Anna van der Breggen (Rabobank – Liv) przejechała najszybciej jazdę indywidualną na czas wyścigu Giro Rosa i została nową liderką. Kasia Niewiadoma dziś piąta i awans na czwarte miejsce w generalce!

Między dwoma ciężkimi etapami kobiecego Giro Rosa odbyła się jazda indywidualna na czas o długości prawie 22 kilometrów z Pisano do Nebbiuno.

H:LAVOROlaura_progetti20157-2015 giro RosaCostruzioni8a taDługo na prowadzeniu utrzymywała się Clara Koppenburg (Bigla Pro Cycling Team), która wykręciła czas 39’14”. Znacznie poprawiła go Katrin Garfoot (Orica – AIS). Doświadczona Australijka pokonana dystans w czasie 37’22”. Czasu nie pobiły Pauline Ferrand-Prevot (Rabobank-Liv) czy Mara Abbott (Wiggle Honda Pro Cycling).

Kasia Niewiadoma (Rabobank – Liv) zakończyła zmagania w czasie 37’32” i była w tym momencie na drugim miejscu! Czas jakby z innej planety wykręciła koleżanka naszej Kasi z ekipy, Anna van der Breggen. Holenderka była lepsza od Polki o minutę i 27 sekund. Jedenaście sekund lepsza od Polki okazała się Ashleigh Moolman (Bigla Pro Cycling Team).

Dotychczasowa liderka Megan Gurnier (Boels – Dolmans) wykręciła czas 37’08” i ostatecznie zajęła dziś drugie miejsce. Nową liderką wyścigu została Anna van der Breggen.

Katarzyna Niewiadoma była dziś piąta i awansowała na czwarte miejsce w generalce.

Czasy pozostałych Polek: Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans Cycling Team) – 44’05”, Ewelina Szybiak (Aromitalia – Vaiano) – 43’15”, Małgorzata Jasińska (Alé Cipollini) 40’07”, Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) – 41’06”.

Wyniki ósmego etapu:

