sagan peterPeter Sagan po przeprowadzce do Tinkoff – Saxo nie zmienia swoich sezonowych celów. Słowak po raz kolejny chce walczyć o zieloną koszulę Tour de France.

Peter Sagan przedstawił swój plan startów na pierwszą połowę sezonu 2015. Niewiele różni się on od ubiegłorocznego, który realizował jeszcze w koszulce Cannondale. Słowak rozpocznie ściganie na początku lutego, a w jego kalendarzu są Tour of Qatar i Tour of Oman. Następnie powalczy on o kolejne triumf etapowe w Tirreno – Adriatico, których ma do tej pory cztery. Będzie to typowe przetarcie przed pierwszym ważnym sprawdzianem, czyli Mediolan – San Remo.

Później Słowak na dłużej zakotwiczy w Belgii, gdzie będzie kontynuował swoją kampanię klasyków – E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem, Ronde van Vlaanderen i Scheldeprijs. Sagan wróci także na “Piekło Północy”, które tak dobrze przejechał w 2014 roku. Po Paryż – Roubaix i miesięcznym odpoczynku zobaczymy go na Tour of California. Peter w swojej karierze zgarnął tam już jedenaście zwycięstw i z pewnością ma ochotę na wiele więcej.

Wyścig Dookoła Szwajcarii i mistrzostwa kraju będą ostatnimi sprawdzianami przed jego głównym celem, czyli zmaganiami na trasie Wielkiej Pętli. Do tej pory jeżdżąc w koszulce Cannondale Słowak był absolutnym liderem i miał wydatną pomoc w walce o koszulkę lidera klasyfikacji punktowej. Tym razem Tinkoff – Saxo celuje w zwycięstwo Alberto Contadora w klasyfikacji generalnej i pogodzenie tych dwóch spraw nie musi być łatwe.

Kalendarz startów Petera Sagana:

08.02 Tour of Qatar
17.02 Tour of Oman
11.03 Tirreno-Adriatico
22.03 Milano-Sanremo
27.03 E3 Harelbeke
29.03 Gent – Wevelgem
05.04 Ronde van Vlaanderen
08.04 Scheldeprijs
12.04 Paris – Roubaix
10.05 Amgen Tour of California
13.06 Tour de Suisse
04.07 Tour de France

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net