valverdeWygląda na to, że zwycięzca Giro d`Italia 2014 Nairo Quintana (Movistar) zyskał bardzo wartościowego pomocnika. W przyszłorocznym Tour de France będzie mu bowiem pomagał sam Alejandro Valverde. Hiszpan na konferencji prasowej w Pampelunie, opowiadał o planach na przyszły sezon. 

Valverde podjął decyzję, że w 2015 roku wystartuje zarówno w Wielkiej Pętli, jak i hiszpańskiej Vuelcie. Pytanie o analogię do relacji Wiggins-Froome z 2012 roku nasuwa się samo.

–  Relacja moja i Nairo jest kompletnie inna niż Wigginsa i Froome`a. Sytuacja jest jasna. Trasa przyszłorocznego Tour de France jest stworzona dla Nairo i oczywiste jest, że w duecie będziemy silniejsi. Będę w stu procentach wspierał Nairo i nie będzie to dla mnie żaden problem. Myślę, że w ten sposób będziemy trudni do pokonania – mówił Valverde.

Dublet Tour-Vuelta oznacza, że doświadczony Hiszpan ponownie nie zadebiutuje w Giro d`Italia. Zastrzega jednak, że i na ten wyścig przyjdzie czas.

– Nie zakończę kariery, dopóki nie pojadę Giro. Jednak wraz z Eusebio Unzue zdecydowaliśmy, że będzie lepiej dla drużyny , jeżeli w przyszłym roku wystartuję w Tourze i Vuelcie. Giro będzie okazją dla innych kolegów z drużyny. Kto wie, może wystartuję tam w 2016, albo 2017 roku? Nie wiem, na razie mamy inne priorytety – zakończył Valverde.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska