Alberto ContadorAlberto Contador (Tinkoff-Saxo) wygrał przedostatni etap Vuelta a Espana i umocnił się na prowadzeniu w tej imprezie! W ucieczce dnia pokazał się Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Puerto de Ancares miało zadecydować o losach 20 etapu Vuelta a Espana, ale także o klasyfikacji generalnej tego wyścigu. Finałowa góra oznaczona była premią kategorii specjalnej. Na trzynastu kilometrach, średnie nachylenie wynosiło blisko 9 %. Najtrudniejszy moment znajdował się na początku czwartego kilometra, gdzie nachylenie wynosiło 18 %.

Za nim zawodnicy dojechali do finałowego podjazdu, czekały na nich jeszcze trzy premie górskie, odpowiednio drugiej, trzeciej i pierwszej kategorii. Start nastąpił w Santo Estevo de Ribas de Sil, a cała trasa liczyła 185 kilometrów.

Swojej szansy w odjeździe, znów próbował Przemysław Niemiec (Lampre-Merida). Oprócz Polaka odjechali także: Christophe Mederel (Europcar), Wouter Poels (Omega Pharma – Quick Step) oraz Jerome Coppel (Cofidis). W pewnym momencie ich przewaga urosła do 11 minut, ale peleton miał świadomość tego, że w czołówce jadą świetni górale i nie chciał podarować im walki o etapowy triumf.

Tuż przed rozpoczęciem finałowego podjazdu zaatakował Przemysław Niemiec. Polak miał tylko niecałą minutę w zapasie nad grupką liderów i w efekcie został doścignięty na 9,5 km przed szczytem. Chwilę potem mocno pociągnął Joaquim Rodriguez (Katusha). Na kole Hiszpana zostali tylko: Fabio Aru (Astana), Chris Froome (Sky Team), Alejandro Valverde (Movistar) oraz lider wyścigu – Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Kilkaset metrów dalej zaatakował Froome. Przyspieszenie Brytyjczyka zgubiło Aru oraz Valverde. Wkrótce tempa nie wytrzymał także “Purito” i na ostatni kilometr na czele wjechali kolarz Sky Team oraz Alberto Contador. “El-Pistolero” zdołał jeszcze skutecznie zaatakować rywala i wygrał drugi etap w tegorocznej odsłonie wyścigu Dookoła Hiszpanii. Lider Tinkoff-Saxo, musi więc już tylko formalnie potwierdzić swój triumf w klasyfikacji generalnej na jutrzejszej czasówce.

Wyniki:

1. CONTADOR, Alberto Tinkoff – Saxo 5h 11′ 43”
2. FROOME, Christopher Team SKY + 16”
3. VALVERDE, Alejandro Movistar Team + 57”
4. RODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha + 1′ 18”
5. ARU, Fabio Astana Pro Team + 1′ 21”
6. BARGUIL, Warren Team Giant – Shimano + 2′ 51”
7. CARUSO, Giampaolo Team Katusha + 2′ 55”
8. SÁNCHEZ, Samuel BMC Racing Team + 2′ 58”
9. NAVARRO, Daniel Cofidis Solutions Crédits + 3′ 15”
10. CARUSO, Damiano Cannondale Pro Cycling + 3′ 20”
11. MARTIN, Daniel Garmin Sharp + 3′ 22”
12. MORENO, Daniel Team Katusha + 3′ 26”
13. HERNÁNDEZ, Jesús Tinkoff – Saxo + 3′ 51”
14. NERZ, Dominik BMC Racing Team + 5′ 21”
15. KELDERMAN, Wilco Belkin Pro Cycling Team + 5′ 21”
16. CARDOSO, Andre Fernando Garmin Sharp + 5′ 21”
17. NIEVE, Mikel Team SKY + 5′ 34”
18. MEINTJES, Louis MTN – Qhubeka + 5′ 40”
19. SICARD, Romain Team Europcar + 6′ 04”
20. LANDA, Mikel Astana Pro Team + 7′ 27”
21. MONFORT, Maxime Lotto Belisol + 7′ 43”
22. DE CLERCQ, Bart Lotto Belisol + 8′ 27”
23. PARDILLA, Sergio MTN – Qhubeka + 8′ 31”
24. HERRADA, José Movistar Team + 8′ 51”
25. NIEMIEC, Przemyslaw Lampre Merida + 9′ 24”
26. LE MEVEL, Christophe Cofidis Solutions Crédits + 10′ 28”
27. ERVITI, Imanol Movistar Team + 10′ 28”
28. AMADOR, Andrey Movistar Team + 10′ 28”
29. TALANSKY, Andrew Garmin Sharp + 10′ 56”
30. ZAUGG, Oliver Tinkoff – Saxo + 11′ 04”
31.HESJEDAL, Ryder Garmin Sharp + 11′ 04”
32. MEDEREL, Maxime Team Europcar + 11′ 18”
33. VERONA, Carlos Omega Pharma – Quick-Step + 11′ 25”
34. MATE, Luis Angel Cofidis Solutions Crédits + 11′ 25”
35. HARDY, Romain Cofidis Solutions Crédits + 11′ 28”
36. SÖRENSEN, Chris Anker Tinkoff – Saxo + 11′ 28”
37. LOSADA, Alberto Team Katusha + 11′ 35”
38. TEKLEHAIMANOT, Daniel MTN – Qhubeka + 11′ 35”
39. ZEITS, Andrey Astana Pro Team + 11′ 43”
40. ARROYO, David Caja Rural Seguros RGA + 12′ 51”
41. SIUTSOU, Kanstantsin Team SKY + 14′ 36”
42. TROFIMOV, Yury Team Katusha + 14′ 53”
43. KOLOBNEV, Alexandr Team Katusha + 14′ 53”
44. CLARKE, Simon Orica GreenEdge + 15′ 16”
45. DEIGNAN, Philip Team SKY + 15′ 16”
46. TIRALONGO, Paolo Astana Pro Team + 15′ 18”
47. CUNEGO, Damiano Lampre Merida + 15′ 18”
48. WYSS, Danilo BMC Racing Team + 15′ 18”
49. LEVARLET, Guillaume Cofidis Solutions Crédits + 15′ 18”
50. PIEDRA, Antonio Caja Rural Seguros RGA + 15′ 18”
51. DUPONT, Hubert AG2R La Mondiale + 15′ 18”
52. POELS, Wouter Omega Pharma – Quick-Step + 15′ 18”
53. VORGANOV, Eduard Team Katusha + 15′ 18”
54. COPPEL, Jerome Cofidis Solutions Crédits + 16′ 43”
55. IZAGIRRE, Gorka Movistar Team + 18′ 12”
56. PAULINHO, Sergio Miguel Tinkoff – Saxo + 19′ 02”
57. COUSIN, Jerome Team Europcar + 19′ 13”
58. KENNAUGH, Peter Team SKY + 19′ 13”
59. CLEMENT, Stef Belkin Pro Cycling Team + 20′ 24”
60. REYNES, Vicente IAM Cycling + 20′ 58”
61. AREGGER, Marcel IAM Cycling + 20′ 58”
62. TXURRUKA, Amets Caja Rural Seguros RGA + 20′ 58”
63. LONGO BORGHINI, Paolo Cannondale Pro Cycling + 20′ 58”
64. MARTENS, Paul Belkin Pro Cycling Team + 20′ 58”
65. TEN DAM, Laurens Belkin Pro Cycling Team + 20′ 58”
66. VAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka + 20′ 58”
66. RSAVAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka + 20′ 58”
67. BELVAN SUMMEREN, Johan Garmin Sharp + 21′ 53”
68. NZLBENNETT, George Cannondale Pro Cycling + 25′ 12”
69. BELARMEE, Sander Lotto Belisol + 25′ 12”
70. AUSHAAS, Nathan Garmin Sharp + 25′ 46”
71. AUSHANSEN, Adam Lotto Belisol + 25′ 46”
72. USAWARBASSE, Lawrence BMC Racing Team + 25′ 46”
73. FRAJEROME, Vincent Team Europcar + 25′ 53”
74. COLANACONA, Winner Lampre Merida + 26′ 16”
75. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi MTN – Qhubeka + 26′ 16”
76. FRAPINEAU, Cédric FDJ.fr + 26′ 20”
77. BELGILBERT, Philippe BMC Racing Team + 26′ 20”
78. FRASOUPE, Geoffrey FDJ.fr + 26′ 20”
79. FRAHINAULT, Sébastien IAM Cycling + 26′ 20”
80. BELZINGLE, Romain Cofidis Solutions Crédits + 26′ 20”
81. KAZLUTSENKO, Alexey Astana Pro Team + 26′ 20”
82. FRAMANGEL, Laurent FDJ.fr + 26′ 20”
83. UKRPOPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing + 26′ 34”
84. BELVANDEWALLE, Kristof Trek Factory Racing + 26′ 34”
85. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo Garmin Sharp + 26′ 51”
86. AUSDOCKER, Mitchell Orica GreenEdge + 26′ 51”
87. ESPARAMENDIA, Francisco Javier Caja Rural Seguros RGA + 26′ 51”
88. RUSKOZONTCHUK, Dmitry Team Katusha + 26′ 51”
89. NEDLIGTHART, Pim Lotto Belisol + 26′ 57”
90. NEDTJALLINGII, Maarten Belkin Pro Cycling Team + 26′ 57”
91. GBRROWE, Luke Team SKY + 26′ 57”
92. RUSCHERNETSKI, Sergei Team Katusha + 26′ 57”
93. BLRKIRYIENKA, Vasil Team SKY + 28′ 01”
94. BELDEBUSSCHERE, Jens Lotto Belisol + 28′ 17”
95. ESPMAS BONET, Luis Caja Rural Seguros RGA + 28′ 17”
96. NAMCRAVEN, Dan Team Europcar + 28′ 17”
97. COLCHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge + 28′ 19”
98. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo Lampre Merida + 28′ 19”
99. ESPBILBAO, Peio Caja Rural Seguros RGA + 28′ 19”
100. ITANOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale + 28′ 19”
101. GERGRETSCH, Patrick AG2R La Mondiale + 28′ 19”
102. ESPMORENO, Javier Movistar Team + 28′ 19”
103. BLRHUTAROVICH, Yauheni AG2R La Mondiale + 28′ 19”
104. SVKVELITS, Martin Omega Pharma – Quick-Step + 28′ 19”
105. SWELUDVIGSSON, Tobias Team Giant – Shimano + 28′ 19”
106. COLBETANCUR, Carlos Alberto AG2R La Mondiale + 28′ 19”
107. NEDSINKELDAM, Ramon Team Giant – Shimano + 28′ 19”
108. NEDKEIZER, Martijn Belkin Pro Cycling Team + 28′ 19”
109. BELMAES, Nikolas Omega Pharma – Quick-Step + 28′ 19”
110. GERWAGNER, Robert Belkin Pro Cycling Team + 28′ 19”
111. AUSMATTHEWS, Michael Orica GreenEdge + 28′ 19”
112. ESPSÁNCHEZ, Luis León Caja Rural Seguros RGA + 28′ 19”
113. GBRYATES, Adam Orica GreenEdge + 28′ 19”
114. AUTKRIZEK, Matthias Cannondale Pro Cycling + 28′ 19”
115. AUSDENNIS, Rohan BMC Racing Team + 28′ 19”
116. USABROWN, Nathan Garmin Sharp + 28′ 33”
117. AUSEVANS, Cadel BMC Racing Team + 28′ 54”
118. ITADE MARCHI, Alessandro Cannondale Pro Cycling + 29′ 35”
119. ESPCASTROVIEJO, Jonathan Movistar Team + 29′ 35”
120. NZLBEWLEY, Sam Orica GreenEdge + 30′ 23”
121. NZLSERGENT, Jesse Trek Factory Racing + 30′ 23”
122. ITATOSATTO, Matteo Tinkoff – Saxo + 30′ 23”
123. ITAFELLINE, Fabio Trek Factory Racing + 30′ 23”
124. ITAQUINZIATO, Manuel BMC Racing Team + 30′ 23”
125. RSATHOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka + 30′ 23”
126. ERIBERHANE, Natnael Team Europcar + 30′ 23”
127. FRABAGOT, Yohan Cofidis Solutions Crédits + 30′ 23”
128. SUIFUMEAUX, Jonathan IAM Cycling + 30′ 23”
129. FRAMARTINEZ, Yannick Team Europcar + 30′ 23”
130. POLDOMAGALSKI, Karol Caja Rural Seguros RGA + 30′ 23”
131. CANBOIVIN, Guillaume Cannondale Pro Cycling + 30′ 23”
132. ITACONTI, Valerio Lampre Merida + 30′ 23”
133. DENANDERSEN, Michael Valgren Tinkoff – Saxo + 30′ 26”
134. ITAMALORI, Adriano Movistar Team + 30′ 26”
135. ITAFAVILLI, Elia Lampre Merida + 30′ 26”
136. FRATURGOT, Sébastien AG2R La Mondiale + 30′ 26”
137. GERCIOLEK, Gerald MTN – Qhubeka + 30′ 26”
138. NORBREEN, Vegard Lotto Belisol + 30′ 26”
139. RSAVENTER, Jaco MTN – Qhubeka + 30′ 26”
140. SUILANG, Pirmin IAM Cycling + 30′ 26”
141. ESTJOEAAR, Gert Cofidis Solutions Crédits + 30′ 26”
142. FRALE BON, Johan FDJ.fr + 30′ 31”
143. ITABENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo + 30′ 41”
144. USAHAGA, Chad Team Giant – Shimano + 31′ 04”
145. GERARNDT, Nikias Team Giant – Shimano + 31′ 26”
146. FRAGAUDIN, Damien AG2R La Mondiale + 31′ 32”
147. GERFRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Shimano + 31′ 36”
148. GERDEGENKOLB, John Team Giant – Shimano + 31′ 36”
149. ITALASCA, Francesco Caja Rural Seguros RGA + 31′ 36”
150. ITASBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka + 31′ 36”
151. NZLHENDERSON, Gregory Lotto Belisol + 31′ 38”
152. ITAGUARNIERI, Jacopo Astana Pro Team + 31′ 38”
153. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre Merida + 31′ 38”
154. POLBODNAR, Maciej Cannondale Pro Cycling + 31′ 39”
155. BELSTUYVEN, Jasper Trek Factory Racing + 32′ 03”
156. GBRMILLAR, David Garmin Sharp + 33′ 14”
157. ITAFERRARI, Roberto Lampre Merida + 33′ 04”
158. ITAGUARDINI, Andrea Astana Pro Team + 33′ 42”
159. FRAENGOULVENT, Jimmy Team Europcar + 34′ 59”

Klasyfikacja generalna:
1. CONTADOR, Alberto Tinkoff – Saxo 81h 12′ 13”
2. FROOME, Christopher Team SKY + 1′ 37”
3. VALVERDE, Alejandro Movistar Team + 2′ 35”
4. RODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha + 3′ 57”
5. ARU, Fabio Astana Pro Team + 4′ 46”
6.SÁNCHEZ, Samuel BMC Racing Team + 10′ 07”
7. MARTIN, Daniel Garmin Sharp + 10′ 24”
8. BARGUIL, Warren Team Giant – Shimano + 12′ 13”
9. NAVARRO, Daniel Cofidis Solutions Crédits + 13′ 09”
10. CARUSO, Damiano Cannondale Pro Cycling + 13′ 15”
11. MORENO, Daniel Team Katusha + 16′ 25”
12. NIEVE, Mikel Team SKY + 19′ 59”
13. SICARD, Romain Team Europcar + 24′ 29”
14. CARUSO, Giampaolo Team Katusha + 25′ 00”
15. KELDERMAN, Wilco Belkin Pro Cycling Team + 25′ 36”
16. MONFORT, Maxime Lotto Belisol + 30′ 03”
17. PARDILLA, Sergio MTN – Qhubeka + 31′ 14”
18. NERZ, Dominik BMC Racing Team + 37′ 22”
19. MATE, Luis Angel Cofidis Solutions Crédits + 41′ 51”
20. ARROYO, David Caja Rural Seguros RGA + 52′ 04”
21. ESPHERNÁNDEZ, Jesús Tinkoff – Saxo + 54′ 24”
22. FRALE MEVEL, Christophe Cofidis Solutions Crédits + 55′ 04”
23. SUIZAUGG, Oliver Tinkoff – Saxo + 57′ 23”
24. CANHESJEDAL, Ryder Garmin Sharp + 1h 04′ 53”
25. PORCARDOSO, Andre Fernando Garmin Sharp + 1h 06′ 56”
26. COLANACONA, Winner Lampre Merida + 1h 10′ 59”
27. ESPLANDA, Mikel Astana Pro Team + 1h 11′ 08”
28. POLNIEMIEC, Przemyslaw Lampre Merida + 1h 11′ 31”
29. DENSÖRENSEN, Chris Anker Tinkoff – Saxo + 1h 22′ 45”
30. CRCAMADOR, Andrey Movistar Team + 1h 30′ 36”
31. FRACOPPEL, Jerome Cofidis Solutions Crédits + 1h 33′ 44”
32. ESPHERRADA, José Movistar Team + 1h 36′ 40”
33. ITATIRALONGO, Paolo Astana Pro Team + 1h 37′ 15”
34. BELDE CLERCQ, Bart Lotto Belisol + 1h 41′ 05”
35. FRAMEDEREL, Maxime Team Europcar + 1h 41′ 15”
36. SUIWYSS, Danilo BMC Racing Team + 1h 43′ 06”
37. ESPIZAGIRRE, Gorka Movistar Team + 1h 43′ 45”
38. NEDPOELS, Wouter Omega Pharma – Quick-Step + 1h 47′ 00”
39. IRLDEIGNAN, Philip Team SKY + 1h 48′ 42”
40. RUSKOLOBNEV, Alexandr Team Katusha + 1h 50′ 20”
41. COLCHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge + 1h 51′ 24”
42. ESPLOSADA, Alberto Team Katusha + 1h 54′ 03”
43. BLRSIUTSOU, Kanstantsin Team SKY + 1h 57′ 14”
44. NEDTEN DAM, Laurens Belkin Pro Cycling Team + 1h 58′ 00”
45. BELGILBERT, Philippe BMC Racing Team + 1h 58′ 55”
46. RUSVORGANOV, Eduard Team Katusha + 1h 59′ 06”
47. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel MTN – Qhubeka + 2h 01′ 26”
48. ESPTXURRUKA, Amets Caja Rural Seguros RGA + 2h 04′ 23”
49. KAZZEITS, Andrey Astana Pro Team + 2h 05′ 57”
50. FRALEVARLET, Guillaume Cofidis Solutions Crédits + 2h 06′ 24”
51. USATALANSKY, Andrew Garmin Sharp + 2h 13′ 28”
52. AUSEVANS, Cadel BMC Racing Team + 2h 15′ 09”
53. AUSHANSEN, Adam Lotto Belisol + 2h 15′ 13”
54. FRADUPONT, Hubert AG2R La Mondiale + 2h 18′ 19”
55. RSAMEINTJES, Louis MTN – Qhubeka + 2h 19′ 07”
56. ESPSÁNCHEZ, Luis León Caja Rural Seguros RGA + 2h 20′ 55”
57. PORPAULINHO, Sergio Miguel Tinkoff – Saxo + 2h 21′ 47”
58. GERMARTENS, Paul Belkin Pro Cycling Team + 2h 24′ 10”
59. RSAVAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka + 2h 28′ 35”
60. ESPBILBAO, Peio Caja Rural Seguros RGA + 2h 30′ 44”
61. ESPREYNES, Vicente IAM Cycling + 2h 38′ 01”
62. SWELUDVIGSSON, Tobias Team Giant – Shimano + 2h 39′ 57”
63. ESPERVITI, Imanol Movistar Team + 2h 40′ 14”
64. FRAHARDY, Romain Cofidis Solutions Crédits + 2h 41′ 08”
65. ESPCASTROVIEJO, Jonathan Movistar Team + 2h 43′ 31”
66. ITADE MARCHI, Alessandro Cannondale Pro Cycling + 2h 45′ 54”
67. ESPVERONA, Carlos Omega Pharma – Quick-Step + 2h 45′ 58”
68. ITAQUINZIATO, Manuel BMC Racing Team + 2h 47′ 38”
69. AUSCLARKE, Simon Orica GreenEdge + 2h 50′ 14”
70. NEDCLEMENT, Stef Belkin Pro Cycling Team + 2h 50′ 46”
71. GBRKENNAUGH, Peter Team SKY + 2h 52′ 55”
72. RUSTROFIMOV, Yury Team Katusha + 2h 55′ 58”
73. USAWARBASSE, Lawrence BMC Racing Team + 3h 00′ 52”
74. USAHAGA, Chad Team Giant – Shimano + 3h 01′ 00”
75. AUSMATTHEWS, Michael Orica GreenEdge + 3h 03′ 02”
76. ITACUNEGO, Damiano Lampre Merida + 3h 04′ 14”
77. FRAPINEAU, Cédric FDJ.fr + 3h 07′ 00”
78. FRACOUSIN, Jerome Team Europcar + 3h 08′ 28”
79. FRAMARTINEZ, Yannick Team Europcar + 3h 09′ 02”
80. FRALE BON, Johan FDJ.fr + 3h 09′ 23”
81. NEDKEIZER, Martijn Belkin Pro Cycling Team + 3h 09′ 45”
82. BELZINGLE, Romain Cofidis Solutions Crédits + 3h 11′ 32”
83. GBRYATES, Adam Orica GreenEdge + 3h 12′ 29”
84. USABROWN, Nathan Garmin Sharp + 3h 14′ 11”
85. AUSDENNIS, Rohan BMC Racing Team + 3h 14′ 17”
86. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo Garmin Sharp + 3h 16′ 22”
87. NZLBENNETT, George Cannondale Pro Cycling + 3h 18′ 32”
88. BELVANDEWALLE, Kristof Trek Factory Racing + 3h 18′ 36”
89. BELSTUYVEN, Jasper Trek Factory Racing + 3h 18′ 37”
90. ESPMORENO, Javier Movistar Team + 3h 23′ 18”
91. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi MTN – Qhubeka + 3h 23′ 19”
92. FRAJEROME, Vincent Team Europcar + 3h 23′ 30”
93. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo Lampre Merida + 3h 27′ 43”
94. FRASOUPE, Geoffrey FDJ.fr + 3h 29′ 33”
95. RUSKOZONTCHUK, Dmitry Team Katusha + 3h 29′ 43”
96. ESPARAMENDIA, Francisco Javier Caja Rural Seguros RGA + 3h 32′ 39”
97. GERFRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Shimano + 3h 32′ 46”
98. ITANOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale + 3h 32′ 51”
99. ESPPIEDRA, Antonio Caja Rural Seguros RGA + 3h 34′ 38”
100. KAZLUTSENKO, Alexey Astana Pro Team + 3h 37′ 04”
101. ITALONGO BORGHINI, Paolo Cannondale Pro Cycling + 3h 38′ 44”
102. BELARMEE, Sander Lotto Belisol + 3h 39′ 17”
103. ITASBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka + 3h 39′ 28”
104. GERARNDT, Nikias Team Giant – Shimano + 3h 39′ 29”
105. FRAHINAULT, Sébastien IAM Cycling + 3h 40′ 12”
106. ITAFELLINE, Fabio Trek Factory Racing + 3h 40′ 35”
107. BELDEBUSSCHERE, Jens Lotto Belisol + 3h 41′ 15”
108. ITAFAVILLI, Elia Lampre Merida + 3h 47′ 12”
109. ITABENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo + 3h 47′ 34”
110. BELMAES, Nikolas Omega Pharma – Quick-Step + 3h 48′ 44”
111. ITACONTI, Valerio Lampre Merida + 3h 48′ 49”
112. BLRKIRYIENKA, Vasil Team SKY + 3h 49′ 11”
113. SUIAREGGER, Marcel IAM Cycling + 3h 52′ 00”
114. RUSCHERNETSKI, Sergei Team Katusha + 3h 52′ 04”
115. UKRPOPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing + 3h 52′ 27”
116. ITAMALORI, Adriano Movistar Team + 3h 52′ 35”
117. GERDEGENKOLB, John Team Giant – Shimano + 3h 52′ 38”
118. BELVAN SUMMEREN, Johan Garmin Sharp + 3h 53′ 05”
119. FRABAGOT, Yohan Cofidis Solutions Crédits + 3h 54′ 45”
120. ITATOSATTO, Matteo Tinkoff – Saxo + 3h 55′ 29”
121. ESPMAS BONET, Luis Caja Rural Seguros RGA + 3h 57′ 50”
122. POLBODNAR, Maciej Cannondale Pro Cycling + 4h 01′ 45”
123. RSAVENTER, Jaco MTN – Qhubeka + 4h 02′ 02”
124. AUTKRIZEK, Matthias Cannondale Pro Cycling + 4h 03′ 48”
125. POLDOMAGALSKI, Karol Caja Rural Seguros RGA + 4h 03′ 48”
126. GERGRETSCH, Patrick AG2R La Mondiale + 4h 05′ 46”
127. NEDLIGTHART, Pim Lotto Belisol + 4h 09′ 10”
128. DENANDERSEN, Michael Valgren Tinkoff – Saxo + 4h 10′ 17”
129. NORBREEN, Vegard Lotto Belisol + 4h 12′ 59”
130. SVKVELITS, Martin Omega Pharma – Quick-Step + 4h 15′ 50”
131. NZLSERGENT, Jesse Trek Factory Racing + 4h 16′ 42”
132. FRAGAUDIN, Damien AG2R La Mondiale + 4h 18′ 20”
133. BLRHUTAROVICH, Yauheni AG2R La Mondiale + 4h 19′ 30”
134. NZLHENDERSON, Gregory Lotto Belisol + 4h 19′ 47”
135. NEDSINKELDAM, Ramon Team Giant – Shimano + 4h 20′ 21”
136. NZLBEWLEY, Sam Orica GreenEdge + 4h 21′ 16”
137. NEDTJALLINGII, Maarten Belkin Pro Cycling Team + 4h 24′ 44”
138. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre Merida + 4h 25′ 10”
139. GERCIOLEK, Gerald MTN – Qhubeka + 4h 26′ 37”
140. NAMCRAVEN, Dan Team Europcar + 4h 27′ 04”
141. GBRROWE, Luke Team SKY + 4h 28′ 50”
142. AUSHAAS, Nathan Garmin Sharp + 4h 28′ 53”
143. SUIFUMEAUX, Jonathan IAM Cycling + 4h 29′ 40”
144. GBRMILLAR, David Garmin Sharp + 4h 33′ 28”
145. ITAFERRARI, Roberto Lampre Merida + 4h 35′ 21”
146. SUILANG, Pirmin IAM Cycling + 4h 36′ 49”
147. AUSDOCKER, Mitchell Orica GreenEdge + 4h 36′ 59”
148. ERIBERHANE, Natnael Team Europcar + 4h 39′ 15”
149. CANBOIVIN, Guillaume Cannondale Pro Cycling + 4h 41′ 21”
150. ITAGUARNIERI, Jacopo Astana Pro Team + 4h 45′ 07”
151. GERWAGNER, Robert Belkin Pro Cycling Team + 4h 47′ 54”
152. ESTJOEAAR, Gert Cofidis Solutions Crédits + 4h 48′ 33”
153. FRAMANGEL, Laurent FDJ.fr + 4h 49′ 44”
154. FRATURGOT, Sébastien AG2R La Mondiale + 4h 52′ 29”
155. RSATHOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka + 4h 52′ 31”
156. ITALASCA, Francesco Caja Rural Seguros RGA + 4h 53′ 30”
157. FRAENGOULVENT, Jimmy Team Europcar + 5h 02′ 37”
158. COLBETANCUR, Carlos Alberto AG2R La Mondiale + 5h 14′ 13”
159. ITAGUARDINI, Andrea Astana Pro Team + 5h 22′ 34”

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa