagens Berman / Supermint Pro Cycling Team  ,,
73ELSNERTanjaBTC City Ljubljana  ,,
74ZIGARTUrskaBTC City Ljubljana  ,,
75RIVERDITIAngelicaTre Colli – Chirio  ,,
76NICOLAIFedericaS.C. Michela Fanini Rox  ,,
77CROKETGilkeTopsport Vlaanderen – Pro – Duo  ,,
78FOLLONISilviaTre Colli – Chirio  ,,
79BIRLINatalieVitalogic Astrokalb Radunion Nö  ,,
80OLIINYKOlenaTre Colli – Chirio  21:19
81BARTELLONIBeatriceAromitalia – Vaiano  21:24
82BULLERIAlessiaAromitalia – Vaiano  ,,
83MARTINIAlessiaAromitalia – Vaiano  ,,
84KAPTHEIJNSMaudNetherlands  ,,
85DECROIXLieselotLotto Soudal Ladies  ,,
86KNOLWillekeLotto Soudal Ladies  ,,
87NANNIGiuliaBepink  ,,
88BASTIANELLIValentinaTre Colli – Chirio  ,,
89TONAZZINIGiuliaTre Colli – Chirio  ,,
90ALZINIMartinaAlé Cipollini  22:39
91BADEGRUBERAnnaVitalogic Astrokalb Radunion Nö  31:46
92DEUERLEINJuliaVitalogic Astrokalb Radunion Nö  ,,
93PILLONSaraAstana Women’s Team  32:32
DNFBONOMIIlariaBepink  
DNFREATIVittoriaS.C. Michela Fanini Rox  ,,
DNFBRÄNDLINicoleServetto Footon  ,,
DNFLANDRISCHINACristina FrancescaTre Colli – Chirio  ,,