Whistle Team Ziemia BrzeskaW polskim peletonie pojawiła się nowa grupa kolarska Whistle Team Ziemia Brzeska. Dyrektorem sportowym drużyny został kolarski wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata Andrzej Sypytkowski.

Whistle Team Ziemia Brzeska złożyła dokumenty rejestracyjne w UCI jako ekipa kontynentalna.

“Priorytetem są dla nas starty w wyścigach polskich” – mówi Andrzej Sypytkowski. “Naszym celem jest promocja kolarstwa i jednocześnie promocja rowerów marki Whistle“.

Dla drużyny przyszły sezon zacznie się wcześnie. Początek przyszłego roku to zgrupowania w Hiszpanii i premierowy start teamu w portugalskiej etapówce Volta ao Alentejo. Debiutem na terenie Polski będzie wyścig w Sobótce. W obecnej drużynie znalazło się 4. dobrych zawodników z Sante Whistle Ziemia Brzeska, którzy na torowych Mistrzostwach Polski 2014 w konkurencjach średniodystansowych zdobyli aż siedem medali.

Whistle Team Ziemia Brzeska tworzy dziewięciu obiecujących zawodników:

Andrzej Bartkiewicz – aktualny rekordzista Polski w jeździe godzinnej na czas i złoty medalista torowych Mistrzostw Polski na 4000m.

Mateusz Nowaczek – podwójny złoty medalista w wyścigu punktowym i na 4000m drużynowo w torowych Mistrzostwach Polski 2014.

Adrian Tekliński – z torowych Mistrzostw Polski 2014 wyjechał z trzema złotymi i jednym srebrnym medalem.

Piotr Skarżyński – złoty medalista torowych Mistrzostw Polski na 4000m drużynowo. Adrian Kucharek – zwycięzca etapowy w 58. międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im.płk Skopenko.

Mateusz Komar – Mistrz Polski w Kryterium Ulicznym 2014.

Dominik Oborski – złoty medalista Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2014.

Bartosz Warchoł – 1. miejsce na 4. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów 2014, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej 2014 Course de la Paix U23.

Stawkę dopełnia doświadczony kolarz szosowy i mtb Krzysztof Krzywy, ostatnio zwycięzca maratonów mtb.

Skład grupy nie jest jeszcze zamknięty, a jak nam powiedział dyrektor sportowy szykuje jeszcze niespodzianki, o których wkrótce.

Informacja prasowa

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
nostradamus
nostradamus

Hej ŁEBKI, A JA WAM TO MÓWIĘ, ŻE JARO KOWALCZYK DOŁĄCZY DO TEGO TEAMU.
PAMIĘTAJCIE, KTO PIERWSZY TO WIEDZIAŁ.
JEDZIESZ JARO JEDZIESZ!!!!

ninja
ninja

Najlepszy obecnie wolny zawodnik na rynku kolarskim-Kowalczyk!

tubi
tubi

A mexler będzie? Bo zawsze u nas jak jakaś grupa przybywa to kilka ubywa…