Drużyna BMC Racing Team – wykręciła najlepszy czas w trakcie dziewiątego etapu Tour de France, czyli drużynowej jazdy na czas. Chris Froome (Sky Team) pozostał liderem.

Rampa startowa znajdowała się dziś w miejscowości Vannes, a meta po 28 kilometrach w Plumelec. Bez wątpienia, była to jedna z najcięższych drużynówek w historii Tour de France. Na trasie znajdowały się trzy krótkie, lecz strome podjazdy. Ostatni z nich prowadził do mety. W końcówce każda z drużyn musiała pokonać dwa kilometry podjazdu, gdzie przewyższenie wynosiło blisko 100 metrów.

tdf 9 etap

 

Długo na czele znajdowała się ekipa Lampre-Merida. Rui Costa wraz ze swoimi partnerami z ekipy, wykręcili czas 33:03. Ich rezultat poprawiła dopiero Astana z Vincenzo Nibalim, czyli swoim głównym motorem napędowym. Kazachski team uzyskał czas 32:50.

Tymczasem na trasie bardzo dobrze spisywali się kolarze Movistaru. Hiszpańska grupa pojechała lepiej od Astany o 31 sekund!

Według danych z punktów pomiaru czasu w grze o zwycięstwo etapowe, pozostały jeszcze ekipy Sky Team i BMC Racing. Ostatecznie lepiej wypadli mistrzowie świata! Tejay van Garderen i spółka, pokonali kolegów Chrisa Froome’a. Brytyjczyk oczywiście obronił koszulkę lidera.

Wyniki:

1. BMC RACING TEAM en 32′ 15”
2. TEAM SKY en 32′ 16” a 00′ 01”
3. MOVISTAR TEAM en 32′ 19” a 00′ 04”
4. TINKOFF-SAXO en 32′ 43” a 00′ 28”
5. ASTANA PRO TEAM en 32′ 50” a 00′ 35”
6. IAM CYCLING en 32′ 53” a 00′ 38”
7. ETIXX-QUICK STEP en 33′ 00” a 00′ 45”
8. LAMPRE – MERIDA en 33′ 03” a 00′ 48”
9. TEAM LOTTO NL – JUMBO en 33′ 29” a 01′ 14”
10. AG2R LA MONDIALE en 33′ 39” a 01′ 24”
11. TREK FACTORY RACING en 33′ 40” a 01′ 25”
12. TEAM CANNONDALE-GARMIN en 33′ 44” a 01′ 29”
13. BORA-ARGON 18 en 33′ 46” a 01′ 31”
14. FDJ en 33′ 48” a 01′ 33” 15. LOTTO-SOUDAL en 33′ 51” a 01′ 36”
16. TEAM GIANT-ALPECIN en 33′ 52” a 01′ 37”
17. TEAM EUROPCAR en 33′ 57” a 01′ 42”
18. BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT en 34′ 01” a 01′ 46”
19. TEAM KATUSHA en 34′ 08” a 01′ 53”
20. MTN-QHUBEKA en 34′ 11” a 01′ 56”
21. COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS en 34′ 47” a 02′ 32”
22. ORICA GREENEDGE en 37′ 13” a 04′ 58

 

Klasyfikacja generalna:

1.    GBR FROOME Christopher    31    TEAM SKY    31h 34′ 12”
2.    USA VAN GARDEREN Tejay    61    BMC RACING TEAM    31h 34′ 24”    + 00′ 12”
3.    BEL VAN AVERMAET Greg    68    BMC RACING TEAM    31h 34′ 39”    + 00′ 27”
4.    SVK SAGAN Peter    47    TINKOFF-SAXO    31h 34′ 50”    + 00′ 38”
5.    ESP CONTADOR Alberto    41    TINKOFF-SAXO    31h 35′ 15”    + 01′ 03”
6.    COL URAN URAN Rigoberto    118    ETIXX-QUICK STEP    31h 35′ 30”    + 01′ 18”
7.    ESP VALVERDE BELMONTE Alejandro    59    MOVISTAR TEAM    31h 36′ 02”    + 01′ 50”
8.    GBR THOMAS Geraint    39    TEAM SKY    31h 36′ 04”    + 01′ 52”
9.    COL QUINTANA ROJAS Nairo Alexander    51    MOVISTAR TEAM    31h 36′ 11”    + 01′ 59”
10.    CZE STYBAR Zdenek    116    ETIXX-QUICK STEP    31h 36′ 11”    + 01′ 59”
11.    FRA GALLOPIN Tony    71    LOTTO-SOUDAL    31h 36′ 13”    + 02′ 01”
12.    CZE KREUZIGER Roman    44    TINKOFF-SAXO    31h 36′ 30”    + 02′ 18”
13.    ITA NIBALI Vincenzo    1    ASTANA PRO TEAM    31h 36′ 34”    + 02′ 22”
14.    FRA BARGUIL WARREN    82    TEAM GIANT-ALPECIN    31h 36′ 55”    + 02′ 43”
15.    NED GESINK Robert    131    TEAM LOTTO NL – JUMBO    31h 37′ 04”    + 02′ 52”
16.    NED MOLLEMA Bauke    141    TREK FACTORY RACING    31h 37′ 08”    + 02′ 56”
17.    FRA PÉRAUD Jean-Christophe    11    AG2R LA MONDIALE    31h 37′ 42”    + 03′ 30”
18.    ESP RODRIGUEZ OLIVER Joachim    91    TEAM KATUSHA    31h 38′ 04”    + 03′ 52”
19.    USA TALANSKY Andrew    161    TEAM CANNONDALE-GARMIN    31h 38′ 29”    + 04′ 17”
20.    SUI FRANK Mathias    181    IAM CYCLING    31h 38′ 44”    + 04′ 32”
21.    FRA BARDET Romain    12    AG2R LA MONDIALE    31h 38′ 50”    + 04′ 38”
22.    BEL BAKELANTS Jan    13    AG2R LA MONDIALE    31h 39′ 20”    + 05′ 08”
23.    POR COSTA Rui Alberto    151    LAMPRE – MERIDA    31h 39′ 32”    + 05′ 20”
24.    DEN FUGLSANG Jakob    3    ASTANA PRO TEAM    31h 39′ 34”    + 05′ 22”
25.    ESP SANCHEZ Samuel    66    BMC RACING TEAM    31h 40′ 29”    + 06′ 17”
26.    GER NERZ Dominik    191    BORA-ARGON 18    31h 40′ 40”    + 06′ 28”
27.    ESP IZAGIRRE INSAUSTI Gorka    57    MOVISTAR TEAM    31h 40′ 52”    + 06′ 40”
28.    FRA VUILLERMOZ Alexis    19    AG2R LA MONDIALE    31h 41′ 01”    + 06′ 49”
29.    FRA PINOT Thibaut    21    FDJ    31h 42′ 17”    + 08′ 05”
30.    SLO KOREN Kristijan    165    TEAM CANNONDALE-GARMIN    31h 42′ 47”    + 08′ 35”
31.    IRL MARTIN Daniel    167    TEAM CANNONDALE-GARMIN    31h 43′ 33”    + 09′ 21”
32.    FRA CHAVANEL Sylvain    183    IAM CYCLING    31h 43′ 33”    + 09′ 21”
33.    NOR BOASSON HAGEN Edvald    211    MTN-QHUBEKA    31h 44′ 26”    + 10′ 14”
34.    ESP LOSADA ALGUACIL Alberto    97    TEAM KATUSHA    31h 44′ 49”    + 10′ 37”
35.    COL PANTANO GOMEZ Jarlinson    188    IAM CYCLING    31h 45′ 32”    + 11′ 20”
36.    FRA ROLLAND Pierre    121    TEAM EUROPCAR    31h 45′ 55”    + 11′ 43”
37.    GER VOSS Paul    199    BORA-ARGON 18    31h 45′ 59”    + 11′ 47”
38.    ARG SEPULVEDA Eduardo    201    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    31h 46′ 37”    + 12′ 25”
39.    POL KWIATKOWSKI Michal    111    ETIXX-QUICK STEP    31h 49′ 30”    + 15′ 18”
40.    AUS ROGERS Michael    46    TINKOFF-SAXO    31h 50′ 09”    + 15′ 57”
41.    SUI MORABITO Steve    27    FDJ    31h 50′ 36”    + 16′ 24”
42.    GER GESCHKE Simon    86    TEAM GIANT-ALPECIN    31h 50′ 59”    + 16′ 47”
43.    FRA GAUTIER Cyril    123    TEAM EUROPCAR    31h 51′ 26”    + 17′ 14”
44.    DEN BAK Lars    72    LOTTO-SOUDAL    31h 51′ 30”    + 17′ 18”
45.    NED DE KORT Koen    84    TEAM GIANT-ALPECIN    31h 51′ 56”    + 17′ 44”
46.    GBR YATES Adam    108    ORICA GREENEDGE    31h 51′ 57”    + 17′ 45”
47.    UKR GRIVKO Andriy    4    ASTANA PRO TEAM    31h 52′ 01”    + 17′ 49”
48.    NED TANKINK Bram    136    TEAM LOTTO NL – JUMBO    31h 52′ 15”    + 18′ 03”
49.    GBR YATES Simon    109    ORICA GREENEDGE    31h 52′ 41”    + 18′ 29”
50.    FRA LAPORTE Christophe    173    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    31h 53′ 53”    + 19′ 41”
51.    POL GOLAS Michal    113    ETIXX-QUICK STEP    31h 54′ 35”    + 20′ 23”
52.    ESP CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan    53    MOVISTAR TEAM    31h 54′ 45”    + 20′ 33”
53.    RSA JANSE VAN RENSBURG Reinardt    215    MTN-QHUBEKA    31h 55′ 06”    + 20′ 54”
54.    FRA CHEREL Mikael    14    AG2R LA MONDIALE    31h 55′ 06”    + 20′ 54”
55.    ITA OSS Daniel    64    BMC RACING TEAM    31h 55′ 11”    + 20′ 59”
56.    GER GREIPEL André    75    LOTTO-SOUDAL    31h 56′ 04”    + 21′ 52”
57.    GER DEGENKOLB John    81    TEAM GIANT-ALPECIN    31h 56′ 27”    + 22′ 15”
58.    FRA SOUPE GEOFFREY    178    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    31h 56′ 37”    + 22′ 25”
59.    NED VAN EMDEN Jos    138    TEAM LOTTO NL – JUMBO    31h 57′ 12”    + 23′ 00”
60.    FRA LADAGNOUS Matthieu    26    FDJ    31h 57′ 13”    + 23′ 01”
61.    GER SIEBERG Marcel    78    LOTTO-SOUDAL    31h 57′ 14”    + 23′ 02”
62.    BEL VANMARCKE Sep    139    TEAM LOTTO NL – JUMBO    31h 57′ 18”    + 23′ 06”
63.    GBR CAVENDISH Mark    112    ETIXX-QUICK STEP    31h 57′ 43”    + 23′ 31”
64.    SUI SCHÄR Michael    67    BMC RACING TEAM    31h 58′ 01”    + 23′ 49”
65.    NED SINKELDAM Ramon    88    TEAM GIANT-ALPECIN    31h 58′ 24”    + 24′ 12”
66.    FRA SICARD Romain    127    TEAM EUROPCAR    31h 58′ 43”    + 24′ 31”
67.    BEL VERMOTE Julien    119    ETIXX-QUICK STEP    31h 58′ 44”    + 24′ 32”
68.    NED CURVERS Roy    83    TEAM GIANT-ALPECIN    31h 58′ 59”    + 24′ 47”
69.    FRA VAUGRENARD Benoît    29    FDJ    31h 59′ 02”    + 24′ 50”
70.    FRA SIMON Julien    177    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    31h 59′ 17”    + 25′ 05”
71.    ESTTAARAMÄE Rein    8    ASTANA PRO TEAM    31h 59′ 23”    + 25′ 11”
72.    IRLROCHE Nicolas    36    TEAM SKY    31h 59′ 37”    + 25′ 25”
73.    RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques    214    MTN-QHUBEKA    31h 59′ 48”    + 25′ 36”
74.    FRASENECHAL Florian    176    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    31h 59′ 54”    + 25′ 42”
75.    FRA COQUARD Bryan    122    TEAM EUROPCAR    32h 00′ 09”    + 25′ 57”
76.    SUI RAST Gregory    148    TREK FACTORY RACING    32h 00′ 36”    + 26′ 24”
77.    AUS DENNIS Rohan    63    BMC RACING TEAM    32h 00′ 41”    + 26′ 29”
78.    SUI WYSS Danilo    69    BMC RACING TEAM    32h 00′ 46”    + 26′ 34”
79.    FRA DEMARE Arnaud    24    FDJ    32h 01′ 03”    + 26′ 51”
80.    NOR KRISTOFF Alexander    96    TEAM KATUSHA    32h 01′ 26”    + 27′ 14”
81.    CZE BARTA Jan    192    BORA-ARGON 18    32h 01′ 29”    + 27′ 17”
82.    EST KANGERT Tanel    6    ASTANA PRO TEAM    32h 01′ 33”    + 27′ 21”
83.    AUTPREIDLER Georg    87    TEAM GIANT-ALPECIN    32h 01′ 34”    + 27′ 22”
84.    PORMACHADO Tiago    98    TEAM KATUSHA    32h 01′ 46”    + 27′ 34”
85.    ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar    149    TREK FACTORY RACING    32h 02′ 11”    + 27′ 59”
86.    LTUNAVARDAUSKAS Ramunas    168    TEAM CANNONDALE-GARMIN    32h 02′ 14”    + 28′ 02”
87.    NEDLEEZER Thomas    134    TEAM LOTTO NL – JUMBO    32h 02′ 16”    + 28′ 04”
88.    GERMARTENS Paul    135    TEAM LOTTO NL – JUMBO    32h 02′ 31”    + 28′ 19”
89.    FRAFONSECA Armindo    206    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 02′ 51”    + 28′ 39”
90.    AUSDEMPSTER Zakkari    195    BORA-ARGON 18    32h 02′ 59”    + 28′ 47”
91.    ITABENNATI Daniele    43    TINKOFF-SAXO    32h 03′ 12”    + 29′ 00”
92.    GBRSTANNARD Ian    38    TEAM SKY    32h 03′ 16”    + 29′ 04”
93.    BELPAUWELS Serge    218    MTN-QHUBEKA    32h 03′ 40”    + 29′ 28”
94.    FRADELAPLACE Anthony    203    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 03′ 51”    + 29′ 39”
95.    FRAVACHON Florian    209    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 04′ 13”    + 30′ 01”
96.    NEDKRUIJSWIJK Steven    133    TEAM LOTTO NL – JUMBO    32h 04′ 29”    + 30′ 17”
97.    ESPIRIZAR ARRANBURU Markel    146    TREK FACTORY RACING    32h 04′ 31”    + 30′ 19”
98.    ITAQUINZIATO Manuel    65    BMC RACING TEAM    32h 04′ 46”    + 30′ 34”
99.    DENANDERSEN Michael Valgren    49    TINKOFF-SAXO    32h 05′ 14”    + 31′ 02”
100.    AUSRENSHAW Mark    115    ETIXX-QUICK STEP    32h 05′ 27”    + 31′ 15”
101.    ITATRENTIN Matteo    117    ETIXX-QUICK STEP    32h 05′ 48”    + 31′ 36”
102.    SUIHOLLENSTEIN Reto    187    IAM CYCLING    32h 05′ 55”    + 31′ 43”
103.    ITAMALORI Adriano    58    MOVISTAR TEAM    32h 06′ 09”    + 31′ 57”
104.    SUIWYSS Marcel    189    IAM CYCLING    32h 06′ 18”    + 32′ 06”
105.    LUXGASTAUER Ben    15    AG2R LA MONDIALE    32h 06′ 21”    + 32′ 09”
106.    NEDKELDERMAN Wilco    132    TEAM LOTTO NL – JUMBO    32h 06′ 46”    + 32′ 34”
107.    USAFARRAR Tyler    213    MTN-QHUBEKA    32h 06′ 50”    + 32′ 38”
108.    ITAPOZZATO Filippo    157    LAMPRE – MERIDA    32h 06′ 58”    + 32′ 46”
109.    ERITEKLEHAIMANOT Daniel    219    MTN-QHUBEKA    32h 07′ 51”    + 33′ 39”
110.    COLSERPA SANTANDER José    158    LAMPRE – MERIDA    32h 08′ 21”    + 34′ 09”
111.    FRATULIK ANGÉLO    128    TEAM EUROPCAR    32h 08′ 22”    + 34′ 10”
112.    BELWELLENS Tim    79    LOTTO-SOUDAL    32h 08′ 34”    + 34′ 22”
113.    FRAFEDRIGO Pierrick    204    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 08′ 43”    + 34′ 31”
114.    NEDWESTRA Lieuwe    9    ASTANA PRO TEAM    32h 08′ 59”    + 34′ 47”
115.    POROLIVEIRA Nelson    155    LAMPRE – MERIDA    32h 09′ 18”    + 35′ 06”
116.    ESPMATE MARDONES Luis Angel    174    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    32h 09′ 20”    + 35′ 08”
117.    POLHUZARSKI Bartosz    196    BORA-ARGON 18    32h 09′ 23”    + 35′ 11”
118.    NEDCLEMENT Stef    184    IAM CYCLING    32h 09′ 39”    + 35′ 27”
119.    FRAROY Jérémy    28    FDJ    32h 10′ 27”    + 36′ 15”
120.    FRAGENE Yohann    124    TEAM EUROPCAR    32h 10′ 33”    + 36′ 21”
121.    CRODURASEK Kristijan    154    LAMPRE – MERIDA    32h 10′ 38”    + 36′ 26”
122.    CANHESJEDAL Ryder    164    TEAM CANNONDALE-GARMIN    32h 10′ 40”    + 36′ 28”
123.    ITACARUSO Damiano    62    BMC RACING TEAM    32h 10′ 40”    + 36′ 28”
124.    FRAGERARD Arnaud    207    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 10′ 41”    + 36′ 29”
125.    ITASCARPONI Michele    7    ASTANA PRO TEAM    32h 11′ 04”    + 36′ 52”
126.    ITAGUARNIERI Jacopo    93    TEAM KATUSHA    32h 11′ 58”    + 37′ 46”
127.    FRAGAUDIN Damien    16    AG2R LA MONDIALE    32h 12′ 00”    + 37′ 48”
128.    AUTBRÄNDLE Matthias    182    IAM CYCLING    32h 12′ 15”    + 38′ 03”
129.    ESPNAVARRO GARCIA Daniel    175    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    32h 13′ 09”    + 38′ 57”
130.    CZEKONIG Leopold    33    TEAM SKY    32h 13′ 10”    + 38′ 58”
131.    FRAQUEMENEUR Perrig    126    TEAM EUROPCAR    32h 13′ 40”    + 39′ 28”
132.    GBRROWE Luke    37    TEAM SKY    32h 13′ 43”    + 39′ 31”
133.    COLARREDONDO MORENO Julian    142    TREK FACTORY RACING    32h 14′ 05”    + 39′ 53”
134.    FRARIBLON Christophe    17    AG2R LA MONDIALE    32h 14′ 12”    + 40′ 00”
135.    POLMAJKA Rafal    45    TINKOFF-SAXO    32h 15′ 13”    + 41′ 01”
136.    ITACARUSO Gianpaolo    92    TEAM KATUSHA    32h 15′ 47”    + 41′ 35”
137.    LUXJUNGELS Bob    147    TREK FACTORY RACING    32h 16′ 08”    + 41′ 56”
138.    AUSDURBRIDGE Luke    103    ORICA GREENEDGE    32h 16′ 46”    + 42′ 34”
139.    AUSHAAS Nathan    163    TEAM CANNONDALE-GARMIN    32h 17′ 07”    + 42′ 55”
140.    FRAGENIEZ Alexandre    25    FDJ    32h 17′ 31”    + 43′ 19”
141.    FRACOPPEL Jérôme    185    IAM CYCLING    32h 17′ 35”    + 43′ 23”
142.    SUIELMIGER Martin    186    IAM CYCLING    32h 17′ 41”    + 43′ 29”
143.    FRAFEILLU Brice    205    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 17′ 41”    + 43′ 29”
144.    AUSPORTE Richie    35    TEAM SKY    32h 18′ 16”    + 44′ 04”
145.    FRAPERICHON Pierre-Luc    208    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 19′ 13”    + 45′ 01”
146.    ESPHERRADA LOPEZ José    56    MOVISTAR TEAM    32h 19′ 21”    + 45′ 09”
147.    ESPERVITI OLLO Imanol    55    MOVISTAR TEAM    32h 20′ 11”    + 45′ 59”
148.    FRACHAVANEL Sébastien    23    FDJ    32h 20′ 55”    + 46′ 43”
149.    NEDPOELS Wouter    34    TEAM SKY    32h 21′ 02”    + 46′ 50”
150.    NEDTIMMER Albert    89    TEAM GIANT-ALPECIN    32h 22′ 04”    + 47′ 52”
151.    COLANACONA GOMEZ Winner Andrew    52    MOVISTAR TEAM    32h 22′ 51”    + 48′ 39”
152.    BELVANBILSEN KENNETH    179    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    32h 22′ 51”    + 48′ 39”
153.    ESPVALLS FERRI Rafael    159    LAMPRE – MERIDA    32h 23′ 00”    + 48′ 48”
154.    NEDLANGEVELD Sebastian    166    TEAM CANNONDALE-GARMIN    32h 23′ 29”    + 49′ 17”
155.    ESPPLAZA MOLINA Ruben    156    LAMPRE – MERIDA    32h 23′ 35”    + 49′ 23”
156.    BELDEBUSSCHERE Jens    74    LOTTO-SOUDAL    32h 24′ 27”    + 50′ 15”
157.    ITACIMOLAI Davide    153    LAMPRE – MERIDA    32h 25′ 26”    + 51′ 14”
158.    ITABASSO Ivan    42    TINKOFF-SAXO    32h 25′ 35”    + 51′ 23”
159.    NEDBOOM Lars    2    ASTANA PRO TEAM    32h 25′ 36”    + 51′ 24”
160.    NEDVAN BAARLE Dylan    169    TEAM CANNONDALE-GARMIN    32h 25′ 53”    + 51′ 41”
161.    GBRCUMMINGS Stephen    212    MTN-QHUBEKA    32h 26′ 03”    + 51′ 51”
162.    KAZGRUZDEV Dmitriy    5    ASTANA PRO TEAM    32h 26′ 12”    + 52′ 00”
163.    GBRKENNAUGH Peter    32    TEAM SKY    32h 26′ 19”    + 52′ 07”
164.    ITATOSATTO Matteo    48    TINKOFF-SAXO    32h 26′ 22”    + 52′ 10”
165.    ERIKUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi    216    MTN-QHUBEKA    32h 26′ 35”    + 52′ 23”
166.    LUXDIDIER Laurent    145    TREK FACTORY RACING    32h 26′ 49”    + 52′ 37”
167.    FRANAULLEAU BRYAN    125    TEAM EUROPCAR    32h 27′ 06”    + 52′ 54”
168.    PORPIMANTA COSTA MENDES José Joao    197    BORA-ARGON 18    32h 27′ 06”    + 52′ 54”
169.    AUTHALLER Marco    94    TEAM KATUSHA    32h 27′ 28”    + 53′ 16”
170.    BELDEVOLDER Stijn    144    TREK FACTORY RACING    32h 27′ 30”    + 53′ 18”
171.    FRAVOECKLER Thomas    129    TEAM EUROPCAR    32h 27′ 42”    + 53′ 30”
172.    ITABONO Matteo    152    LAMPRE – MERIDA    32h 28′ 36”    + 54′ 24”
173.    RSAMEINTJES Louis    217    MTN-QHUBEKA    32h 28′ 39”    + 54′ 27”
174.    GERBUCHMANN Emanuel    194    BORA-ARGON 18    32h 29′ 06”    + 54′ 54”
175.    NEDWEENING Pieter    107    ORICA GREENEDGE    32h 31′ 21”    + 57′ 09”
176.    BELDE GENDT Thomas    73    LOTTO-SOUDAL    32h 33′ 29”    + 59′ 17”
177.    IRLBENNETT Sam    193    BORA-ARGON 18    32h 34′ 57”    + 01h 00′ 45”
178.    NEDTEN DAM Laurens    137    TEAM LOTTO NL – JUMBO    32h 34′ 58”    + 01h 00′ 46”
179.    BELVAN SUMMEREN Johan    18    AG2R LA MONDIALE    32h 36′ 03”    + 01h 01′ 51”
180.    CANTUFT Svein    106    ORICA GREENEDGE    32h 38′ 29”    + 01h 04′ 17”
181.    FRABRUN Fréderic    202    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    32h 40′ 12”    + 01h 06′ 00”
182.    AUSHANSEN Adam    76    LOTTO-SOUDAL    32h 40′ 24”    + 01h 06′ 12”
183.    FRAEDET Nicolas    172    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    32h 44′ 06”    + 01h 09′ 54”
184.    GBRDOWSETT Alex    54    MOVISTAR TEAM    32h 47′ 13”    + 01h 13′ 01”
185.    AUSMATTHEWS Michael    105    ORICA GREENEDGE    32h 50′ 22”    + 01h 16′ 10”