Zawodniczki TKK Pacific Toruń znów okazały się bezkonkurencyjne i na 30km trasie pokonały drugą parę o ponad 55 sekund!

Rywalizację w Opatówku i Godzieszach Wielkich toczyły również młodsze kategorie wiekowe. Zaczęło się od startu juniorek młodszych, które miały do pokonania 15km. Najlepszym rezultatem popisały się tutaj Klaudia Bielawska i Aleksandra Trzebińska z UKS Koźminianki Koźminek. Zwyciężczynie wykręciły czas 22:04.073 i o ponad 40 sekund pokonały Wiktorię Polak i Julię Kowalską z KTK Kalisz. Brąz przypadł Karinie Topolskiej i Patrycji Seremak z BCM Nowatex Duet Goleniów.

Zaraz po koleżankach do rywalizacji stanęli ich rówieśnicy w kategorii junior młodszy. Panowie mieli do pokonania 20km i zrobili to w morderczym tempie. Zwyciężyli Wiktor Richter i Damian Papierski z UKS Koźminianki Koźminek. Czas zwycięzców to 27:13.616, co daje średnią ponad 44km/h! Srebro, z prawie 50-sekundową stratą, zdobyli Artur Lewandowski i Maciej Kwiatkowski z UKS Copernicus SMS Toruń. Trzecia lokata to Adrian Lorenc i Mateusz Kostański z KLTC Konin.

Taki sam dystans miały do pokonania juniorki. Wspaniale zapowiadała się walka reprezentantek Polski w jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw świata w Richmond – Darii Pikulik i Agnieszki Skalniak. Zwyciężyła Daria Pikulik, która w duecie z siostrą Wiktorią wykręciła czas 28:44.271 i dała BCM Nowatex Ziemia Darłowska złoty medal. Drugie miejsce zajęła para Agnieszka Skalniak, Zuzanna Skubaja (TKK Pacific Nestle Toruń) z czasem zaledwie 11 sekund gorszym. Brąz zdobyły Patrycja Dąbrowska i Karolina Lipiejko z ALKS Stal Grudziądz.

Po juniorkach do rozegrania pozostały najdłuższe dystanse. Jako pierwsze walczyły panie w kategorii open. Złoto zdobyły broniące tytuł Monika Brzeźna i Paulina Brzeźna-Bentkowska z TKK Pacific Nestle Toruń. Uzyskany czas 43:17.626 był aż o 57 sekund lepszy od rezultatu srebrnych medalistek – Nikol Płosaj i Weroniki Humelt (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Brąz zdobyły reprezentantki TKK Pacific Nestle Toruń Katarzyna Wilkos i Aleksandra Kardas. W kategorii orliczek złoto zdobyły Płosaj i Humelt, srebro Wilkos i Kardas, a brąz Natalia Morytko i Viktoria Żegleń z UKS Mróz Jedynka Kórnik.

Jako ostatni przed elitą mężczyzn pojawili się juniorzy. Panowie również mieli do pokonania 30km. Faworytami byli zawodnicy KTK Kalisz, którzy tradycyjnie pokazali się z bardzo mocnej strony w jeździe na czas. Złoto przypadło parze Dawid Czubak, Szymon Krawczyk z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Srebro powędrowało do Szymona Sajnoka i Artura Sowińskiego (GKS Cartusia Kartuzy), a brąz do Alana i Norberta Banaszków (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki).

fot. facebook Paulina Brzeźna-Bentkowska

Wyniki:
Juniorka młodsza:

  1. Aleksandra Trzebińska, Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek) 22:04.073
  2. Julia Kowalska, Wiktoria Polak (KTK Kalisz) 22:44.983
  3. Karina Topolska, Patrycja Seremak (BCM Nowatex Duet Goleniów I) 23:21.583
  4. Ewelina Sikora, Aleksandra Dudzik (WLKS Krakus Kraków) 23:27.819
  5. Joanna Golec, Karolina Przybylak (UKS Mróz Jedynka Kórnik I) 23:29.393
  6. Julia Szyszka, Dominika Ciarkowska (ALKS Stal Grudziądz I) 23:33.419
  7. Katarzyna Migdoł, Edyta Gołek (DSR Author Pszczyna) 23:40.247
  8. Weronika Tyszka, Oliwia Majewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) 23:41.800
  9. Nikola Sibiak, Joanna Zimoch (BCM Nowatex Duet Goleniów III) 23:53.267
  10. Agata Średzińska, Dominika Bykowska (ALKS Stal Grudziądz II) 23:58.139
  11. Elżbieta Stacha, Dominika Ryś (UKS Feniks Rydułtowy I) 24:07.624
  12. Wiktoria Konopka, Zuzanna Garczarek (BCM Nowatex Duet Goleniów II) 24:10.842
  13. Natalia Szymczak, Gracjana Radzicka (UKS Mróz Jedynka Kórnik II) 24:36.975
  14. Karolina Wonc, Monika Piekorz (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) 24:41.820
  15. Klaudia Królikowska, Paulina Petri (KS Społem Ulisse Central Łódź) 25:07.624
  16. Sandra Adamczyk, Sandra Kuriata (UKS Feniks Rydułtowy II) 27:46.993
  17. Wioleta Brzeziok, Zuzanna Ryś (UKS Feniks Rydułtowy III) 27:55.354
  18. Ewa Dymek, Julita Fira (UKS Sokół Kęty) 28:47.045

Junior młodszy

  1. Wiktor Richter, Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek I) 27:13.616
  2. Artur Lewandowski, Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus SMS Toruń I) 28:02.893
  3. Mateusz Kostański, Adrian Lorenc (KLTC Konin) 28:05.059
  4. Piotr Klimkowski, Damian Mądrzejewski (TKK Pacific Nestle Toruń) 28:12.622
  5. Mikołaj Konieczny, Kamil Kordus (KKS Gostyń I) 28:28.330
  6. Dawid Pluta, Mateusz Jakubasz (UKS Koźminianka Koźminek II) 28:37.129
  7. Piotr Gruszczyński, Marcin Lęszczak (LKS Pom Strzelce Krajeńskie) 28:39.370
  8. Kacper Półtorak, Patryk Gieracki (KS Ślęża Mat Sobótka) 28:40.068
  9. Jakub Bielak, Mateusz Kuczma (KTK Kalisz I) 28:42.063
  10. Szymon Drobny, Bartosz Marek (WLKS Krakus Kraków I) 28:51.899
  11. Kacper Wiszniewski, Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia Kartuzy) 28:53.524
  12. Krystian Ruta, Marcel Musielak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne I) 28:54.833
  13. Kajetan Albanowski, Dawid Jaros (ALKS Stal Grudziądz I) 28:59.667
  14. Jan Kwiatkowski, Jakub Wangin (GKK Opty Mazowsze) 29:02.514
  15. Dawid Migas, Bartłomiej Zabłocki (GK Gliwice Bike Atelier) 29:03.328
  16. Łukasz Michalski, Szymon Stelczyk (UKS Moto Jelcz Laskowice) 29:12.959
  17. Jakub Śmieszek, Kacper Żygadło (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne II) 29:25.145

Juniorka

  1. Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska I) 28:44.271
  2. Agnieszka Skalniak, Zuzanna Skubaja (TKK Pacific Nestle Toruń) 28:55.249
  3. Patrycja Dąbrowska, Karolina Lipiejko (ALKS Stal Grudziądz II) 29:55.456
  4. Katarzyna Makarewicz, Klaudia Seremak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska II) 30:47.965
  5. Karolina Kaczmarczyk, Magdalena Rząca (ALKS Stal Grudziądz I) 31:05.046
  6. Karolina Perekitko, Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy) 31:06.005
  7. Joanna Szklanny, Weronika Misterek (UKS Gim. Twoja Merida Imielin) 31:28.355
  8. Marta Lach, Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty) 32:54.525

 Junior:

  1. Dawid Czubak, Szymon Krawczyk (KTK Kalisz I) 39:09.465
  2. Szymon Sajnok, Artur Sowiński (GKS Cartusia Kartuzy) 39:24.493
  3. Alan Banaszek, Norbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) 40:11.234
  4. Tobiasz Sójka, Przemysław Tończyk (KTK Kalisz II) 40:17.785
  5. Daniel Staniszewski, Łukasz Ostaszewski (KKS Ciechanów) 40:23.053
  6. Piotr Michalski, Bartosz Budyk (ALKS Stal Grudziądz) 40:28.354
  7. Krzysztof Skibiński, Michał Nowak (LKKS Górnik Wałbrzych) 40:31.415
  8. Maciej Foltyn, Dominik Grzegorzyca (GK Gliwice Bike Atelier II) 40:35.160
  9. Piotr Pękala, Karol Cygan (KS Pogoń Mostostal Puławy II) 40:40.318
  10. Adrian Brzozowski, Michał Szymański (UKS Copernicus SMS Toruń) 40:45.266
  11. Artur Kordus, Karol Zdun (KKS Gostyń) 40:45.782
  12. Damian Sławek, Adrian Klincewicz (LKS Pom Strzelce Krajeńskie) 40:46.574
  13. Jakub Murias, Szymon Skiba (CWKS Resovia Rzeszów) 41:07.377
  14. Dawid Gieracki, Szymon Kowalski (KS Ślęża Mat Sobótka) 41:30.014
  15. Karol Kuklewicz, Adam Kuś (MLKS Wieluń) 41:42.542
  16. Łukasz Krasiński, Jakub Kabaciński (Mayday Team Lublin) 41:48.852
  17. Krzysztof Kucio, Filip Deja (KS Pogoń Mostostal Puławy I) 42:17.920

Kobiety OPEN:

  1. Monika Brzeźna, Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Toruń II) 43:17.626
  2. Weronika Humelt, Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik I) 44:14.772 (I miejsce orliczka)
  3. Katarzyna Wilkos, Aleksandra Kardas (TKK Pacific Nestle Toruń I) 44:44.795 (II miejsce orliczka)
  4. Łucja Pietrzak, Karolina Karasiewicz (LKS Atom Mat Dzierżoniów II) 44:47.733
  5. Natalia Nowotarska, Sabina Napieralska (UKS Mróz Jedynka Kórnik IV) 44:51.137
  6. Natalia Morytko, Viktoria Żegleń (UKS Mróz Jedynka Kórnik II) 45:28.584 (III miejsce orliczka)
  7. Dorota Przęzak, Bogumiła Dziuba (LKS Atom Mat Dzierżoniów I) 46:27.227 (IV miejsce orliczka)
  8. Paula Gorycka, Monika Żur (4F Racing Team) DNF
  9. Natalia Radzicka, Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik III) DNF