Grand Prix de Plouay dla Katarzyny Niewiadomej (Rabobank-Liv) nie było dziś udane, ale mimo tego Polka wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata w gronie orliczek! We francuskim klasyku najlepsza była Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans).

W Bretanii rozegrano dziś ostatnią odsłonę tegorocznego cyklu Pucharu Świata. Na krótkich, ale stromych podjazdach – najlepiej poradziła sobie Brytyjka Armitstead. Druga była Emma Johanson (Orica-Ais), a trzecia mistrzyni świata – Pauline Ferrand-Prevot (Rabobank-Liv). Najlepsza z Polek – Eugenia Bujak (BTC Ljubliana City) zajęła 22. miejsce.

Katarzyna Niewiadoma przez defekt nie liczyła się w walce o zwycięstwo, ale Polka zdołała obronić prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata U-23! Armitstead wygrała cały cykl.

Wyniki:

1    Elizabeth ARMITSTEAD    GBR    DLT    03:09:26
2    Emma JOHANSSON    SWE    OGE    0
3    Pauline FERRAND PREVOT    FRA    RBW    0
4    Ashleigh MOOLMAN-PASIO    RSA    BCT    0
5    Claudia HÄUSLER    GER    TLP    0
6    Anna VAN DER BREGGEN    NED    RBW    0
7    Elena CECCHINI    ITA    LBL    0
8    Evelyn STEVENS    USA    DLT    0
9    Elisa LONGO BORGHINI    ITA    WHT    0
10    Rasa LELEIVYTE    LTU    VAI    38
11    Susanna ZORZI    ITA    LBL    39
12    Lucinda BRAND    NED    RBW    41
13    Ane SANTESTEBAN GONZALEZ    ESP    ISG    41
14    Megan GUARNIER    USA    DLT    41
15    Rachel NEYLAN    AUS    OGE    41
16    Katrin GARFOOT    AUS    OGE    41
17    Amélie RIVAT    FRA    FUT    41
18    Flavia OLIVEIRA    BRA    ALE    41
19    Carlee TAYLOR    AUS    LBL    41
20    Giorgia BRONZINI    ITA    WHT    41
21    Anna Zita Maria STRICKER    ITA    ISG    02:59:00
22    Eugenia BUJAK    POL    BTC    02:59:00
23    Lizzie WILLIAMS    AUS    OGE    02:59:00
24    Lenore PIPES    GUM    BPK    02:59:00
25    Jermaine POST    NED    PHV    02:59:00
26    Lara VIECELI    ITA    MIC    02:59:00
27    Kristabel DOEBEL-HICKOK    USA    TIB    02:59:00
28    Lauren STEPHENS    USA    TIB    02:59:00
29    Shara GILLOW    AUS    RBW    02:59:00
30    Elise DELZENNE    FRA    FRA    02:59:00
31    Aurore VERHOEVEN    FRA    LTK    02:59:00
32    Uenia FERNANDES DA SOUZA    BRA    ALE    02:59:00
33    Francesca CAUZ    ITA    ALE    02:59:00
34    Séverine ERAUD    FRA    FUT    02:59:00
35    Georgia WILLIAMS    NZL    BPK    02:59:00
36    Jessie DAAMS    BEL    LBL    02:59:00
37    Victorie GUILMAN    FRA    FUT    02:59:00
38    Polona BATAGELJ    SLO    BTC    02:59:00
39    Aude BIANNIC    FRA    FUT    02:59:00
40    Mayuko HAGIWARA    JPN    WHT    02:59:00
41    Edwige PITEL    FRA    MIC    02:59:00
42    Elena KUCHINSKAYA    RUS    SEF    02:59:00
43    Amanda SPRATT    AUS    OGE    02:59:00
44    Roxane KNETEMANN    NED    RBW    02:59:00
45    Sara MUSTONEN    SWE    TLP    02:59:00
46    Joelle NUMAINVILLE    CAN    BCT    03:06:00
47    Floortje MACKAIJ    NED    TLP    05:53:00
48    Katarzyna NIEWIADOMA    POL    RBW    05:53:00
49    Laura Camila LOZANO RAMIREZ    COL    MIC    05:53:00
50    Rozanne SLIK    NED    PHV    05:53:00
51    An-Li KACHELHOFFER    RSA    RSA    05:53:00
52    Sheyla GUTIERREZ RUIZ    ESP    LTK    05:53:00
53    Cherise STANDER    RSA    RSA    05:53:00
54    Alicia GONZALEZ BLANCO    ESP    LTK    05:53:00
55    Yevgeniya VYSOTSKA    UKR    SEF    05:53:00
56    Sarah ROY    AUS    OGE    05:53:00
57    Riejanne MARKUS    NED    PHV    05:53:00
58    Sharon LAWS    GBR    BCT    05:53:00
59    Anna POTOKINA    RUS    SEF    05:53:00
60    Marta BASTIANELLI    ITA    VAI    05:53:00
61    Lucia GONZALEZ BLANCO    ESP    LTK    05:53:00
62    Michela PAVIN    ITA    SEF    05:53:00
63    Kathrin HAMMES    GER    TIB    05:53:00
64    Pauliena ROOIJAKKERS    NED    PHV    05:53:00
65    Anisha VEKEMANS    BEL    LBL    05:53:00
66    Ewelina SZYBIAK    POL    VAI    05:53:00
67    Ursa PINTAR    SLO    BTC    05:53:00
68    Jessie WALKER    GBR    SEF    05:53:00
69    Molly WEAVER    GBR    TLP    05:53:00
70    Lieselot DECROIX    BEL    LBL    05:53:00
71    Tetiana RIABCHENKO    UKR    ISG    05:53:00
72    Joanne HOGAN    AUS    TIB    05:53:00
73    Jip VAN DEN BOS    NED    PHV    05:53:00
74    Elena BERLATO    ITA    ALE    05:53:00
75    Mara ABBOTT    USA    WHT    05:53:00
76    Fanny Leleu    FRA    FRA    06:17:00
77    Pascale JEULAND    FRA    FUT    06:17:00
78    Emily COLLINS    NZL    TIB    06:17:00
79    Audrey CORDON    FRA    WHT    06:17:00
80    Doris SCHWEIZER    SUI    BCT    06:17:00
81    Amber NEBEN    USA    BPK    06:17:00
82    Kendall RYAN    USA    TIB    07:24:00
83    Marion SICOT    FRA    FRA    09:34:00
84    Clara KOPPENBURG    GER    BCT    11:38:00
85    Demi DE JONG    NED    DLT    11:38:00
86    Heidi DALTON    RSA    RSA    11:38:00
87    Christine MAJERUS    LUX    DLT    11:38:00
88    Anja RUGELJ    SLO    BTC    11:38:00
89    Jessica PARRA    COL    VAI    11:38:00
90    Daiva TUSLAITE    LTU    ISG    11:38:00
91    Katarzyna PAWLOWSKA    POL    DLT    11:38:00
92    Anabelle DREVILLE    FRA    FRA    11:38:00
93    Alba TERUEL RIBES    ESP    LTK    11:38:00
94    Eugénie DUVAL    FRA    FUT    11:38:00
95    Emilie ROCHEDY    FRA    FRA    11:38:00
96    Riccarda MAZZOTTA    SUI    SEF    11:38:00
97    Julia SOEK    NED    TLP    11:38:00
98    Nicole HANSELMANN    SUI    BCT    11:38:00
99    Eider MERINO KORTAZAR    ESP    LTK    11:38:00
100    Ilaria SANGUINETI    ITA    BPK    11:38:00
101    Beatrice ROSSATO    ITA    ALE    11:38:00
102 OTL    Katrin GARFOOT    AUS    OGE
103 OTL    Ilona HOEKSMA    NED    PHV
104 OTL    Eyerusalem KELIL    ETH    MIC
105 OTL    Kyara STIJNS    NED    TLP
106 DNF    Michela BALDUCCI    ITA    MIC
107 DNF    Federica NICOLAI    ITA    MIC
108 DNF    Carla OBERHOLZER    RSA    RSA
109 DNF    Charlene ROUX    RSA    RSA
110 DNF    Urska ZIGART    SLO    BTC
111 DNF    Jelena ERIC    SRB    BTC
112 DNF    Lija LAIZANE    LAT    VAI
113 DNF    Alessia MARTINI    ITA    VAI
114 DNF    Valentina BASTIANELLI    ITA    ISG
115 DNF    Anna TREVISI    ITA    ISG
116 DNF    Ana Maria COVRIG    ROU    BPK
117 DNF    Tereza MEDVEDOVA    SVK    BPK
118 DNF    Anna CHRISTIAN    GBR    WHT

 

Fot: Twitter UCI Women Cycling