Kamil GradekKamil Gradek został końcowym triumfatorem Tour of China I. Ostatni etap zwyciężył Borys Szpilewski (RTS-Santic Racing Team), “Gradziu” był szósty.

Ostatni, siódmy etap chińskiej etapówki rozegrano na czterech rundach wokół miejscowości Chongqing Banan, każda po 33 kilometry, co w sumie dało dystans 134 kilometry. Warunki do ścigania były bardzo trudne, było duszno, upalnie, a do tego rywalizację utrudniał smog.

Kolarze BDC MarcPol mający w swoich szeregach lidera wyścigu musieli non stop odpierać ataki rywali. Ostatecznie po finiszu z peletonu zwyciężył doświadczony Borys Szpilewski, który na poprzednich etapach trzy razy zajmował drugie lokaty. Drugi był wczorajszy triumfator Tino Thomel, zaś trzeci Neil Van Der Ploeg (Avanti Racing Team).

Kamil Gradek zajął szóste miejsce i dzięki temu został końcowym zwycięzcą wyścigu! Drugą pozycję utrzymał Vitaliy Buts (Kolss Cycling Team), a na trzecią pozycję, dzięki bonifikacie na dzisiejszym odcinku, wskoczył Neil Van Der Ploeg, który zaledwie o sekundę wyprzedził Pawła Bernasa (BDC MarcPol)!

Po dwóch dniach odpoczynku podopieczni Dariusza Banaszka wezmą udział w Tour of China II. Wyścig składa się z pięciu etapów i potrwa od 8-14 września.

Gratulujemy ekipie BDC MarcPol!

Wyniki 7 etapu Tour of China:

1 Shpilevsky BorisRTS-Santic Racing Team16202:04:16
2 Thömel TinoTeam Stuttgart1112,,
3 Van Der Ploeg NeilAvanti Racing Team67,,
4 Kulimbetov NurbolatContinental Team Astana55,,
5 Buts VitaliyKolss Cycling Team44,,
6 Gradek KamilBDC Marcpol23,,
7 Scartezzini MicheleContinental Team Astana2,,
8 Zhao JingbiaoHengxiang Cycling Team1,,
9 Schnaidt FabianTeam Vorarlberg,,
10 Benfatto MarcoContinental Team Astana,,
11 Schumacher StefanChristina Watches – Kuma,,
12 Brammeier MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
13 Simón Casulleras JordiTeam Ecuador,,
14 Galeyev VadimContinental Team Astana,,
15 Holler NikodemusTeam Stuttgart,,
16 Kulyk AndriyKolss Cycling Team,,
17 Erland AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
18 Kadlec MilanTeam Dukla Praha,,
19 Guama ByronTeam Ecuador,,
20 Raim MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
21 Di Battista AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
22 Zanotti MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
23 Bernas PawelBDC Marcpol,,
24 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
25 Hofer AndreasTeam Vorarlberg,,
26 Surutkovich AlexSynergy Baku Cycling Project,,
27 Giacoppo AnthonyAvanti Racing Team,,
28 Nolten BramParkhotel Valkenburg CT,,
29 Ragonessi JoseTeam Ecuador,,
30 Hoekstra MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
31 Ockeloen JasperParkhotel Valkenburg CT,,
32 Erdenesuren MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
33 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sřr,,
34 Navarrete SegundoTeam Ecuador,,
35 Janorschke GrischaTeam Vorarlberg,,
36 Jung Ha JeonSeoul Cycling Team,,
37 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team,,
38 De Julian Vazquez AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
39 Batmunkh Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
40 Kogut VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP,,
41 Tanner JakeChristina Watches – Kuma,,
42 Altansukh AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
43 Dominguez Barragan DanielChristina Watches – Kuma,,
44 Gatskiy PavelContinental Team Astana,,
45 Asadov ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
46 Stortoni SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
47 Lee Ki SeokSeoul Cycling Team,,
48 Kononenko MykhayloKolss Cycling Team,,
49 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team,,
50 Sun XiaolongTeam Lvshan Landscape,,
51 Mizurov AndreyRTS-Santic Racing Team,,
52 Mřrland MortenTeam Sparebanken Sřr,,
53 Jäger PatrickTeam Vorarlberg,,
54 Winter NicolasTeam Vorarlberg,,
55 Ham Seok HyunSeoul Cycling Team,,
56 Bai Li Jun Giant-Champion System Pro Cycling,,
57 Galedo Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
58 Ming Xing XueNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
59 Blokker JorisParkhotel Valkenburg CT,,
60 Gabrovski IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
61 Wippert WouterDrapac Professional Cycling,,
62 Anderson JackDrapac Professional Cycling,,
63 Cayubit Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
64 Clarke WilliamDrapac Professional Cycling,,
65 Nińo Corredor VictorRTS-Santic Racing Team,,
66 Sřrensen JimmiChristina Watches – Kuma,,
67 Wang MeiyinHengxiang Cycling Team,,
68 Klimiankou KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
69 Bizhigitov ZhandosContinental Team Astana,,
70 Joven ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines0:12
71 Wu Nan Giant-Champion System Pro Cycling,,
72 Jumabekov NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
73 Gao PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
74 Donnelly AaronAvanti Racing Team0:16
75 van Breda RickParkhotel Valkenburg CT0:22
76 Beckinsale JackAvanti Racing Team,,
77 Garby Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
78 Meyer TravisDrapac Professional Cycling0:31
79 Karimov RuslanRTS-Santic Racing Team0:35
80 Zhurkin NikolayRTS-Santic Racing Team,,
81 Reinert MartinTeam Stuttgart,,
82 Liu JianpengHengxiang Cycling Team0:40
83 Wang BoHengxiang Cycling Team0:47
84 Forke SebastianChristina Watches – Kuma,,
85 Gao ZhikangHengxiang Cycling Team0:48
86 Zheng ZhangHengxiang Cycling Team,,
87 Kwon Jun-ohSeoul Cycling Team0:50
88 Nowak FlorianTeam Stuttgart0:56
89 Walsleben MaxTeam Stuttgart,,
90 Kraus JanTeam Dukla Praha,,
91 Davis SamAvanti Racing Team,,
92 Muche ChristopherTeam Stuttgart,,
93 Stachowiak AdamBDC Marcpol1:00
94 Radosz RobertBDC Marcpol1:05
95 Janiaczyk BlazejBDC Marcpol,,
96 Hacecky VojtechTeam Dukla Praha1:12
97 Nohales Nieto EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines0:00
98 Hoem Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
DNS Larsen ThomasTeam Sparebanken Sřr

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Gradek Kamil BDC Marcpol8010017:32:05
2 Buts VitaliyKolss Cycling Team56700:33
3 Van Der Ploeg NeilAvanti Racing Team32500:39
4 Bernas PawelBDC Marcpol24360:40
5 Zanotti MarcoParkhotel Valkenburg CT20280:44
6 Brammeier MatthewSynergy Baku Cycling Project1624,,
7 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team12200:46
8 Scartezzini MicheleContinental Team Astana8180:47
9 Gatskiy PavelContinental Team Astana7160:49
10 Hofer AndreasTeam Vorarlberg614,,
11 Bizhigitov ZhandosContinental Team Astana5120:50
12 Schumacher StefanChristina Watches – Kuma3100:51
13 Clarke WilliamDrapac Professional Cycling8,,
14 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team7,,
15 Hoem Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr60:52
16 Kadlec MilanTeam Dukla Praha50:53
17 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project4,,
18 Surutkovich AlexSynergy Baku Cycling Project30:54
19 Erland AndreasTeam Sparebanken Sřr2,,
20 Holler NikodemusTeam Stuttgart1,,
21 Ockeloen JasperParkhotel Valkenburg CT,,
22 Guama ByronTeam Ecuador,,
23 Navarrete SegundoTeam Ecuador,,
24 Simón Casulleras JordiTeam Ecuador,,
25 Anderson JackDrapac Professional Cycling,,
26 Stortoni SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
27 Mizurov AndreyRTS-Santic Racing Team,,
28 Dominguez Barragan DanielChristina Watches – Kuma,,
29 Winter NicolasTeam Vorarlberg,,
30 Nohales Nieto EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
31 Sřrensen JimmiChristina Watches – Kuma,,
32 Zhao JingbiaoHengxiang Cycling Team1:09
33 Kononenko MykhayloKolss Cycling Team3:01
34 Nińo Corredor VictorRTS-Santic Racing Team4:52
35 Kulyk AndriyKolss Cycling Team5:05
36 Shpilevsky BorisRTS-Santic Racing Team5:55
37 Wang MeiyinHengxiang Cycling Team6:27
38 Galedo Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:36
39 Cayubit Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:46
40 Lee Ki SeokSeoul Cycling Team9:16
41 Tanner JakeChristina Watches – Kuma9:21
42 Nolten BramParkhotel Valkenburg CT9:34
43 Ragonessi JoseTeam Ecuador9:58
44 Liu JianpengHengxiang Cycling Team9:59
45 Mřrland MortenTeam Sparebanken Sřr13:29
46 Walsleben MaxTeam Stuttgart13:57
47 Klimiankou KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP14:45
48 Jung Ha JeonSeoul Cycling Team14:50
49 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sřr14:59
50 Kulimbetov NurbolatContinental Team Astana15:04
51 Di Battista AntonioAmore & Vita – Selle SMP15:16
52 Beckinsale JackAvanti Racing Team16:57
53 Meyer TravisDrapac Professional Cycling17:06
54 Radosz RobertBDC Marcpol17:31
55 Garby Marc ChristianChristina Watches – Kuma18:31
56 Janorschke GrischaTeam Vorarlberg18:43
57 Janiaczyk BlazejBDC Marcpol19:15
58 Kogut VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP19:18
59 Gabrovski IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team19:35
60 Stachowiak AdamBDC Marcpol19:44
61 Raim MihkelAmore & Vita – Selle SMP20:05
62 Davis SamAvanti Racing Team22:44
63 Altansukh AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team24:36
64 Benfatto MarcoContinental Team Astana24:43
65 Galeyev VadimContinental Team Astana24:50
66 Wang BoHengxiang Cycling Team25:12
67 Reinert MartinTeam Stuttgart25:13
68 Nowak FlorianTeam Stuttgart27:50
69 Sun XiaolongTeam Lvshan Landscape28:46
70 Thömel TinoTeam Stuttgart30:08
71 Giacoppo AnthonyAvanti Racing Team30:22
72 Blokker JorisParkhotel Valkenburg CT,,
73 Hoekstra MarcoParkhotel Valkenburg CT30:27
74 Karimov RuslanRTS-Santic Racing Team30:29
75 Schnaidt FabianTeam Vorarlberg30:33
76 Wippert WouterDrapac Professional Cycling30:43
77 Wu Nan Giant-Champion System Pro Cycling30:49
78 Forke SebastianChristina Watches – Kuma31:14
79 Batmunkh Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team33:02
80 Erdenesuren MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team33:10
81 Gao ZhikangHengxiang Cycling Team33:13
82 Jäger PatrickTeam Vorarlberg35:38
83 Joven ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines35:50
84 Jumabekov NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team36:09
85 Ham Seok HyunSeoul Cycling Team37:28
86 Donnelly AaronAvanti Racing Team38:17
87 Asadov ElchinSynergy Baku Cycling Project39:18
88 De Julian Vazquez AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines39:34
89 Zheng ZhangHengxiang Cycling Team39:43
90 Hacecky VojtechTeam Dukla Praha40:30
91 Kraus JanTeam Dukla Praha42:59
92 Muche ChristopherTeam Stuttgart44:15
93 Bai Li Jun Giant-Champion System Pro Cycling44:55
94 Ming Xing XueNingxia Sports Lottery Cycling Team45:24
95 Kwon Jun-ohSeoul Cycling Team46:38
96 van Breda RickParkhotel Valkenburg CT48:02
97 Gao PengNingxia Sports Lottery Cycling Team54:57
98 Zhurkin NikolayRTS-Santic Racing Team59:53

Foto: 7cycling.com