Fot. Getty Images

Były właściciel i menedżer drużyny Tinkoff potwierdził na konferencji prasowej w Kopenhadze, że częścią projektu Riis/Seier będzie drużyna kolarska z licencją World Tour. Nie podał jednak żadnych szczegółowych informacji. 

Riis wystąpił na konferencji prasowej z Larsem Seierem Christiansenem, szefem Saxo Banku – byłego sponsora Tinkoff. Obaj panowie mają w planach stworzenie projektu Riis/Seier oraz zainwestowanie pięciu milionów euro w wiele projektów, m.in. w rowery stacjonarne, centrum badań dla sportowców, kolarską akademię, a także w profesjonalną drużynę kolarską.

Wcześniej media donosiły, że Riis może rozpocząć współpracę z Bahrain Cycling Team, ale podczas konferencji prasowej odmówił zarówno odpowiedzi na pytanie czy możliwa jest współpraca z drużyną z Bahrajnu, jak i o to jaki będzie tytularny sponsor jego drużyny. Nie zostało także powiedziane nic na temat ewentualnego odkupienia drużyny Tinkoff od Olega Tinkova.

Obecnie pracujemy nad tym, aby stworzyć możliwie najlepszą drużynę World Tour. Jest wiele możliwości. Wielka drużyna musi być zbudowana w odpowiedni sposób. Rozmawialiśmy z wieloma partnerami, ale dziś nie będę tego komentował – powiedział Duńczyk.

Drużyna Riisa i Christiansena miałaby pojawić się w peletonie w 2017 lub najpóźniej w 2018 roku. Jednak po tej konferencji pozostał niedosyt informacyjny, ponieważ obecni tam dziennikarze nie dowiedzieli się niczego oprócz tego, że Duńczycy chcą stworzyć drużynę, i że najważniejsze jest to, by miała ona solidne zaplecze finansowe.