1 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:36:05,27
2 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:02,96
3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla Pro Cycling Team 0:01:16,15
4 Katrin Garfoot (Aus) Orica – AIS 0:01:16,86
5 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:27,49
6 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 0:01:31,05
7 Mara Abbott (USA) Wiggle – Honda 0:01:45,18
8 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:46,07
9 Pauline Ferrand-Prévot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:53,22
10 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:01,14
11 Alena Amialiusik (Blr) Velocio – SRAM 0:02:08,86
12 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:13,40
13 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:16,76
14 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:02:17,39
15 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:19,35
16 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:30,89
17 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – LaClassica 0:02:32,49
18 Alice Maria Arzuffi (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:02:40,78
19 Lizzie Williams (Aus) Orica – AIS 0:02:45,40
20 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – Honda 0:02:47,04
21 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:02:52,29
22 Clara Koppenburg (GER) Bigla Pro Cycling Team 0:03:09,36
23 Flavia Oliveira (Bra) Alé Cipollini 0:03:15,42
24 Carmen Small (USA) Bigla Pro Cycling Team 0:03:21,70
25 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio – SRAM 0:03:23,17
26 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv – Plantur 0:03:27,08
27 Elena Berlato (Ita) Alé Cipollini 0:03:29,35
28 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:03:34,43
29 Valentina Scandolara (Ita) Orica – AIS 0:03:38,83
30 Claudia Lichtenberg (GER) Team Liv – Plantur 0:03:42,47
31 Kseniia Dobrynina (Rus) Astana – Acca Due O 0:03:58,49
32 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:03:59,09
33 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:04:01,16
34 Elena Cecchini (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:04:01,29
35 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:04:02,21
36 Nicole Hanselmann (SUI) Bigla Pro Cycling Team 0:04:06,06
37 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – Honda 0:04:10,92
38 Jaime Nielsen (NZl) BePink – LaClassica 0:04:12,71
39 Sabrina Stultiens (Ned) Team Liv – Plantur 0:04:17,98
40 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:04:18,81
41 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:28,44
42 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini – Rox 0:04:30,14
43 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:04:32,16
44 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – Honda 0:04:37,23
45 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:04:37,37
46 Jessie Daams (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:04:38,82
47 Carlee Taylor (Aus) Lotto – Soudal Ladies 0:04:39,65
48 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:04:42,09
49 Sharon Laws (GBr) Bigla Pro Cycling Team 0:04:44,55
50 Anastasiya Chulkova (Rus) BePink – LaClassica 0:04:45,24
51 Marta Bastianelli (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:04:45,94
52 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 0:04:46,84
53 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:04:49,12
54 Francesca Cauz (Ita) Alé Cipollini 0:04:52,59
55 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:54,06
56 Serika Guluma Ortiz (Col) Aromitalia – Vaiano 0:04:54,19
57 Jessie Walker (GBr) Servetto – Footon 0:04:57,71
58 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:05:01,52
59 Lija Laizane (Lat) Aromitalia – Vaiano 0:05:03,50
60 Anja Rugelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:05:09,06
61 Sarah Rijkes (AUT) Lotto – Soudal Ladies 0:05:09,75
62 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:05:10,78
63 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:05:14,67
64 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:14,77
65 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:20,82
66 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:05:22,24
67 Georgia Williams (NZl) BePink – LaClassica 0:05:31,63
68 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:36,88
69 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – Honda 0:05:45,11
70 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Alé Cipollini 0:05:49,81
71 Annalisa Cucinotta (Ita) Alé Cipollini 0:05:56,16
72 Marcela Prieto (Mex) 0:05:59,41
73 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:06:00,13
74 Kyara Stijns (Ned) Team Liv – Plantur 0:06:07,18
75 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:06:08,71
76 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana – Acca Due O 0:06:09,51
77 Barbara Guarischi (Ita) Velocio – SRAM 0:06:12,29
78 Varela Erika (Mex) 0:06:13,97
79 Michela Pavin (Ita) Servetto – Footon 0:06:17,60
80 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink – LaClassica 0:06:21,31
81 Willeke Knol (Ned) Team Liv – Plantur 0:06:36,73
82 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 0:06:40,87
83 Loren Rowney (Aus) Velocio – SRAM 0:06:41,84
84 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:43,96
85 Demi De Jong (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:44,44
86 Elena Kuchinskaya (Rus) Servetto – Footon 0:06:47,27
87 Valentina Bastianelli (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:06:47,74
88 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:06:56,23
89 Veronica Cornolti (Ita) Servetto – Footon 0:06:57,64
90 Jessica Parra (Col) Aromitalia – Vaiano 0:07:08,50
91 Verónica Leal Balderas (Mex) 0:07:08,85
92 Ewelina Szybiak (Pol) Aromitalia – Vaiano 0:07:10,02
93 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:07:18,26
94 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 0:07:22,92
95 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto – Soudal Ladies 0:07:31,60
96 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:07:46,07
97 Munoz Ruiz Leidy Natalia (Col) 0:07:47,20
98 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:07:59,99
99 Azzurra D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 0:08:07,79
100 Claudia Cretti (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:08:08,54
101 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:08:11,44
102 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 0:08:43,41
103 Ana Maria Covrig (Rou) BePink – LaClassica 0:09:01,29
104 Allison Elizabeth Linnell (USA) Aromitalia – Vaiano 0:09:09,50
105 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:09:12,21
106 Olena Novikova (Ukr) 0:09:20,25
107 Alenka Novak (Slo) BTC City Ljubljana 0:10:11,55
108 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 0:10:23,25
DNS Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle – Honda
DNS Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team
DNS Rossella Ratto (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi

Klasyfikacja generalna po ósmym etapie:

1 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 21:40:03
2 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:46
3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla Pro Cycling Team 0:01:15
4 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:46
5 Mara Abbott (USA) Wiggle – Honda 0:02:29
6 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – Honda 0:03:01
7 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:52
8 Pauline Ferrand-Prévot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team 0:05:32
9 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:06:08
10 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:06:23
11 Flavia Oliveira (Bra) Alé Cipollini 0:07:15
12 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 0:07:30
13 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:08:03
14 Claudia Lichtenberg (GER) Team Liv – Plantur 0:10:11
15 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:12:47
16 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – Honda 0:14:28
17 Alena Amialiusik (Blr) Velocio – SRAM 0:14:44
18 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:15:33
19 Sabrina Stultiens (Ned) Team Liv – Plantur 0:17:46
20 Alice Maria Arzuffi (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:17:54
21 Francesca Cauz (Ita) Alé Cipollini 0:21:47
22 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:22:11
23 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:22:52
24 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:23:27
25 Elena Berlato (Ita) Alé Cipollini 0:26:19
26 Elena Cecchini (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:26:37
27 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:27:13
28 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini – Rox 0:28:51
29 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Sottoli – Giusfredi 0:29:31
30 Silvia Valsecchi (Ita) BePink – LaClassica 0:29:33
31 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:30:35
32 Rachel Neylan (Aus) Orica – AIS 0:30:37
33 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio – SRAM 0:32:08
34 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:33:34
35 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:34:08
36 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:34:31
37 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:35:57
38 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana – Acca Due O 0:39:00
39 Lizzie Williams (Aus) Orica – AIS 0:39:06
40 Carlee Taylor (Aus) Lotto – Soudal Ladies 0:39:59
41 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:40:15
42 Katrin Garfoot (Aus) Orica – AIS 0:40:33
43 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:42:26
44 Elena Kuchinskaya (Rus) Servetto – Footon 0:42:49
45 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Alé Cipollini 0:43:44
46 Serika Guluma Ortiz (Col) Aromitalia – Vaiano 0:47:46
47 Anastasiya Chulkova (Rus) BePink – LaClassica 0:48:27
48 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 0:50:53
49 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:51:38
50 Georgia Williams (NZl) BePink – LaClassica 0:54:38
51 Romy Kasper (GER) Boels – Dolmans Cycling Team 0:59:13
52 Sharon Laws (GBr) Bigla Pro Cycling Team 1:00:14
53 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 1:00:49
54 Marcela Prieto (Mex) 1:01:32
55 Jaime Nielsen (NZl) BePink – LaClassica 1:02:18
56 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv – Plantur 1:04:19
57 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 1:04:51
58 Jessie Walker (GBr) Servetto – Footon 1:05:21
59 Sarah Rijkes (AUT) Lotto – Soudal Ladies 1:05:29
60 Anja Rugelj (Slo) BTC City Ljubljana 1:05:31
61 Marta Bastianelli (Ita) Aromitalia – Vaiano 1:05:43
62 Clara Koppenburg (GER) Bigla Pro Cycling Team 1:09:31
63 Azzurra D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 1:10:54
64 Ewelina Szybiak (Pol) Aromitalia – Vaiano 1:12:02
65 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 1:12:34
66 Lija Laizane (Lat) Aromitalia – Vaiano 1:15:36
67 Kseniia Dobrynina (Rus) Astana – Acca Due O 1:15:38
68 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 1:16:02
69 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:17:46
70 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 1:18:10
71 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – Honda 1:18:48
72 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 1:18:59
73 Varela Erika (Mex) 1:20:07
74 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 1:22:56
75 Verónica Leal Balderas (Mex) 1:23:35
76 Carmen Small (USA) Bigla Pro Cycling Team 1:24:16
77 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 1:25:39
78 Demi De Jong (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 1:26:31
79 Jessie Daams (Bel) Lotto – Soudal Ladies 1:27:05
80 Valentina Scandolara (Ita) Orica – AIS 1:27:22
81 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – Honda 1:28:21
82 Jessica Parra (Col) Aromitalia – Vaiano 1:29:10
83 Nicole Hanselmann (SUI) Bigla Pro Cycling Team 1:29:14
84 Barbara Guarischi (Ita) Velocio – SRAM 1:30:28
85 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink – LaClassica 1:30:53
86 Michela Pavin (Ita) Servetto – Footon 1:31:33
87 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 1:31:55
88 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 1:33:24
89 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:33:49
90 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 1:34:17
91 Annalisa Cucinotta (Ita) Alé Cipollini 1:34:36
92 Loren Rowney (Aus) Velocio – SRAM 1:35:13
93 Olena Novikova (Ukr) 1:41:52
94 Willeke Knol (Ned) Team Liv – Plantur 1:44:41
95 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto – Soudal Ladies 1:45:36
96 Claudia Cretti (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 1:48:44
97 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:50:46
98 Kyara Stijns (Ned) Team Liv – Plantur 1:51:54
99 Valentina Bastianelli (Ita) INPA – Sottoli – Giusfredi 1:52:02
100 Ana Maria Covrig (Rou) BePink – LaClassica 1:53:15
101 Munoz Ruiz Leidy Natalia (Col) 1:56:21
102 Veronica Cornolti (Ita) Servetto – Footon 1:57:29
103 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 1:57:38
104 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 2:01:43
105 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 2:07:17
106 Alenka Novak (Slo) BTC City Ljubljana 2:12:24
107 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini – Rox 2:20:05
108 Allison Elizabeth Linnell (USA) Aromitalia – Vaiano 2:43:41