Akademia Opty - DanieloW zeszły  piątek uroczyście zainaugurowano Akademię Kolarską OPTY- DANIELO pod patronatem Daniela Chądzyńskiego z firmy Danielo Sportswear.

Pomysł na Akademię zrodził się trenerowi Norbertowi Ogórkowi na podstawie obserwacji trendu w piłce nożnej. Nie będzie to szkółka kolarska, ale bardziej „młodzieżówka” klubu OPTY-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki.

Działacze postanowili wykorzystać zapał dzieci do rozpoczęcia przygody ze sportem, w tym przypadku kolarstwem. Są pewne trudności ze szkoleniem tak młodych adeptów, jednak trener postanowił w prosty i łatwo przyswajalny sposób zacząć nauczać dzieci. Poprzez zabawę ma zamiar przyzwyczajać ich stopniowo do regularnego treningu.

Pomysłodawca projektu pragnie znaleźć swój sposób na wychowanie zawodników. Akademia rozpocznie funkcjonowanie na bazie klubu GKK OPTY Mazowsze Grodzisk Mazowiecki, który to dostarczy sprzęt, zapewni opiekę trenerską i techniczną. Warto zaznaczyć, że klub ma ogromne tradycje, a do tegorocznych największych sukcesów należą złote medale Mistrzostw Polski- Kamila Zawistowskiego i Patryka Solińskiego.

Organizatorzy Akademii chcieliby objąć szkoleniem grupę około 30 chłopców i dziewcząt i uczestniczyć w rywalizacji podczas mazowieckich imprez masowych (Poland Bike, Mazovia MTB, Legia MTB itp.).

Do współpracy udało się namówić firmy: DANIELO Sportswear, Delta Sport – Oficjalny przedstawiciel na Polskę Rock Machine i Sun Race Pana Bogdana Wadeckiego, Maro Sport- Sklep Rowerowy w Grodzisku Maz. Pana Roberta Marciniaka, które od lat wspiera grodziskich zawodników.

Akademia chętnie rozpocznie współpracę z każdą inną firmą zainteresowaną wsparciem tego projektu. Potrzeby są olbrzymie.

Dodamy, że Akademia nie jest włączona do Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa wspieranego przez PZKol, ponieważ województwo mazowieckie nie jest póki co w projekcie. Mimo to, rozpoczyna działalność i pracę z najmłodszymi. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu!

Z przyjemnością informujemy, że portal naszosie.pl będzie Patronem medialnym Akademii.

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments