Eusebio UnzueEusebio Unzue pozytywnie wypowiedział się na temat kontrowersyjnego pomysłu Olega Tinkova. Według Hiszpana, realizacja tego planu wymagałaby jednak wielu wyrzeczeń.

Na temat pomysłu Olega Tinkova, nieprzychylnie wypowiedział się menadżer Omega Pharma-Quick Step – Patrick Lefevere. Szef Movistaru – Eusebio Unzue, nie był jednak tak krytyczny w swoich słowach, jak było to w przypadku Belga. „W tej chwili uważam, że to dobry pomysł i jest godny uwagi. W każdym razie, trzeba go na spokojnie przeanalizować”, powiedział Hiszpan dla bicicilismo.com. „Oczywiście, że porozmawiam z nim. Trzeba słuchać wszystkich pomysłów, nawet jeśli są zwariowane”, dodał.

„Myślę, że ta sprawa nie powinna być atrakcyjna dla zawodników tylko ze względu na pieniądze. Przede wszystkim, aspekt sportowy powinien być priorytetem. Z drugiej strony powinniśmy się zastanowić, czy wyzwanie pana Tinkova będzie krokiem do przodu dla kolarstwa”.

„Należałoby w takim przypadku zmienić organizację całego sezonu, pod kątem tylko trzech wyścigów. Taki zabieg wymagałby zmiany wszelkich przyzwyczajeń. Z pewnością przejechanie trzech tourów jest wykonalne. Pytanie brzmi, czy zawodnicy będą w stanie walczyć na każdym z wyścigów? Nawet jeśli podołają fizycznie, to nasuwa się wątpliwość, czy udźwigną trzymiesięczne obciążenie psychiczne”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments