J.RozmarynowskiZ ogromną przyjemnością informujemy, że od dziś uruchamiamy nową zakładką “Historia Polskiego Kolarstwa w obiektywie Jana Rozmarynowskiego”. Serdecznie zapraszamy.

Dzięki uprzejmości Jana Rozmarynowskiego, fotografa który towarzyszył naszym kolarzom od lat 60-tych, możecie obejrzeć setki zdjęć polskich zawodników.

Tak autor zdjęć, Jan Rozmarynowski rozpoczął przygodę z kolarstwem:

“Rozpoczynając 1 marca 1973 – 1991 roku pracę w tygodniku “Wiadomości Sportowe” w charakterze fotoreportera kolarstwo, a szczególnie to LZS-owskie było w okresie największego rozkwitu. Opisywali je red. Janusz Pęksa, a następnie red. Bogdan  Latuszkiewicz. Ja oczywiście to wszystko fotografowałem i siłą rzeczy po przejechaniu wielokrotnie (16 razy) Wyścigu Dookoła Polski, wyścigu o memoriał płk.Skopenki (5 razy) i wielu innych wyścigów “musiałem” to pokochać. Wśród braci kolarskiej mam wielu przyjaciół wymienię tylko kilku z nich: Ryszard Szurkowski, Leszek Piasecki, Czesław Lang,Tadeusz Mytnik, Zenon Jaskuła.

Nam jest bardzo miło, że Pan Jan zdecydował się właśnie naszemu serwisowi przekazać swoje jakże bogate archiwum. Serdecznie dziękujemy!

“Oddając moje archiwum zdjęć kolarskich na stronę internetową – www.naszosie.pl, chciałbym aby ta strona utrzymała się jak najdłużej, a tym samym żeby następne pokolenia kolarzy i kibiców kolarstwa mogły oglądać, jak wyglądali nasi mistrzowie z przed lat”.

Obiecujemy, że będziemy działać “do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Miłego oglądania!

baner-naszosie-hpk