Fot. Tomasz Jendrzejczyk / naszosie.pl

Leszek Pluciński będzie bronić tytułu z zeszłorocznego Bałtyk-Karkonosze Tour. W 8-osobowym składzie na tę imprezę znaleźli się również dwaj inni zwycięzcy tej etapówki –  Mateusz Taciak (2013) oraz Nikolay Mihaylov (2012).

24.edycja wyścigu liczyć będzie 7 etapów, z czego jeden to prolog w Kołobrzegu, a jeden to jazda indywidualna na czas, na Przełęcz Okraj. Pierwsze cztery odcinki przeznaczone są dla sprinterów i na nich nie powinno dojść do większych przetasowań w klasyfikacji generalnej.

Decydujący będzie ostatni dzień rywalizacji. Wtedy to odbędą się dwa górzyste etapy. Pierwszy to ok. 11-kilometrowa czasówka pod górę, na Przełęcz Okraj, gdzie przed rokiem wygrał Mateusz Taciak, a drugi był Leszek Pluciński. Popołudniu kolarze zmierzą się z krótkim, bo 89-kilometrowym dystansem, ale obfitującym w podjazdy. Na trasie z Piechowic do Karpacza znajdą się 4 premie górskiej (Michałowice, Przesieka, Borowice, Przełęcz Kowarska), a meta usytuowana będzie na krótkim wzniesieniu.

Pod nieobecność Grzegorza Stępniaka, który w ostatnich 3 edycjach wygrał aż 5 etapów, w roli głównego sprintera wystąpi Eryk Latoń. Lider zespołu do walki o klasyfikację generalną zostanie wyłoniony dopiero po przedostatnim etapie, jeździe indywidualnej. W poprzednich latach bardzo dobrze w tej górskiej walce z czasem, prezentowali się triumfatorzy końcowej generalki, Taciak, Mihaylov i Pluciński. Najprawdopodobniej ktoś z tej trójki będzie walczył o finałowe podium.

Po tegorocznych problemach zdrowotnych trudno ocenić szansę Macieja Paterskiego. Miał on wziąć udział w CCC Tour Grody Piastowskie, jednak choroba, która przytrafiła mu się przed wyścigiem we Frankfurcie, w tym planie mu przeszkodziła. Teraz wraca do rywalizacji.

Skład uzupełnią Adrian Kurek, Marcin Mrożek oraz młodziutki, Kamil Małecki.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Bałtyk – Karkonosze Tour (17-22.05, 2.2): Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Nikolay Mihaylov, Maciej Paterski, Eryk Latoń, Adrian Kurek, Marcin Mrożek, Kamil Małecki

Program Bałtyk – Karkonosze Tour:

17.05.2016 – Prolog Kołobrzeg

18.05.2016 – I etap Kołobrzeg – Chociwel, 193,9 km

19.05.2016 – II etap Kościan – Opalenica, 176,8 km

20.05.2016 – III etap Zbąszynek – Zbąszynek, 137,2 km

21.05.2016 – IV etap Kożuchów  – Lubań, 173,6 km

22.05.2016 – V etap Kowary – Przełęcz Okraj, 11,6 km (jazda ind. na czas)

22.05.2016 – VI etap Piechowice – Karpacz 89,3 km

Źródło: www.cccsport.eu

Poprzedni artykułAmgen Tour of California: Piękny sprint Sagana! (video)
Następny artykułKross Road Tour: Rekordowa frekwencja w Głownie!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments