Rodriguez JoaquimKolarz ekipy Katusha Joaquim Rodríguez,dla którego głównym celem tego sezonu było Giro d’Italia, musiał skorygować swoje plany startowe.

Przypomnijmy, że “Purito” leżał w kraksie na szóstym etapie Giro d’Italia z metą na Monte Casino, podczas którego złamał żebro i kciuka. Jak się wówczas okazało Hiszpan na Giro przyjechał ze złamanymi żebrami po Amstel Gold Race i mimo tego stanął na starcie do włoskiego wielkiego touru.

“Strasznie nas zasmuciła strata “Purito” w pierwszych dniach Giro” – powiedział Wiaczesław Ekimov, szef ekipy Katusha. “Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy mieć plan B”.

Jego głównym celem na ten sezon będzie klasyfikacja generalna Vuelta a Espana. Został miesiąc do Tour de France, obecnie coraz mocniej trenuje, kolejne dnie będą kluczowe w podjęciu ostatecznej decyzji czy pojawi się we Francji – dodał Ekimov.

W “Wielkiej Pętli” zobaczymy norweskiego sprintera Alexandra Kristoffa, który powalczy z Markiem Cavendishem, Andre Greipelem, Marcelem Kittelem i Peterem Saganem o zielona koszulkę.

“Jedziemy na Tour de France ze sprinterskim pociągiem, o zieloną koszulkę powalczy Kristoff” – zakończył szef drużyny Katusha.