HiszpaniaArtykuł sponsorowany

Serdecznie zapraszamy na zimowe zgrupowanie w słonecznej Hiszpanii z firmą Be Alive. Trenować możecie pod okiem profesjonalistów, a będą to: Magdalena Sadłecka, Grzegorz Wajs i Lechosław Michalak!

O zgrupowaniu:

Zima to doskonały moment na pracę nad wydolnością i wyrabianie bazy kilometrowej pod nowy sezon startowy. Każdy kolarz i triathlonista wie, że tego okresu nie można przegapić i nadrobić w innym okresie roku. Zapraszamy do udziału w jednym z dwóch terminów zimowego zgrupowania szosowego organizowanego wspólnie z Poland Bike. Jako miejsce na zgrupowania wybraliśmy dla Was Hiszpanię i wybrzeże Costa Brava, gdzie w okresie polskiej zimy panują doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa szosowego.

Zgrupowanie ma charakter posezonowego rozbudzenia, zbudowania bazy i ‘ rozgrzewki’ do wejścia w nowy sezon, dlatego jego tempo i intensywność dostosowane będą do aktualnych możliwości uczestników. Zajęcia odbywać się będą pod okiem wybitnych specjalistów w dziedzinie kolarstwa w trzech grupach zaawansowania (2 męskie- Zaawansowana i Średnia, 1 żeńska- Open). Wewnątrz grup, instruktorzy szczególnie dokładnie będą dobierać intensywność i objętość treningową opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu i obserwacji dyspozycji zawodników.

Dzień treningowy opierał się będzie na jednej większej lub dwóch mniejszych jednostkach treningowych.
Każdy dzień zakończony będzie omówieniem dnia treningowego i indywidualnymi konsultacjami z prowadzącymi.

Miejsce:

Costa Brava , czyli tam gdzie kolarstwo trenują mistrzowie.

Wybrzeże Costa Brava to rejon od lat odwiedzany przez najlepsze kolarskie ekipy ze względu na klimat i ukształtowanie terenu, pozwalające na przeprowadzanie treningów szosowych o dowolnym stopniu trudności. Okoliczne tereny to raj dla kolarzy górskich oraz szosowych. Zróżnicowany geologicznie teren opleciony jest sporą ilością szlaków MTB o zróżnicowanej trudności. Okoliczne szosy to trasy o bardzo dobrym stanie nawierzchni oraz, co ważne, minimalnym nasileniu ruchu drogowego. Łagodny klimat panujący w tej części hiszpańskiej Katalonii umożliwia letni trening w środku zimy.

Hotel:

Jako miejsce zakwaterowania wybraliśmy Hotel Samba 3*, wybierany ze względu na swoje udogodnienia również przez zawodowe grupy kolarskie. Hotel zlokalizowany jest na niewielkim wzniesieniu, 500 m od plaży Fenals. Każdy pokój posiada wyjście na balkon, łazienkę, telewizje satelitarną, telefon, internet WIFI, centralne ogrzewanie w sezonie zimowym.

Restauracja oferuje śniadania, obiady i kolacje w formie bogatego bufetu.
Godziny śniadania: 7:30 – 10:00
Godziny obiadów: 12:30 – 15:00
Godziny obiadokolacji 18:30 – 21:30

W lobby znajduje się bar, sala gier, kilka sal konferencyjnych, duży taras, sezonowy basen zewnętrzny.

Przebieg zgrupowania:

Zgrupowanie obejmuje 9 pełnych dni treningowych (11 dni na miejscu, 10 noclegów). W ciągu dnia przewidziane są maksymalnie 2 jednostki treningowe, jednak to instruktorzy w zależności od poziomu wykwalifikowania uczestników w grupie będą dobierać objętość.

Każdy dzień zakończony będzie omówieniem dnia treningowymi i indywidualnymi konsultacjami.
W trakcie zgrupowania w zależności od chęci uczestników, przewidziany jest 1 dzień na relaks i możliwość zorganizowania wycieczki (np. jednodniowe zwiedzanie Barcelony dla chętnych) transportem publicznym, pod opieką pilota wyjazdu.

Terminy i ceny:

I – 26.01.2015 – 05.02.2015 – cena 2950 zł

II – 20.02.2015 – 02.03.2015 – cena 2950 zł

Pakiet zawiera:

• Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym. Na życzenie dostępne są również pokoje 3 osobowe.
• Podatek klimatyczny
• Pełne wyżywienie w formie bufetu z możliwością zamiany jednego z posiłków na suchy prowiant zabierany na trening : śniadanie, obiad , kolacja
• Napoje do posiłków : woda, wino
• Transfer z i na lotnisko w Barcelonie
• Transport rowerów z samochodem serwisowym na trasie Warszawa-Lloret del Mar- Warszawa
• Przechowywanie rowerów w specjalnie do tego przystosowanym pomieszczeniu, zamykanym na klucz
• Opiekę pilota podczas trwania całego wyjazdu
• Codzienne treningi pod okiem 3 wyspecjalizowanych i utytułowanych instruktorów (2 grupy męskie Średnia i Zaawansowana, 1 żeńska Open)
• Konsultacje treningowe i plan treningowy uwzględniający indywidulane możliwości każdego uczestnika, codzienna analiza treningowa
• Drobne naprawy serwisowe
• Możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych proponowanych przez pilota podczas pobytu
• Fotorelację z wyjazdu
• Koszulki ze zgrupowania
• Ubezpieczenie NNW

Pakiet nie zawiera:

• Przelotu na trasie Warszawa- Barcelona- Warszawa( Istnieje możliwość zakupu biletu indywidulanie lub przez biuro. Bilet lotniczy jest rezerwowany i jego cena potwierdzana uczestnikom w momencie potwierdzenia minimalnej ilości osób na wyjazd).
• Wydatków natury osobistej
• Kosztów związanych z organizację wycieczki dodatkowej (np. jednodniowe zwiedzanie Barcelony) – Koszty transportu publicznego i wydatków własnych na miejscu.

Opiekunowie:

MAGDALENA SADŁECKA – polska kolarka górska, srebrna medalistka mistrzostw świata (2003) oraz mistrzostw Polski w maratonie MTB, złota medalistka mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy juniorek (2000), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004. Uprawia kolarstwo od 1995, ściga się w barwach Grupy CCC Polkowice. Jej poprzednie kluby to: HALLS MTB Professional Team, Optex-Opoczno, LOTTO-PZU S.A. i CCC-Polsat. Honorowy członek Klubu Rowerowego Adventure Łódź od 2004 roku. Jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek MTB w Polsce.

GRZEGORZ WAJS – były kolarz zawodowy w latach 1997-2005. Reprezentował barwy Legii Warszawa, Mroza Borek Wlkp. i DHL Author. Na liście jego osiągnięć są m.in. Mistrzostwo Polski w parach, III miejsce w Wojskowych Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej, Puchar Ministra Obrony Narodowej, Puchar Polski oraz Złoty Pierścień Krakowa. Zwyciężył ponadto w Wyścigu Dookoła Argentyny, a w Wyścigu Dookoła Australii zajął II miejsce. W latach 2003 i 2004 zorganizował we współpracy z Urzędem Miejskim w Wołominie, Ogólnopolski Wyścig Kolarski Zawodowców o Puchar Burmistrza Wołomina. Ta impreza powróciła do kolarskiego kalendarza w 2010 roku. Grzegorz Wajs to osoba charyzmatyczna, z doświadczeniem sportowo-organizacyjnym i mnóstwem twórczych pomysłów, lubiana i dobrze kojarzona w środowisku kolarskim i mediów. Obecnie dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich Poland Bike Marathon, Warszawskiego Triathlonu Zimowego, rolkarskich zawodów Roller Cup, Memoriału Stanisława Królaka.

LECHOSŁAW MICHALAK – kolarz szosowy i torowy, zwycięzca Tour de Pologne. Był zawodnikiem Opty Grodzisk, WTC i Legii Warszawa. Startował z równym powodzeniem w wyścigach szosowych i na torze kolarskim. Jako torowiec był sześciokrotnym mistrzem Polski na torze: w wyścigu dystansowym w 1978, 1979 i 1982 oraz drużynowo na 4000 m na dochodzenie w 1978, 1980 i 1982. Największy sukces na szosie, to zwycięstwo w Wyścigu Dookoła Polski w 1977 roku.
Wygrał wówczas prolog i trzy etapy oraz klasyfikację najaktywniejszych. Był mistrzem Polski na szosie w wyścigu ze startu wspólnego w 1984, w wyścigu górskim w 1985 i wyścigu drużynowym na czas w 1978, 1979, 1980, 1982 i 1982. Wszystkie tytuły mistrzowskie zdobył jako zawodnik Legii Warszawa. Ponadto zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski: w jeździe parami (1980 – ze Stefanem Ciekańskim) i wyścigu drużynowym na czas w 1984 i 1986. Brał udział w Wyścigu Pokoju w 1978 (28. miejsce), 1981 (14. miejsce) i 1982 (30. miejsce). Poza tym wygrał wyścig dookoła Mazowsza w 1980, wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej w 1978 i 1979, był drugi w Wyścigu Dookoła Dolnej Saksonii w 1981 i w Wyścigu Dookoła Morza Marmara w 1981 oraz trzeci w Wyścigu Dookoła Turcji w 1977. W dalszym ciągu odnoszący wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej w kategorii wiekowej, zeszłoroczny brązowy medalista w sztafecie drużynowej w serii wyścigów UCI World Cycling Tour w Trento – Mistrzostwa Świata UCI w kategorii masters ( wrzesień 2013).

Zapisy oraz szczegóły zgrupowania  > tutaj

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments