Facebook Gracia Orlova

Zawodniczka BTC City Ljubljana była najszybsza na szczycie w Lichnovie po samotnym rajdzie przez ponad pół etapu i została nową liderką.

Piątkowy odcinek miał długość 100km i prowadził po drogach wokół Lichnova. Do pokonania były cztery premie górskie na trasie i piąta po wspinaczce na finisz.

gracia2

Pierwszą górę peleton zaczął razem, ale mocne tempo powodowało, że coraz więcej cyklistek zostawało za grupą. Przed szczytem z przodu było już zaledwie 15 zawodniczek, a na sam szczyt wjechała grupka Nicole Brandli (Servetto Footon), Ane Santesteban (Ale Cipollini), Edwige Pitel (S.C. Michela Fantini), Nataly Saifutdinova (Astana) oraz Jenelle Crooks (reprezentacja Australii). Chwilę potem tę piątkę dogoniła i wyprzedziła Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana). Różnice wciąż były jednak niewielkie.

Na zjazdach i początku drugiej góry zawodniczka Ljubljany powiększyła przewagę. Mniej więcej w połowie dystansu jej przewaga nad 30-osobową grupką faworytek wynosiła niecałe 3 minuty. Co ciekawe, z kolejnymi kilometrami przewaga wcale nie spadała.

15km przed finiszem było to 2:20 nad tą samą grupką i prawie sześć minut nad peletonem. Azerka do końca utrzymywała znakomite tempo i cieszyła się z wygranej. Podobnie jak wczoraj na drugim miejscu finiszowała Ane Santesteban (Ale Cipollini), natomiast trzecie miejsce zajęła Shara Gillow (reprezentacja Australii).

Pełne wyniki – tutaj