Memorial_E2_17-48-14P54A5456-EditKolarz ekipy BDC MarcPol Kamil Gradek nadal jest liderem rywalizacji w ProLidze. Ósmy wyścig z tego cyklu, Memoriał Józefa Grudmana i Jerzego Wizowskiego rozegrany w Grodowcu i Polkowicach, spowodował większy tłok w czołówce.

Na drugie miejsce awansował Bartłomiej Matysiak z CCC Polsat Polkowice (drugi na mecie i zwycięzca etapu), a na trzecie triumfator całego wyścigu (dwa razy drugi na etapach) Błażej Janiaczyk (BDC Marcpol). Gradek ma tuż przed mistrzostwami Polski 42 punkty przewagi. Nieobecny na krajowych wyścigach, zeszłoroczny zwycięzca ProLigi, Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) spadł na 4. miejsce i ma tyle samo punktów, co kolejny z kolarzy Dariusza Banaszka, Paweł Bernas. Do czołowej „10” awansował Łukasz Bodnar (Active Jet). W dziesiątce u progu półmetku sezonu znajduje się po trzech kolarzy BDC MarcPol i CCC Polsat Polkowice, dwóch z ekipy Mexller i po jednym z Active Jet i czeskiej drużyny Bauknecht.

ProLiga to cykl 19 najważniejszych polskich wyścigów szosowych. Następny wyścig, to mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas (Zawonia,25.06) i ze startu wspólnego (Sobótka, 29.06). Zwycięzcy otrzymają odpowiednio 60 i 100 punktów.

Na zdjęciu podium wyścigu Memoriał Józefa Grudmana i Jerzego Wizowskiego. Od lewej Bartłomiej Matysiak, Błażej Janiaczyk i Łukasz Bodnar.

(Fot. MTB Obiszów Team)

Klasyfikacja po 8. wyścigu ProLigi

1. Kamil Gradek (BDC MarcPol)

190

2. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)

148

3. Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol)

127

4. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)

115

5. Paweł Bernas (BDC MarcPol)

115

6. Łukasz Bodnar (ActiveJet)

89

7. Paweł Cieślik (Bauknecht – Author)

88

8. Kamil Zieliński (Mexller)

82

9. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice)

80

10. Artur Detko (Mexller)

73