rocheJuż prawie miesiąc minął od przedstawienia Państwu zestawienia transferowego w ekipach World Tour na sezon 2014/2015. Poniżej aktualizacja, w której uwzględniliśmy wszystkie potwierdzone umowy.

Spore przetasowania nastąpiły w Team Sky. W zespole będą występowali między innymi Nicolas Roche, Leopold Konig i Elia Viviani. Natomiast do Astany odszedł Dario Cataldo, a do Garmin – Cannondale Joe Dombrowski. Formy z ubiegłych lat w barwach Team Lotto NL-Jumbo będzie szukał Kevin De Weert.

Stan potwierdzonych transferów na dzień 27.10.2014 r. Umowy podpisane po ostatniej aktualizacji zaznaczono kursywą.

Ag2r La Mondiale

1. Pierre-Roger Latour (Francja)
2. Jan Bakelants (Belgia) z Omega Pharma – Quick-Step
3. Johan Vansummeren (Belgia) z Garmin Sharp
4. Quentin Jauregui (Francja) z Roubaix Lille Métropole
5. Nico Denz (Niemcy)

Astana

1. Davide Malacarne (Włochy) z Europcar
2. Rein Taaramäe (Estonia) z Cofidis, Solutions Crédits
3. Laurens de Vreese (Belgia) z Wanty – Groupe Gobert
4. Luis Leon Sanchez (Hiszpania) z Caja Rural – Seguros RGA
5. Lars Boom (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team
6. Diego Rosa (Włochy) z Androni Giocattoli – Venezuela
7. Miguel Ángel López (Kolumbia)
8. Bakhtiyar Kozhatayev (Kazachstan) z Continental Team Astana
9. Maxat Ayazbayev (Kazachstan) z Continental Team Astana
10. Dario Cataldo (Włochy) z Team Sky

TEAMLottoNL – Jumbo (Belkin Pro Cycling)

1. Mike Teunissen (Holandia) z Rabobank Development Team
2. Bert-Jan Lindeman (Holandia) z Rabobank Development Team
3. Timo Roosen (Holandia) z Rabobank Development Team
4. George Bennett (Nowa Zelandia) z Cannondale
5. Kevin De Weert (Belgia) z Omega Pharma – Quick Step
6. Tom Van Asbroeck (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise

BMC Racing Team

1. Manuel Senni (Włochy)
2. Dylan Teuns (Belgia)
3. Rohan Dennis (Australia) z Garmin Sharp
4. Campbell Flakemore (Australia) z Avanti Racing Team
5. Joey Rosskopf (USA) z Hincapie Sportswear Development Team
6. Alessandro De Marchi (Włochy) z Cannondale
7. Damiano Caruso (Włochy) z Cannondale
8. Jean-Pierre Drucker (Luksemburg) z Wanty – Groupe Gobert
9. Stefan Küng (Szwajcaria)

FDJ.fr

1. Marc Sarreau (Francja)
2. Lorrenzo Manzin (Francja)
3. Kévin Réza (Francja) z Europcar
4. Steve Morabito (Szwajcaria) z BMC Racing Team)

Garmin – Cannondale (Garmin Sharp plus Cannondale)

1. Matej Mohoric (Słowenia) z Cannondale
2. Davide Formolo (Włochy) z Cannondale
3. Davide Villella (Włochy) z Cannondale
4. Alan Marangoni (Włochy) z Cannondale
5. Moreno Moser (Włochy) z Cannondale
6. Kristijan Koren (Słowenia) z Cannondale
7. Alberto Bettiol (Włochy) z Cannondale
8. Kristoffer Skjerping (Norwegia) z Team Joker
9. Joe Dombrowski (USA) z Team Sky

Lampre – Merida

1. Luka Pibernik (Słowenia) z Radenska
2. Rubén Plaza (Hiszpania) z Movistar

Lotto Soudal (Lotto – Belisol)

1. Thomas de Gendt (Belgia) z Omega Pharma – Quick-Step
2. Tiesj Benoot (Belgia)
3. Jasper de Buyst (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise

Movistar

1. Ruben Fernandez (Hiszpania) z Caja Rural – Seguros RGA
2. Rory Sutherland (Australia) z Tinkoff-Saxo
3. Winner Anacona (Kolumbia) z Lampre-Merida
4. Marc Soler (Hiszpania)

Etixx – Quick-Step (Omega Pharma – Quick Step)

1. Łukasz Wiśniowski (Polska) z Etixx
2. Yves Lampaert (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise
3. Fabio Sabatini (Włochy) z Cannondale
4. Maxime Bouet (Francja) z AG2R La Mondiale
5. David de la Cruz Melgarejo (Hiszpania) z Team NetApp – Endura

Orica – GreenEDGE

1. Magnus Cort Nielsen (Dania) z Cult Energy Vital Water
2. Adam Blythe (Wielka Brytania) z NFTO
3. Jack Haig (Australia) z Avanti Racing Team
4. Caleb Ewan (Australia) z Jayco-AIS

Europcar

1. Guillaume Thevenot (Francja)
2. Julien Morice (Francja)
3. Dan Craven (Namibia) z Bike Aid – Ride for Help
4. Thomas Boudat (Francja)

Giant-Alpecin (Giant – Shimano)

1. Zico Waeytens (Belgia) z Topsport Vlaanderen – Baloise
2. Lars van der Haar (Holandia) z Development Team Giant-Shimano 
3. Carter Jones (USA) z Optum p/b Kelly Benefit Strategies

Katusha

1. Sven Erik Bystrřm (Norwegia) z Team Oster Hus – Ridley
2. Jacopo Guarnieri (Włochy) z Astana Pro Team
3. Tiago Machado (Portugalia) z Team NetApp – Endura
4. Ilnur Zakarin (Rosja) z Rusvelo
5. Sergey Lagutin (Rosja) z Rusvelo

Sky

1. Wout Poels (Holandia) z Omega Pharma – Quick-Step
2. Andrew Fenn (Wielka Brytania) z Omega Pharma – Quick Step
3. Leopold König (Czechy) z Team NetApp Endura
4. Lars Petter Nordhaug (Norwegia) z Belkin Pro Cycling
5. Elia Viviani (Włochy) z Cannondale
6. Nicolas Roche (Irlandia) z Tinkoff – Saxo

Tinkoff – Saxo

1. Juraj Sagan (Słowacja) z Cannondale
2. Pavel Brutt (Rosja) z Team Katusha
3. Robert Kiserlovski (Chorwacja) z Trek Factory Racing
4. Ivan Basso (Włochy) z Cannondale
5. Peter Sagan (Słowacja) z Cannondale
6. Maciej Bodnar (Polska) z Cannondale

Trek Factory Racing

1. Bauke Mollema (Holandia) z Belkin-Pro Cycling Team
2. Marco Coledan (Włochy) z Bardiani – CSF

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net