Jagoda LasekWiadomo już, że tegoroczna Olimpiada Młodzieży zostanie rozegrana na Dolnym Śląsku. Niedawno poznaliśmy także lokalizację szosowych zmagań, czyli jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

Przyszłym medalistom OOM, czyli Mistrzostw Polski juniorów młodszych przyjdzie walczyć o biało-czerwone koszulki i medale na trudnych, górzystych trasach znanych z Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Młode zawodniczki i zawodnicy, będą walczyć o tytuły 10 i 12 lipca. Baza i biuro wyścigu znajdować będzie się w wałbrzyskim Hotelu Maria. Wałbrzych będzie także areną zmagań podczas wyścigu jazdy indywidualnej na czas. Trasa zostanie wytyczona na terenie  Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej na tzw. „agrafce”. Teren jest jednak ciężki i częściowo mocno prowadzi pod górę. Na pocieszenie, ulica Uczniowska – bo o niej mowa, jest w całości pokryta bardzo dobrym asfaltem.

Tymczasem wyścig ze startu wspólnego odbędzie się praktycznie na tej samej trasie, co przedostatni etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego w 2013 roku. Start i meta znajdować będzie się jednak w Świebodzicach. Juniorki i juniorzy młodsi, będą ścigali się na rundzie: Świebodzice-Siodłkowice-Dobromierz-Chwaliszów-Cieszów-Świebodzice, gdzie znajdują się dwa ciężkie podjazdy pod Dobromierz i Cieszów. Nie zabraknie także kilka mniejszych hopek, co powoduje, że na całej rundzie nie ma momentu płaskiego. Zawodnicy i zawodniczki muszą uważać na bardzo krętej końcówce rundy w Świebodzicach, tuż przed samym finiszem.

Dyrektorem zawodów będzie Ryszard Szram, a organizatorem Dolnośląski Związek Kolarski i klub Górnik Wałbrzych.

W najbliższym czasie zostaną opublikowane dokładne profile, mapy, a także filmiki z tras. Organizatorzy przygotowują także dokładny regulamin imprezy.

Wstępny harmonogram OOM tutaj

 

Andrzej Gucwa

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Eddy
Eddy

Pozdrowienia dla Sławka Nowickiego! ;)Dolny Śląsk kolarstwem stoi!

a2
a2

Wychowałem się tam. Rzeźnia. Nie wiem, czy ta trasa nie jest za ciężka. Spodziewam się, że będą jeździć pojedynczo lub małymi grupkami. Swoją drogą przepiękne widoki i warto pokazać ten zakątek Polski.