Fot. Team Novo Nordisk

Choć do 73 Tour de Pologne zostało prawie pół roku, pierwsza z ekip podała skład na największy polski wyścig szosowy. 

Tour de Pologne 2016 odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Po raz pierwszy w historii będzie połączony z Tour de Pologne kobiet, który zostanie rozegrany bezpośrednio po wyścigu mężczyzn, a więc w dniach 18-20 lipca.

Nietypowo bo prawie pół roku przed wyścigiem, swój skład ogłosiła amerykańska grupa Team Novo Nordisk. To wyjątkowy zespół jest, gdyż w jego barwach startują wyłącznie kolarze chorzy na cukrzycę.

Bardzo się cieszymy z możliwości udziału w Tour de Pologne 2016. Dla nas ten start będzie miał szczególne znaczenie, bo po raz pierwszy pojawimy się w cyklu UCI World Tour. Polski wyścig ma wspaniałą historię i gromadzi wielką widownię na całym świecie. Dla nas to znakomita okazja do promocji naszej misji – inspirowania, edukacji i zwiększenia wiary we własne możliwości chorych na cukrzycę w Polsce i na całym świecie – zapowiedział Vassili Davidenko, wiceprezes do spraw sportowych Team Novo Nordisk.

“To będzie nasz debiut w wyścigu etapowym World Tour. Start przełomowy, najważniejszy w sezonie” – mówi dyrektor ekipy Phil Southerland.

A oto pełny skład Team Novo Nordisk na 73 Tour de Pologne 2016:

Joonas Henttala
Nicolas Lefrancois
David Lozano
Javier Megias
Andrea Peron
Charles Planet
Martijn Verschoor
Chris Williams