Tour de San Luis  2014Kolumbijczyk broniący tytułu z tego roku, będzie jedną z największych gwiazd najważniejszego wyścigu w Ameryce Południowej – Tour de San Luis.

Nairo Quintana (Movistar) w styczniu tego roku okazał się najlepszy w argentyńskiej etapówce, wygrywając jeden z odcinków.

W przyszłym roku na starcie Tour de San Luis (19-25 stycznia) pojawią się m.in. mistrz świata – Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step), jego kolega z ekipy Mark Cavendish, Carlos Betancus (AG2R), Thomas Voeckler (Europcar), Filippo Pozatto (Lampre-Merida) oraz Daniel Moreno (Katiusza).

Zwycięzca Giro d’Italia 2014 zapowiedział, że w przyszłym roku będzie walczył o zwycięstwo w Tour de France 2015, a styczniowy wyścig jest dla niego ważnym etapem przygotowań do przyszłego sezonu:

“Sezon 2015 rozpocznę podobnie jak tegoroczny, wiem że mój start jest ważny dla wszystkich moich fanów w Ameryce oraz Argentynie. Są bardzo szczęśliwi, że mogę mi kibicować, a mi jest bardzo miło, że mogę się im pokazać. Jestem dumny, że mogę pojechać w tym wyścigu”.

Foto: Movistar Team

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments