Głośny debiut zeszłego roku powraca z podwojoną mocą! Tatra Road Race, bo o nim mowa, w tym roku po lekkich modyfikacjach będzie jeszcze dłuższy i jeszcze trudniejszy.

TRR logo

Amatorów górskiego szosowego szaleństwa oprócz trudnej trasy zachęci bliskość Tatr i legendarne podjazdy znane z telewizyjnych relacji Tour de Pologne lub z tras Tour de Pologne Amatorów.  Dla chętnych do wzięcia udziału w TRR czekają do wyboru trasy o długości 120 km oraz 54 km, zahaczające między innymi o podjazd „Salamandrą” na Gubałówkę, Ząb czy na zmordowane wysiłkiem nogi Słodyczki. Ilość nowych, dobrej jakości dróg pozwoliła na przeprowadzenie zawodów z dala od ruchu samochodowego, biegnąc m.in Pogórzem Gubałówki czy Bachledówki doświadczając uczestników o nowe wrażenia.

Z dobrej strony dała się poznać organizacja, która była na perfekcyjnym poziomie pozwalając startującym skupić się tylko na zawodach. Świetnie zorganizowany bufet uzupełni braki kaloryczne i napoi spragnionych, a pieczołowicie zabezpieczone drogi oraz częściowo zamknięty ruch podniosą poczucie bezpieczeństwa.

Tatra Road Race 2

To jeszcze nie wszystko 🙂 Na trasie zostały ulokowane liczne premie, które w każdym obudzą chęć współzawodnictwa oraz niespodzianka w postaci góralskiej kapeli uprzyjemniającej cierpienie podczas ciężkiego podjazdu. W zeszłym roku fenomenem byli również kibice wzdłuż drogi, których obecność naprawdę podnosiła na duchu – miejmy nadzieję na podobną, lub wyższą frekwencję w tym roku!

 

Na koniec – lokalizacja biura zawodów – Hotel Mercure Kasprowy w Zakopanem – daje możliwość odpoczęcia na trawie z widokiem na Giewont i pozwolą z łatwością namówić rodziny startujących do kibicowania swoim bohaterom na mecie. Zmęczonym ciałom uczestników TRR ulgę przyniesie wspaniały bufet oraz możliwość z korzystania z basenu na Polanie Szymoszkowej.

Tatra Road Race 2016 w liczbach zapowiada się następujaco:naszosiepl patronem medialnym

– limit miejsc po 300 uczestników na obydwu dystansach
– 120 km i 3000m przewyższeń
– 54 km i 1350m przewyższeń
– 6 podjazdów (dla dystansu długiego), które zapadną w pamięć na długo

Zapisy trwają od 10-tego lutego na timedo.pl

Informacje na bieżąco są podawane na Facebooku – TatraToadRace oraz stronie internetowej tatraroadrace.com

Autor:

Paulina TRR

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments