Mads Wurtz Schmidt (Dania) zdobył w Richmond tytuł mistrza świata orlików w jeździe indywidualnej na czas! Dla niego to już drugie w karierze złoto na tej imprezie, bowiem w przeszłości wygrał rywalizację w juniorach.

30 kilometrową, płaską trasę mięli do pokonania najlepsi młodzieżowcy. Do zdobycia były medale mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas. Na starcie niestety zabrakło reprezentantów Polski.

Bardzo długo na czele utrzymywał się Mads Wurtz Schmidt, który startował na początku rywalizacji. Aktualny brązowy medalista mistrzostw swojego kraju seniorów, uzyskał czas 37 minut i 10 sekund.

Po przejeździe wszystkich zawodników przez pierwszy punkt pomiaru czasu, rezultat Duńczyka wciąż był najlepszy! 21-latek przejechał bardzo równo całą trasę i prowadził od początku do samego końca! Warto zaznaczyć, że kilka sezonów temu – Schmidt zdobył także tęczową koszulkę w kategorii juniorów.

Srebro wywalczył Maximilian Schachmann (Niemiec), który do triumfatora stracił 12 sekund. Brąz dla kolejnego z Niemców – Lennarda Kamny. Do złota zabrakło mu 21 sekund.

42. Ait el Abdia (Marruecos) 40:19
43. Min (Corea Sir) 40:25
44. Erdenebat (Mongolia) 41:29
45. San Sebastián (España) 41:35
46. Mansouri (Argelia) 41:41
47. Uwizeyimana (Rwanda) 41:43
48. Ndayisenga (Rwanda) 41:59
49. Oka (Japón) 42:31
50. Koishi (Japón) 42:40