ActiveJet Team29 stycznia rozpoczyna się sezon kolarski w Europie. Będzie to również początek startów dla ActiveJet Team. Podczas czterech dni rywalizacji na Majorce szansę debiutu dostaną wszyscy zawodnicy. 

Dla naszych kolarzy będzie to test formy i sprawdzian jak przepracowali zimę. Kilku zawodników jest w dobrej dyspozycji, ale tak naprawdę to wyścigi dadzą nam odpowiedzi na wiele pytań. W zespole panuje dobra atmosfera, więc w dobrych nastrojach staniemy na starcie – powiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

Podczas pierwszego z czterech klasyków – Trofeo Santanyí-Ses Salines-Campos w składzie ActiveJet Team wystartują: Łukasz Bodnar, Tomasz Mickiewicz, Jesus Ezquerra, Mario Gonzalez, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Konrad Dąbkowski i Paweł Franczak. Pozostali zawodnicy również zaczną sezon na Majorce w kolejnych wyścigach.

Pierwszy i ostatni klasyk powinien zakończyć się finiszem dużej grupy, a dwa środkowe wyścigi będą należały do zawodników czujących się lepiej w pagórkowatym terenie. Naszym celem będzie aktywna jazda i zdobycie pierwszych punktów do rankingu UCI – dodał Kosmala.

 

Program Challenge Mallorca 2015

29.01   Trofeo Santanyí-Ses Salines-Campos 175km

 

30.01   Trofeo Andratx-Mirador d’Es Colomer 149km

 

31.01   Trofeo Serra de Tramuntanan 165km

 

01.02   Trofeo Playa de Palma-Palma 168km

 

Źródło + Foto: AcitiveJet Team