kwiatkowski_froome_tdf_650Christopher Froome (Team Sky) skupi się w przyszłym sezonie na walce o triumf w Tour de France. Mimo wcześniejszych zapowiedzi odpuści Giro d’Italia.

Po październikowej prezentacji Wielkiej Pętli Brytytjczyk sugerował, że skupi się raczej na włoskim Giro i hiszpańskiej Vuelcie. Jednak po spotkaniu z drużyną Froome zadecydował, że numerem jeden na rok 2015 będzie walka o prymat w Tour de France. Mimo, że chrapkę na zwycięstwo będą mieli między innymi Alberto Contador (Tinkoff – Saxo), Vincenzo Nibali (Astana) czy Nairo Quintana (Movistar).

“Postanowiliśmy razem z drużyną, że priorytetem na przyszły sezon będzie Tour de France. Pomysł walki w trzech Wielkich Tourach jest ciekawy, ale już dobra jazda w dwóch takich wyścigach jest nie lada wyzwaniem. Nie wiem co będzie w następnych latach, ale teraz myślę tylko o Wielkiej Pętli. To będzie ciężki wyścig, ale czemu mam być gorszy od swoich konkurentów.

Zapowiada się typowa walka górali, więc muszę przed sezonem skupić się na tym aspekcie. Odbędzie się to zapewne kosztem treningów czasowych, ale tego wymaga przyszłoroczny mój cel. Niewątpliwie muszę przyłożyć się bardziej do mojego odżywiania, bo mniejsza waga też będzie miała olbrzymie znaczenie na górskich podjazdach. To spore wyzwanie dla mnie, ale nie zamierzam się poddawać.

W ostatnim czasie trochę odpoczywałem, ale powoli wracam do treningów. Aktualnie kręcę kilometry w Republice Południowej Afryki, gdzie przede wszystkim sprzyja mi pogoda.” powiedział zwycięzca Tour de France z 2013 roku.

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net