Nacer BouhanniNacer Bouhanni został pominięty w składzie FDJ.fr, przy wyborze ekipy na Tour de France. Sprinterem w szeregach Marca Madiot na Wielką Pętlę będzie Arnaud Demare, a liderem Thibaut Pinot.

Szefostwo FDJ.fr potwierdziło już nazwiska ośmiu kolarzy, którzy pojawią się na starcie w Wielkiej Brytanii. O ostatnie, dziewiąte miejsce w składzie, “walczą” jeszcze Cédric Pineau oraz Francis Mourey. Kierownik zespołu – Marc Madiot, ogłosi ostateczną decyzję po Mistrzostwach Francji ze startu wspólnego.

Pomimo wygranych trzech etapów i klasyfikacji punktowej na ostatnim Giro d’Italia, w tegorocznym Tour de France na pewno nie pojedzie Bouhanni.  “Jest tak, jak jest”, powiedział francuski sprinter dla L’Equipe. “Zarząd FDJ dokonał swojego wyboru i szanuję ich decyzję, nawet jeśli jestem rozczarowany. W tym roku Tour przejeżdża przez moje rodzinne Wogezy. Nie będę jednak z tego powodu płakał. Zamierzam skupić się na francuskich mistrzostwach i wykorzystać moją obecną formę”, podsumował.

Liderem FDJ.fr na klasyfikację generalną będzie Thibaut Pinot, a w sprinterskich końcówkach będzie walczył Arnaud Demare.

W związku z takim obrotem spraw, co raz bardziej prawdopodobny staje się transfer młodego sprintera po obecnym sezonie. Francuscy dziennikarze sugerują kierunek zagranicznej ekipy WorldTour. Jego kontrakt wygasa z końcem grudnia obecnego roku.

FDJ.fr na Tour de France:

William Bonnet, Mickaël Delage, Arnaud Démare, Arnold Jeannesson, Matthieu Ladagnous, Thibaut Pinot, Jérémy Roy, Arthur Vichot oraz ktoś z dwójki Cédric Pineau, Francis Mourey.

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa