Kamil Gradek Paweł BernasZwycięstwem etapowym Andriya Kulyka (Kolss Cycling Team), zakończył się wyścig Tour de Slovaquie. Paweł Bernas (BDC MarcPol) był siódmy, a wygrał Oleksandr Polivoda (Kolss Cycling Team).

Barwny peleton finiszował dziś na ulicach Bratysławy. Najszybszy był Ukrainiec Andriy Kulyka, który pokonał Christiana Delle Stelle (MG Kvis – Willier) oraz Romana Van Udena (CCN Cycling Team).

W klasyfikacji generalnej wygrał inny z Ukraińców – Polivoda. Paweł Bernas był siódmy, Kamil Gradek dziewiąty. W drugiej dziesiątce znalazł się także Paweł Cieślik (Bauknecht Author).

Wyniki:

1 Andriy KULYK UKR KLS 4:10:02
2 Christian DELLE STELLE ITA MGK +0
3 Roman VAN UDEN NZL CCN +0
4 Sergey NIKOLAEV RUS TIK +0
5 Matej MUGERLI SLO ADR +0
6 Liam BERTAZZO ITA MGK +0
7 Maros KOVAC SVK DUK +0
8 Jan TRATNIK SLO AMP +0
9 Matt BRAMMEIER IRL BCP +0
10 Davide MUCELLI ITA MKT +0
11 Robert JENKO SLO MKT +0
12 Jesper ASSELMAN NED MET +0
13 Artur FEDOSSEYEV KAZ AS2 +0
14 Daniel MCLAY GBR +0
15 Trond Hakon TRONDSEN NOR FRB +0
16 Rino GASPARRINI ITA MGK +0
17 Peeter PRUUS EST RBD +0
18 Pavel GATSKIY KAZ AS2 +0
19 Erik BASKA SVK DUK +0
20 Dmytro KRIVTSOV UKR KLS +0
21 Radoslav ROGINA CRO ADR +0
22 Kamil GRADEK POL BDC +0
23 Andris SMIRNOVS LAT RBD +0
24 Samuel SPOKES AUS ETI +0
25 Pawel BERNAS POL BDC +0
26 Henrik EVENSEN NOR FRB +0
27 Paul ILLENBERGER AUT RSW +0
28 Mateusz KOMAR POL BDC +0
29 Róbert MÁLIK SVK JAN +0
30 Siarhei PAPOK BLR RBD +0
31 Zolt DER HUN UNA +0
32 Kristjan FAJT SLO ADR +0
33 Maxim POKIDOV RUS TIK +0
34 Jan SOKOL AUT BCP +0
35 Tim KERKHOF NED ETI +0
36 Sjoerd VAN GINNEKEN NED MET +0
37 Miroslav DEBNAR SVK CKB +0
38 Peter KONING NED MET +0
39 Marek CANECKY SVK AMP +0
40 Oleksandr POLIVODA UKR KLS +0
41 Lubos MALOVEC SVK DUK +0
42 Matija KVASINA CRO RSW +0
43 Sebastian SCHÖNBERGER AUT RSW +0
44 Martin HUNAL CZE BAU +0
45 Michele SCARTEZZINI ITA AS2 +0
46 Matej MARIN SLO RSW +0
47 Pawel CIESLIK POL BAU +0
48 Johann SCHWABIK SVK +0
49 Jiri POLNICKY CZE BAU +0
50 Matej JURCO SVK DUK +0
51 Karel HNIK CZE ETI +0
52 Tilegen MAIDOS KAZ AS2 +0
53 Maksim RAZUMOV RUS TIK +0
54 Dmitry IGNATYEV RUS TIK +0
55 Dimitri PEYSKENS BEL +0
56 Emanuel KISERLOVSKI CRO MKT +0
57 Lukasz WISNIOWSKI POL ETI +0
58 Stefan POLL AUT AMP +0
59 Andzs FLAKSIS LAT RBD +0
60 Hayden MCCORMICK NZL +0
61 Lex NEDERLOF NED CCN +0
62 Rob LEEMANS BEL +0
63 Andi BAJC SLO AMP +0
64 Tomas BUCHACEK CZE BAU +0
65 Jozef PALCAK SVK CKB +0
66 Christoffer LISSON DEN DKK +0
67 Oscar RIESEBEEK NED MET +0
68 Leszek PLUCINSKI POL BDC +0
69 Martin MAHDAR SVK DUK +0
70 Josef HOSEK CZE BAU +0
71 Jarno GMELICH NED MET +0
72 Elchin ASADOV AZE BCP +0
73 Kristian Engen FORBORD NOR FRB +0
74 Primož ROGLIC SLO ADR +0
75 Piotr KIRPSZA POL BDC +0
76 Dries HOLLANDERS BEL MET +0
77 Christian Nyvang LUND DEN DKK +0
78 Antonio SANTORO ITA MKT +0
79 Oleksandr KVACHUK UKR KLS +0
80 Patrik TYBOR SVK DUK +0
81 Dmitriy KOSYAKOV RUS TIK +0
82 Andreas LANDA NOR FRB +0
83 David DVORSKY CZE BAU +0
84 John Bohn EBSEN DEN CCN +0
85 Pavel PTASHKIN RUS TIK +8
86 Michael GAUBITZER AUT AMP +0
87 Maarten CRAEGHS BEL +0
88 Andris VOSEKALNS LAT RBD +0
89 Tomas HARAG SVK CKB +0
90 Sigurd NESSET NOR FRB +0
91 Alessandro MAZZI ITA UNA +0
92 Jan CHALUPCIK SVK JAN +0
93 Jan HIRT CZE ETI +0
94 Daniele ALDEGHERI ITA MGK +0
95 Jakob MADSEN DEN DKK +56
96 Krists NEILANDS LAT RBD +56
97 Andrei NECHITA ROU MGK +1:04
98 Patrick KONRAD AUT RSW +0
99 Dennis HERFORTH JENSEN DEN DKK +0
100 Jesper HANSEN DEN DKK +1:35
101 Blaz FURDI SLO MKT +1:55
102 Ilya DAVIDENOK KAZ AS2 +0
103 Domen NOVAK SLO ADR +0
104 Matteo BUSATO ITA MGK +1:58
105 Dejan BAJT SLO AMP +2:05
106 Oleksandr PREVAR UKR KLS +0
107 Daniel BIEDERMANN AUT RSW +0
108 Bruno MALTAR CRO ADR +0
DNS Ariya PHOUNSAVATH LAO CCN
DNF Radovan DOLEZAL CZE ETI

 

Klasyfikacja generalna:
1 Oleksandr POLIVODA UKR KLS 17:50:31
2 Kristjan FAJT SLO ADR +10
3 Matija KVASINA CRO RSW +19
4 Peter KONING NED MET +28
5 Matej MUGERLI SLO ADR +30
6 Jesper ASSELMAN NED MET +31
7 Pawel BERNAS POL BDC +33
8 Sjoerd VAN GINNEKEN NED MET +37
9 Kamil GRADEK POL BDC +40
10 Radoslav ROGINA CRO ADR +40
11 Bruno MALTAR CRO ADR +40
12 Maksim RAZUMOV RUS TIK +41
13 Peeter PRUUS EST RBD +43
14 Maxim POKIDOV RUS TIK +44
15 Dmytro KRIVTSOV UKR KLS +46
16 Jarno GMELICH NED MET +49
17 Pawel CIESLIK POL BAU +50
18 Tomas BUCHACEK CZE BAU +50
19 Maros KOVAC SVK DUK +53
20 Karel HNIK CZE ETI +53
21 Samuel SPOKES AUS ETI +53
22 Lukasz WISNIOWSKI POL ETI +53
23 Tilegen MAIDOS KAZ AS2 +53
24 Hayden MCCORMICK NZL +57
25 Andzs FLAKSIS LAT RBD +57
26 Leszek PLUCINSKI POL BDC +57
27 Primož ROGLIC SLO ADR +57
28 Tim KERKHOF NED ETI +58
29 Matej MARIN SLO RSW +58
30 Jan HIRT CZE ETI +58
31 Artur FEDOSSEYEV KAZ AS2 +59
32 Ilya DAVIDENOK KAZ AS2 +59
33 Patrick KONRAD AUT RSW +59
34 Dmitry IGNATYEV RUS TIK +1:01
35 David DVORSKY CZE BAU +1:02
36 Matej JURCO SVK DUK +1:03
37 Patrik TYBOR SVK DUK +1:03
38 Jan TRATNIK SLO AMP +1:13
39 Andi BAJC SLO AMP +1:13
40 Liam BERTAZZO ITA MGK +1:15
41 Martin MAHDAR SVK DUK +1:15
42 Piotr KIRPSZA POL BDC +1:18
43 Marek CANECKY SVK AMP +1:25
44 Stefan POLL AUT AMP +1:30
45 Trond Hakon TRONDSEN NOR FRB +1:38
46 Kristian Engen FORBORD NOR FRB +1:41
47 Dries HOLLANDERS BEL MET +1:48
48 Dimitri PEYSKENS BEL +1:50
49 Matt BRAMMEIER IRL BCP +1:51
50 Emanuel KISERLOVSKI CRO MKT +1:51
51 Antonio SANTORO ITA MKT +1:51
52 Alessandro MAZZI ITA UNA +2:00
53 Andris VOSEKALNS LAT RBD +2:10
54 Andrei NECHITA ROU MGK +2:19
55 Christian DELLE STELLE ITA MGK +2:22
56 Dennis HERFORTH JENSEN DEN DKK +2:24
57 Davide MUCELLI ITA MKT +2:26
58 Roman VAN UDEN NZL CCN +2:31
59 Andreas LANDA NOR FRB +2:40
60 Dmitriy KOSYAKOV RUS TIK +2:50
61 Oleksandr KVACHUK UKR KLS +2:57
62 Sergey NIKOLAEV RUS TIK +3:02
63 Daniel BIEDERMANN AUT RSW +3:10
64 Martin HUNAL CZE BAU +3:13
65 Oleksandr PREVAR UKR KLS +3:16
66 Matteo BUSATO ITA MGK +3:27
67 Michael GAUBITZER AUT AMP +3:36
68 Christoffer LISSON DEN DKK +3:40
69 Sebastian SCHÖNBERGER AUT RSW +4:35
70 Siarhei PAPOK BLR RBD +4:44
71 Domen NOVAK SLO ADR +4:45
72 Michele SCARTEZZINI ITA AS2 +5:00
73 Mateusz KOMAR POL BDC +5:08
74 Rob LEEMANS BEL +5:09
75 Dejan BAJT SLO AMP +5:48
76 Blaz FURDI SLO MKT +5:50
77 Krists NEILANDS LAT RBD +5:56
78 Jesper HANSEN DEN DKK +6:03
79 Pavel GATSKIY KAZ AS2 +6:04
80 Paul ILLENBERGER AUT RSW +6:42
81 Jozef PALCAK SVK CKB +7:03
82 John Bohn EBSEN DEN CCN +7:06
83 Jiri POLNICKY CZE BAU +7:42
84 Andriy KULYK UKR KLS +7:49
85 Daniele ALDEGHERI ITA MGK +8:03
86 Jakob MADSEN DEN DKK +9:01
87 Jan CHALUPCIK SVK JAN +9:12
88 Christian Nyvang LUND DEN DKK +9:13
89 Andris SMIRNOVS LAT RBD +9:18
90 Jan SOKOL AUT BCP +9:21
91 Elchin ASADOV AZE BCP +9:21
92 Róbert MÁLIK SVK JAN +9:50
93 Daniel MCLAY GBR +11:37
94 Josef HOSEK CZE BAU +11:44
95 Pavel PTASHKIN RUS TIK +15:58
96 Tomas HARAG SVK CKB +17:47
97 Erik BASKA SVK DUK +18:40
98 Zolt DER HUN UNA +24:27
99 Oscar RIESEBEEK NED MET +26:40
100 Maarten CRAEGHS BEL +27:05
101 Robert JENKO SLO MKT +27:47
102 Rino GASPARRINI ITA MGK +27:47
103 Henrik EVENSEN NOR FRB +27:52
104 Lubos MALOVEC SVK DUK +28:37
105 Lex NEDERLOF NED CCN +35:15
106 Johann SCHWABIK SVK +39:11
107 Sigurd NESSET NOR FRB +39:43
108 Miroslav DEBNAR SVK CKB +39:44

 

Andrzej Gucwa