Mistrz świata Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie grupy Etixx – Quick Step na nadchodzący Tour de France. Do pomocy będzie miał m. in. Michała Gołasia, który również pojedzie w Wielkiej Pętli.

Drużyna będzie przygotowana na każdy teren. Sprinty będą należeć do Marka Cavendisha, którego współpraca z Markiem Renshawem od lat przynosi mnóstwo zwycięstw. Czasówki to królestwo Tony’ego Martina, dla którego to już ósmy start w Tour de France. W górach drużyna będzie liczyć na Rigoberto Urana, choć ciężko oczekiwać od Kolumbijczyka walki o najwyższe cele, ponieważ Uran ma w nogach majowe Giro.

Polacy najbardziej będą zwracać jednak uwagę na duet Kwiatkowski – Gołaś, którzy już niejednokrotnie pokazali, że potrafią świetnie współpracować. Miejmy nadzieję, że mistrz świata będzie w doskonałej formie i włączy się do walki o żółtą koszulkę w pierwszej części wyścigu.

W Wielkiej Pętli zadebiutuje Zdenek Stybar. Czech będzie jednym z faworytów do zwycięstwa na etapie z sektorami brukowymi. Skład uzupełniają Matteo Trenitn oraz Julien Vermote.

Źródło: etixx-quickstep.com