Puchar Polski Siedlce 2014Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym rozpoczął się w Siedlcach od jazdy indywidualnej na czas.

Znakomicie na 15-kilometrowej trasie pojechała juniorka Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która była najlepsza w zmaganiach elity. 5 sekund straciła do niej Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik), która również ściga się w kategorii juniorka. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Martyna Klekot (BDC Unipol Częstochowa).

W juniorach (18,4km) najszybszy był Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Pokonał on Patryka Góreckiego (Dazar Olimpic Piaseczno) oraz Kamila Zawistowskiego (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki).

Szymon Krawczyk (KTK Kalisz) wygrał w kategorii junior młodszy (10km), a zaledwie 1 sekundę stracił do niego Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy). O 4 sekundy gorszy czas, “wykręcił” kolega Krawczyka z grupy, Dawid Czubak.

Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) nie miała sobie równych w czasówce juniorek młodszych. Na 10 kilometrowej trasie zanotowała czas aż o 25 sekund lepszy od drugiej, Karoliny Lipiejko (również ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Trzecia była Ewelina Sikora (WLKS Krakus Czaja).

Wyniki – juniorka młodsza

Wyniki – junior młodszy

Wyniki – junior

Wyniki – kobiety open

Źródło: PZKol