Polscy niepełnosprawni kolarze z kolejnymi sukcesami wracają z Pucharu Świata, który odbył się we włoskiej miejscowości Maniago.

W poprzednim tygodniu informowaliśmy Państwa o sukcesach polskich para-kolarzy, którzy wygrali klasyfikację drużynową na Pucharze Europy w Lombardii. Za nimi jednak już kolejny bardzo ważny start, czyli Puchar Świata w Maniago.

W kategorii H4 w jeździe indywidualnej na czas triumfował Austriak Thomas Fruehwirth, pokonując mistrza świata – Rafała Wilka o 10 sekund. Trzeci ze stratą blisko minuty był Vico Merklein (Niemcy). Siódmy rezultat wykręcił Krystian Giera, a dziesiąty był Zbigniew Wandachowicz. Arkadiusz Srzypiński musiał zadowolić się szesnastą lokatą. W kategorii H6 Rafał Mikołajczyk był szósty. W męskich tandemach duet Marcin Polak i Michał Ładosz, zdołał zająć drugie miejsce.

Jeszcze lepiej spisały się nasze Panie! W kategorii H3 – najlepsza była mistrzyni świata – Renata Kałuża. W jej ślady poszły także Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek, które wygrały czasówkę tandemów! To nie koniec zwycięstw, bowiem bezkonkurencyjna w kategorii C5 była oczywiście Anna Harkowska.

W wyścigu ze startu wspólnego Rafał Wilk znów stanął na podium. Tym razem uplasował się na trzeciej pozycji. Dwa „oczka” niżej znalazł się Arkadiusz Skrzypiński, a Zbigniew Wandachowicz był jedenasty. Do mety niestety dotarł Krystian Giera, który miał defekt. Rafał Mikołajczyk był ponownie szósty w swojej kategorii. Renata Kałuża Puchar Świata w Maniago zakończyła drugim miejscem w wyścigu ze startu wspólnego.

W niedzielę do wyścigów ze startu wspólnego przystąpiły tandemy i kategoria C5. Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek zajęły czwarte miejsce, ale pozwoliło im to na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Marcin Polak i Michał Ładosz uplasowali się na trzecim miejscu. Anna Harkowska powtórzyła wyczyn z czasówki i ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium! Dzięki temu z Włoch wyjechała z koszulką liderki Pucharu Świata.

Już za tydzień Polaków czeka kolejny start, tym razem w Szwajcarii, gdzie do zdobycia znów będą kolejne punkty do Pucharu Świata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments