CCC Sprandi Polkowice wystartuje w najbliższy weekend w dwóch polskich wyścigach – O Puchar Ministra Obrony Narodowej (22 sierpnia) oraz w Memoriale Stanisława Królaka (23 sierpnia). 

W obu imprezach wystartują Jarosław Marycz, Marek Rutkiewicz, Eryk Latoń, Grzegorz Stępniak, Piotr Brożyna, Łukasz Owsian, Tomasz Kiendyś i Bartłomiej Matysiak.

54. edycja Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej rozegrana zostanie na trasie Pisz-Orzysz, niedaleko jeziora Śniardwy na Mazurach. Rywalizacja składać się będzie z dwóch okrążeń i łącznie kolarze pokonają 176 kilometrów. Przed rokiem zmagania zakończyły się sprintem z peletonu i drugie miejsce zajął Stępniak. Impreza rozgrywana była jednak w innym regionie Polski, w Szydłowcu. Matysiak oraz Kiendyś mają łącznie na koncie 5 zwycięstw w tym wyścigu – pierwszy z nich triumfował trzykrotnie, a drugi dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium.

Memoriał Stanisława Królaka to finał Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Odbędzie się on Warszawie i zarówno start, jak i meta usytuowane będą na Krakowskim Przedmieściu, na wysokości kościoła Św. Anny. Długość rundy wynosić będzie 3 kilometry.

W klasyfikacji MP w Kryterium, na 2. miejscu w klasyfikacji U23 jest Eryk Latoń i ma szansę na tytuł mistrza kraju. Do lidera, Tobiasza Pawlaka traci 8 „małych” punktów (klasyfikacja jest oparta o wszystkie punkty zdobyte w na poszczególnych okrążeniach, w zawodach zaliczanych do mistrzowskiego cyklu). W zestawieniu elity, bardzo mocną pozycję ma Kamil Zieliński (188pkt), który praktycznie zapewnił sobie końcowy triumf. Latoń jest 4. (52 pkt), a pozycję niżej zajmuje drugi z „pomarańczowych”, Łukasz Owsian (43pkt).

Informacja prasowa