Anna van der Breggen (Rabobank Liv) wygrała ostatni etap wyścigu Energiewacht Tour. Triumfatorką generalki została Lisa Brennauer (Velocio- SRAM).

Ostatni etap holenderskiej etapówki rozgrywany był wokół Borkum. Panie miały do pokonania 7 rund, które łącznie liczyły ponad 105 kilometrów.

Po raz kolejny na atak od początku zdecydowały się panie, które walczą o zwycięstwo w generalce: Lisa Brennauer, Trixi Worrack (Velocio – SRAM), Christine Majerus, Romy Kasper (Boels Dolmans), Kirsten Wild (Hitec Products), Jolien D’Hoore (Wiggle Honda), Anna van der Breggen, Lucinda Brand i Roxane Knetemann (wszystkie Rabobank Liv). Kasper szybko odpadła z pierwszej grupy.

Zawodniczki między sobą rozgrywały lotne finisze, a 30 kilometrów przed metą zaatakowała van der Breggen. Na ostatnim kółku Holenderka miała 45 sekund przewagi nad kolejną grupką i spore szanse na samotny triumf.

Van der Breggen nie dała się już dogonić i zaliczyła drugi triumf w holenderskim wyścigu. Z grupki najszybciej finiszowały D’Hoore i Wild.

Klasyfikację generalną wygrała Lisa Brennauer (Velocio- SRAM).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Anna VAN DER BREGGEN NED RBW 2:39:42
2 Jolien D’HOORE BEL WHT +1:07
3 Kirsten WILD NED HPU +1:07
4 Lisa BRENNAUER GER VEL +1:07
5 Christine MAJERUS LUX DLT +1:07
6 Trixi WORRACK GER VEL +1:10
7 Lucinda BRAND NED RBW +1:12
8 Roxane KNETEMANN NED RBW +1:14
9 Chantal BLAAK NED DLT +1:40
10 Janneke ENSING NED PHV +1:40
11 Natalie VAN GOGH NED PHV +1:40
12 Eleonora VAN DIJK NED DLT +1:40
13 Floortje MACKAIJ NED TLP +1:40
14 Anouska KOSTER NED RBW +1:40
15 Tiffany CROMWELL AUS VEL +1:40
16 Romy KASPER GER DLT +1:40
17 Julia SOEK NED TLP +1:44
18 Annie LAST GBR GBR +9:34
19 Anna KNAUER GER RBW +9:34
20 Emily KAY GBR GBR +9:34
21 Emily NELSON GBR GBR +9:34
22 Iris VAN DER STELT NED +9:34
23 Ilona HOEKSMA NED PHV +9:34
24 Winanda SPOOR NED +9:34
25 Ivana TIESSENS NED +9:34
26 Marjolein VAN ‘T GELOOF NED +9:34
27 Jeanne KOREVAAR NED +9:34
28 Lotte VAN HOEK NED FCT +9:34
29 Chanella STOUGJE NED PHV +10:06
30 Corine VAN DER ZIJDEN NED FCT +10:06
31 Megan GUARNIER USA DLT +10:09
32 Lizzie WILLIAMS AUS OGE +10:09
33 Annelies DOM BEL BEL +10:09
34 Gudrun STOCK GER GER +10:09
35 Nike BECKERINGH NED +10:09
36 Alexandra MANLY AUS OGE +10:09
37 Lotte KOPECKY BEL BEL +10:09
38 Marijn DE VRIES NED PHV +10:09
39 Emilie MOBERG NOR HPU +10:09
40 Mirjam GYSLING SUI SUI +10:09
41 Nicole HANSELMANN SUI SUI +10:09
42 Barbara GUARISCHI ITA VEL +10:09
43 Kaat HANNES BEL BEL +10:09
44 Stéphanie BORCHERS GER FCT +10:09
45 Carmen SMALL USA USA +10:09
46 Andrea DVORAK USA USA +10:09
47 Alena AMIALIUSIK BLR VEL +10:09
48 Alice BARNES GBR GBR +10:09
49 Eileen ROE GBR WHT +10:09
50 Kyara STIJNS NED TLP +10:09
51 Gracie ELVIN AUS OGE +10:09
52 Sara MUSTONEN SWE TLP +11:31
53 Daiva TUSLAITE LTU LTU +11:31
54 Céline VAN SEVEREN BEL BEL +11:39
55 Tatiana GUDERZO ITA HPU +12:38
56 Julie LETH DEN HPU +12:38
57 Moniek TENNIGLO NED RBW +9:34
58 Leonie LUBBINGE NED +15:27
DNF Amy ROBERTS GBR WHT
DNF Chloe HOSKING AUS WHT
DNF Melissa HOSKINS AUS OGE
DNF Lucy GARNER GBR TLP
DNF Willeke KNOL NED TLP
DNF Desiree EHRLER SUI FCT
DNF Ema MANIKAITE LTU LTU
DNF Jutta STIENEN SUI SUI
DNF Lauren HALL USA USA
DNF Heather FISCHER USA USA
DNF Corinna LECHNER GER
DNF Mascha PIJNENBORG NED
DNF Geerike SCHREURS NED
DNF Danique BRAAM NED
DNF Trieneke FOKKENS NED
DNF Judith BLOEM NED
DNS Elizabeth ARMITSTEAD GBR DLT
DNS Loes GUNNEWIJK NED OGE

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Lisa BRENNAUER GER VEL 11:30:29
2 Trixi WORRACK GER VEL +9
3 Christine MAJERUS LUX DLT +29
4 Lucinda BRAND NED RBW +53
5 Kirsten WILD NED HPU +1:02
6 Eleonora VAN DIJK NED DLT +1:31
7 Anna VAN DER BREGGEN NED RBW +1:37
8 Jolien D’HOORE BEL WHT +3:04
9 Roxane KNETEMANN NED RBW +3:08
10 Tiffany CROMWELL AUS VEL +3:19
11 Chantal BLAAK NED DLT +3:31
12 Romy KASPER GER DLT +3:37
13 Anouska KOSTER NED RBW +4:21
14 Floortje MACKAIJ NED TLP +4:23
15 Julia SOEK NED TLP +4:26
16 Janneke ENSING NED PHV +4:32
17 Natalie VAN GOGH NED PHV +11:24
18 Barbara GUARISCHI ITA VEL +11:33
19 Alena AMIALIUSIK BLR VEL +11:55
20 Megan GUARNIER USA DLT +12:15
21 Gracie ELVIN AUS OGE +13:01
22 Carmen SMALL USA USA +13:14
23 Andrea DVORAK USA USA +14:07
24 Sara MUSTONEN SWE TLP +14:40
25 Moniek TENNIGLO NED RBW +15:12
26 Julie LETH DEN HPU +17:24
27 Ilona HOEKSMA NED PHV +17:30
28 Emilie MOBERG NOR HPU +17:56
29 Lotte VAN HOEK NED FCT +18:05
30 Winanda SPOOR NED +18:06
31 Jeanne KOREVAAR NED +18:12
32 Marjolein VAN ‘T GELOOF NED +18:17
33 Iris VAN DER STELT NED +18:27
34 Corine VAN DER ZIJDEN NED FCT +18:28
35 Ivana TIESSENS NED +18:41
36 Lotte KOPECKY BEL BEL +18:46
37 Anna KNAUER GER RBW +18:50
38 Kaat HANNES BEL BEL +18:54
39 Nike BECKERINGH NED +19:02
40 Gudrun STOCK GER GER +19:07
41 Annie LAST GBR GBR +19:21
42 Eileen ROE GBR WHT +19:42
43 Lizzie WILLIAMS AUS OGE +20:02
44 Emily NELSON GBR GBR +20:17
45 Daiva TUSLAITE LTU LTU +20:26
46 Chanella STOUGJE NED PHV +20:38
47 Tatiana GUDERZO ITA HPU +21:08
48 Kyara STIJNS NED TLP +21:10
49 Marijn DE VRIES NED PHV +21:11
50 Mirjam GYSLING SUI SUI +22:04
51 Annelies DOM BEL BEL +22:27
52 Alice BARNES GBR GBR +22:43
53 Emily KAY GBR GBR +23:32
54 Alexandra MANLY AUS OGE +23:54
55 Céline VAN SEVEREN BEL BEL +23:55
56 Leonie LUBBINGE NED +24:14
57 Stéphanie BORCHERS GER FCT
58 Nicole HANSELMANN SUI SUI

 

Foto:Energiewacht Tour