Coryn Rivera (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team) zwyciężyła na szóstym etapie Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Koszulki liderki nie oddała Lisa Brennauer (Velocio – SRAM).

W dniu dzisiejszym panie rywalizujące w Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen miały do pokonania ponad 118 kilometrów wokół Gera.

rundfahrt 6 etapW ucieczkę dnia zabrała się dziś Katarzyna WIlkos (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), a wraz z nią pojechał dziesięć zawodniczek. Grupka zgodnie ze sobą współpracowała i z niej została wyłoniona triumfatorka etapu.

Wygrała Coryn Rivera (USA), dla której to największy sukces w karierze. Kolejne miejsca zajęły Jermaine Post (Parkhotel Valkenburg) i Chloe Mcconville (Orica – AIS). Kasia Wilkos zajęła bardzo dobre, siódme miejsce.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Lisa Brennauer (Velocio – SRAM), a Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) jest na szóstym miejscu.

Wyniki szóstego etapu:

1 RIVERA, Coryn Nationalteam USA 3:16:14
2 POST, Jermaine Parkhotel Valkenburg Continental Team 0
3 McCONVILLE, Chloe Orica-AIS 0
4 RITTER, Martina BTC City LJUBLJANA 0
5 BJÖRNSRUD, Miriam HITEC PRODUCTS 0
6 DE VUYST, Sofie Lensworld.eu-Zannata 0
7 WILKOS, Katarzyna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 0
8 DOEBEL-HICOCK, Krista TEAM TIBCO -SVB 0
9 COLDWELL, Lucy Maxx-Solar Women Cycling Team 4
10 HAMMES, Kathrin TEAM TIBCO -SVB 4
11 SKERRITT, Ellen Nationalteam Australien 4
12 JOHANSSON, Emma Orica-AIS 19
13 BRENNAUER, Lisa Velocio -SRAM 19
14 PIETERS, Amy Nationalteam Niederlande 19
15 LEPISTÖ, Lotta Bigla Pro Cycling Team 19
16 RADOTIC, Mia BTC City LJUBLJANA 21
17 SPRATT, Amanda Orica-AIS 21
18 HARRIS, Nikki PEARL IZUMI -Sports Tours International 21
19 MARKUS, Riejanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 21
20 BUJAK, Eugenia BTC City LJUBLJANA 21
21 KOREVAAR, Jeanne Nationalteam Niederlande 21
22 PAVLUKHINA, Olena BTC City LJUBLJANA 21
23 RYAN, Alexis Nationalteam USA 21
24 BATAGELJ, Polona BTC City LJUBLJANA 21
25 TENNIGLO, Moniek Nationalteam Niederlande 21
26 POHL, Stephanie Nationalteam Deutschland 21
27 NUMAINVILLE, Joelle Bigla Pro Cycling Team 21
28 BRZEZNA, Paulina TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 28
29 CROOKS, Jenelle Nationalteam Australien 28
30 CANUEL, Karol Ann Velocio -SRAM 28
31 GUDERZO, Tatiana HITEC PRODUCTS 28
32 SCHIFF, Carolin Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 28
33 SIMMONDS, Hayley PEARL IZUMI -Sports Tours International 28
34 ZANNER, Beate Maxx-Solar Women Cycling Team 28
35 KUPFERNAGEL, Hanka Maxx-Solar Women Cycling Team 28
36 SLIK, Rozanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 28
37 DE BOER, Sophie Parkhotel Valkenburg Continental Team 28
38 BECKER, Charlotte HITEC PRODUCTS 32
39 HALL, Katharine Nationalteam USA 38
40 DRAGOO, Allie Nationalteam USA 40
41 STEPHENS, Lauren TEAM TIBCO -SVB 28
42 VAN DEN BOS, Jip Parkhotel Valkenburg Continental Team 28
43 RODIECK, Wiebke Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 2:32
44 KOEP, Christina Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 3:13
45 KOEDOODER, Vera Bigla Pro Cycling Team 3:13
46 WILES, Tayler Velocio -SRAM 3:13
47 HOGAN, Joanne TEAM TIBCO -SVB 3:13
48 KESSLER, Nina Lensworld.eu-Zannata 3:13
49 BANZER, Franziska Nationalteam Deutschland 3:13
50 KARDAS, Aleksandra TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 3:13
51 RAMIREZ BAUXELL, Anna Team Bizkaia – Durango 3:13
52 AUBRY, Emilie Bigla Pro Cycling Team 3:13
53 COLLINS, Emily TEAM TIBCO -SVB 3:13
54 BRZEZNA, Monika TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 3:13
55 PLICHTA, Anna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 3:13
56 ELVIN, Gracie Orica-AIS 3:13
57 BAKER, Georgia Nationalteam Australien 3:13
58 SLAPPENDEL, Iris Bigla Pro Cycling Team 3:13
59 DELZENNE, Elise Velocio -SRAM 3:13
60 VAN DOORSLAER, Annelies Lensworld.eu-Zannata 3:28
61 KITCHEN, Lauren HITEC PRODUCTS 4:18
62 MALSEED, Shannon Nationalteam Australien 5:43
63 LECHNER, Corinna Nationalteam Deutschland 5:43
64 NILSSON, Hanna Maxx-Solar Women Cycling Team 5:43
65 ROSS, Hannah Nationalteam USA 9:33
66 LACHER, Sophie Nationalteam Deutschland 9:33
67 FIEDLER, Yvonne Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 9:33
68 WELLS, Kimberley Nationalteam Australien 9:33
69 MUNDY, Jessica Nationalteam Australien 9:33
70 DIETRICH, Jaqueline Nationalteam Deutschland 9:33
71 STOREY, Sarah PEARL IZUMI -Sports Tours International 13:13
72 DE BAAT, Kim Lensworld.eu-Zannata 14:20
73 HEADLEY, Sara TEAM TIBCO -SVB 14:20
74 KLEIN, Theres Maxx-Solar Women Cycling Team 14:20
75 GUNVALDSEN, Janicke HITEC PRODUCTS 14:22
76 VAN GLABEKE, Shana HITEC PRODUCTS 14:22
77 DOBRYNINA, Olga Team Bizkaia – Durango 14:22
78 PINTAR, Ursa BTC City LJUBLJANA 14:22
79 VAN HOEK, Lotte Nationalteam Niederlande 14:22
80 HAYWARD, Bethany PEARL IZUMI -Sports Tours International 14:24
81 FISCHER, Heather Nationalteam USA 17:28
82 KRÖGER, Mieke Velocio -SRAM 17:28
83 SHAW, Gabriella PEARL IZUMI -Sports Tours International 17:28
84 KANTSYBER, Maria Team Bizkaia – Durango 17:28

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 BRENNAUER, Lisa Velocio -SRAM 13:17:09
2 LEPISTÖ, Lotta Bigla Pro Cycling Team 29
3 STEPHENS, Lauren TEAM TIBCO -SVB 29
4 JOHANSSON, Emma Orica-AIS 31
5 CANUEL, Karol Ann Velocio -SRAM 51
6 BUJAK, Eugenia BTC City LJUBLJANA 55
7 SPRATT, Amanda Orica-AIS 1:22
8 POHL, Stephanie Nationalteam Deutschland 1:30
9 NUMAINVILLE, Joelle Bigla Pro Cycling Team 1:45
10 SIMMONDS, Hayley PEARL IZUMI -Sports Tours International 2:02
11 RITTER, Martina BTC City LJUBLJANA 2:06
12 PIETERS, Amy Nationalteam Niederlande 2:13
13 KUPFERNAGEL, Hanka Maxx-Solar Women Cycling Team 2:25
14 BATAGELJ, Polona BTC City LJUBLJANA 2:26
15 COLDWELL, Lucy Maxx-Solar Women Cycling Team 2:27
16 DE VUYST, Sofie Lensworld.eu-Zannata 2:28
17 HALL, Katharine Nationalteam USA 2:38
18 RADOTIC, Mia BTC City LJUBLJANA 2:38
19 DOEBEL-HICOCK, Krista TEAM TIBCO -SVB 2:38
20 HAMMES, Kathrin TEAM TIBCO -SVB 2:44
21 RIVERA, Coryn Nationalteam USA 2:54
22 BRZEZNA, Paulina TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2:56
23 PAVLUKHINA, Olena BTC City LJUBLJANA 3:01
24 BECKER, Charlotte HITEC PRODUCTS 3:11
25 GUDERZO, Tatiana HITEC PRODUCTS 3:34
26 CROOKS, Jenelle Nationalteam Australien 3:45
27 ZANNER, Beate Maxx-Solar Women Cycling Team 3:48
28 KOREVAAR, Jeanne Nationalteam Niederlande 3:49
29 HARRIS, Nikki PEARL IZUMI -Sports Tours International 4:02
30 SCHIFF, Carolin Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 4:05
31 WILES, Tayler Velocio -SRAM 4:16
32 ELVIN, Gracie Orica-AIS 4:19
33 McCONVILLE, Chloe Orica-AIS 4:22
34 MARKUS, Riejanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:22
35 POST, Jermaine Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:27
36 SLIK, Rozanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:30
37 VAN DEN BOS, Jip Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:45
38 DELZENNE, Elise Velocio -SRAM 4:59
39 TENNIGLO, Moniek Nationalteam Niederlande 5:03
40 RYAN, Alexis Nationalteam USA 5:04
41 COLLINS, Emily TEAM TIBCO -SVB 5:38
42 DRAGOO, Allie Nationalteam USA 6:16
43 WILKOS, Katarzyna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 6:24
44 KITCHEN, Lauren HITEC PRODUCTS 7:10
45 SLAPPENDEL, Iris Bigla Pro Cycling Team 7:10
46 BRZEZNA, Monika TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 7:54
47 NILSSON, Hanna Maxx-Solar Women Cycling Team 7:58
48 RODIECK, Wiebke Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 8:06
49 LECHNER, Corinna Nationalteam Deutschland 8:15
50 HOGAN, Joanne TEAM TIBCO -SVB 8:16
51 BJÖRNSRUD, Miriam HITEC PRODUCTS 8:25
52 KOEDOODER, Vera Bigla Pro Cycling Team 8:36
53 VAN DOORSLAER, Annelies Lensworld.eu-Zannata 8:39
54 PLICHTA, Anna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 8:51
55 SKERRITT, Ellen Nationalteam Australien 9:09
56 AUBRY, Emilie Bigla Pro Cycling Team 9:26
57 RAMIREZ BAUXELL, Anna Team Bizkaia – Durango 9:31
58 BANZER, Franziska Nationalteam Deutschland 12:29
59 MALSEED, Shannon Nationalteam Australien 15:31
60 DE BOER, Sophie Parkhotel Valkenburg Continental Team 15:32
61 KOEP, Christina Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 18:01
62 DIETRICH, Jaqueline Nationalteam Deutschland 18:55
63 LACHER, Sophie Nationalteam Deutschland 19:11
64 MUNDY, Jessica Nationalteam Australien 19:16
65 HEADLEY, Sara TEAM TIBCO -SVB 19:36
66 WELLS, Kimberley Nationalteam Australien 20:13
67 ROSS, Hannah Nationalteam USA 20:18
68 KRÖGER, Mieke Velocio -SRAM 22:01
69 FISCHER, Heather Nationalteam USA 22:25
70 VAN HOEK, Lotte Nationalteam Niederlande 22:51
71 DOBRYNINA, Olga Team Bizkaia – Durango 23:39
72 KARDAS, Aleksandra TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 23:48
73 VAN GLABEKE, Shana HITEC PRODUCTS 24:11
74 KLEIN, Theres Maxx-Solar Women Cycling Team 25:17
75 KESSLER, Nina Lensworld.eu-Zannata 26:14
76 GUNVALDSEN, Janicke HITEC PRODUCTS 26:49
77 FIEDLER, Yvonne Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 27:10
78 DE BAAT, Kim Lensworld.eu-Zannata 28:25
79 PINTAR, Ursa BTC City LJUBLJANA 31:06
80 STOREY, Sarah PEARL IZUMI -Sports Tours International 33:48
81 SHAW, Gabriella PEARL IZUMI -Sports Tours International 35:14
82 KANTSYBER, Maria Team Bizkaia – Durango 37:06
83 BAKER, Georgia Nationalteam Australien 43:22
84 HAYWARD, Bethany PEARL IZUMI -Sports Tours International 52:24