tdp amatorówTour de Pologne to nie tylko walka zawodowców. Każdy miłośnik kolarstwa może się sprawdzić w zmaganiach towarzyszących wyścigowi. 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Tour de Pologne Amatorów. Trwa także rywalizacja w aplikacji Endomondo przygotowana przez Tauron Polska Energia, głównego sponsora wyścigu. Wygrać można m.in. rower szosowy, replikę maszyny Lampre-Merida, czy udział w zamkniętych testach modeli Merida na rok 2015.

Już wkrótce nie tylko kolarskie życie nad Wisłą zacznie się kręcić wokół Tour de Pologne. Aby nie poprzestawać na kibicowaniu i samemu lepiej poznać smak rywalizacji, warto wziąć udział w zmaganiach towarzyszących wyścigowi. Najważniejszym z nich jest Tour de Pologne Amatorów. 8 sierpnia pasjonaci dwóch kółek wystartują w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie kilka godzin później rozegra się 6. królewski etap 71. Tour de Pologne z ośmioma górskimi premiami. Trasa dla zawodowców liczy 174 km, amatorzy będą mieli do pokonania ponad 38 km. – Wystarczy odrobina kondycji i rower, żeby móc poczuć się jak kolarz na górskim etapie Tour de Pologne. Cieszymy się, że możemy być częścią imprezy, która promuje aktywny odpoczynek i zdrowy tryb życia – mówi Ireneusz Perkowski, prezes Tauron Sprzedaż, przedstawiciel głównego sponsora wyścigu dla amatorów.

Wszyscy, którzy lubią rowerowe zmagania, mogą także dołączyć do wirtualnego wyścigu przygotowanego w związku z Tour de Pologne. W rywalizacji „Wykręć nagrody z Tauronem” w aplikacji Endomondo bierze już udział blisko 50 tys. osób, a lider przejechał w niej dotąd ponad 7800 km. Główną nagrodą rywalizacji jest rower szosowy Merida Scultura 903, replika modelu Lampre-Merida, na którym Przemysław Niemiec zajął 6. miejsce w Giro d’Italia 2013. Do wykręcenia jest także wiele akcesoriów rowerowych Merida czy opon Maxxis. Choć rywalizacja jest wirtualna, kilometry, które trzeba w niej przejechać, są jak najbardziej realne. Można to zrobić na wiele sposobów, m.in. pokonać najdłuższy dystans, przejechać trasę Tour de Pologne Amatorów czy wziąć udział w zmaganiach seniorów. Merida Polska, partner rywalizacji „Wykręć nagrody z Tauronem” w aplikacji Endomondo, przygotowała także dodatkową atrakcję dla trzech uczestników rywalizacji. Jest nią udział w zamkniętych testach rowerów Merida z kolekcji 2015, które odbędą się we wrześniu br. w Wiśle. Nie zabraknie tam najnowszych wersji maszyn znanych z najważniejszych wyścigów na świecie. Zarówno górskie, jak i szosowe rowery jednej z czołowych dwukołowych marek będzie można poddać ciężkim testom na malowniczych trasach.

W przygotowaniach do rowerowych zmagań mogą pomóc filmy instruktażowe Tauronu. Dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang udziela w nich rad dotyczących m.in. treningu, sprzętu czy diety. Wszystkie filmy są dostępne na stronach internetowych lato.tauron-pe.pl oraz tourdepologneamatorow.pl, na której można także znaleźć wiele informacji dotyczących wyścigu i zapisać się na niego. W ubiegłym roku w Tour de Pologne Amatorów wzięło udział ok. 1300 zawodników, w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby startujących.

 

Informacja prasowa