Team Cult EnergyDuńska ekipa Cult Energy potwierdziła, że od przyszłego roku będzie ścigała się z licencją Professional Continental. Drużyna kierowana przez Michaela Skelde,  dotychczas składała się głównie z młodych kolarzy z Danii.

Zespół, który powstał w 2000 roku pod nazwą Horsens, do tej pory ścigał się w trzeciej dywizji. Kierownictwo postanowiło jednak zrobić krok na przód i zgłosiło w UCI niezbędne dokumenty, potrzebne do procesu rejestracji teamu w gronie tzw. “drugiej dywizji”. W ostatnich latach z Team Cult Energy, do ekip WorldTour trafiło kilku zawodników, ale teraz postanowiło nieco zmienić politykę zespołu i jego priorytety.

W składzie pozostaną wyróżniający się kolarze z Danii, czyli: Mads Christiansen, czy Troels Vinther. Dodatkowo w barwach Cult Pro Cycling pojadą także bardzo zdolni orlicy: Mads Pedersen i Mads Wurtz Schmitz, którzy mają na koncie triumf w juniorskim Paryż-Robuaix. Pedersen to także aktualny wicemistrz świata juniorów. Dodatkowo kontrakty podpisano z takimi zawodnikami jak: Russel Downing, Linus Gerdemann, Karel Hnik, Gustav Larsson i przede wszystkim Fabian Wegmann.

Początkowo komisarze UCI mieli kilka zastrzeżeń do aplikacji złożonej przez Cult Energy, ale dziś oficjalnie włączono ich do grona “drugiej dywizji”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa