Fot. LIONEL BONAVENTURE/AFP

Już dziś kibice kolarstwa będą mogli obejrzeć drugą odsłonę programu pt.”#Followfabian”. Jest to seria magazynów Eurosportu, której bohaterem jest kolarz grupy Trek-Segafredo, Fabian Cancellara.

W czwartek widzowie zobaczą przygotowania Szwajcara do Wyścigu Dookoła Flandrii. Cancellara to trzykrotny triumfator tej imprezy i w najbliższą niedzielę będzie walczył o kolejne zwycięstwo między innymi z Michałem Kwiatkowskim.

Najbliższy magazyn #Followfabian będzie poświęcony przede wszystkim przygotowaniom Szwajcara do jednego z najsłynniejszych klasyków – Wyścigu Dookoła Flandrii. Słynny kolarz marzy o czwartym w karierze triumfie w tej prestiżowej imprezie.

– Dookoła Flandrii to bardzo trudny wyścig, w którym wielkie znaczenie odgrywa taktyka. Spodziewam się wielu taktycznych gierek na trasie – mówi Cancellera dla Eurosportu.

Magazyn odsłoni również kulisy niesamowitej sytuacji podczas ostatniej edycji wyścigu E3 Harelbeke, kiedy to lider zespołu Trek-Segafredo finiszował na czwartym miejscu, pomimo sporych problemów na trasie.

Magazyn zostanie wyemitowany w czwartek o godz. 10:15 w Eurosporcie 1.

Informacja prasowa