Asbjørn Andersen KraghAsbjørn Andersen Kragh (Christina Watches-Kuga) po sprincie z peletonu wygrał 2. etap Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Liderem pozostał Grega Bole (Nippo Vini Fantini).

Drugi etap tegorocznych Grodów, to nowa konfiguracja trasy. Start nastąpił w Złotoryi, a meta po 161 kilometrach w Polkowicach. Po drodze na kolarzy czekały pofałdowane rundy w okolicach Chojnowa, gdzie znajdowała się premia górska 2. kategorii w Grodowcu. W końcówce wyznaczono rundy wokół Polkowic. Meta usytuwana była na kostce brukowej, na małym podjeździe pod rynek.

Od samego startu wielu zawodników miało ochotę do ataku. Pierwszą premię górską wygrał Kamil Zieliński (Mexller), który pokonał Mateusza Czajkowskiego (Wibatech Fuji Żory). Później swojej szansy na odjazd kilkukrotnie próbował Artur Detko (Mexller), ale także i on nie mógł zdecydowanie się oderwać.

W okolicach półmetka peleton podzielił się na trzy części, ale wkrótce wszystko znów wróciło do normy,

Najgroźniejszą akcję zawiązali dziś: Tim Gebauer (Stolting), Jimmi Sorrensen (Christina Watches), Morata Cuadros (Etixx), Dariusz Batek (Reprezentacja Polski U-23) oraz Matej Jurco (Dukla Trencin). Piątka dzielnie trzymała się na czele i skasowano ją dopiero na ostatnich kilometrach.

O wszystkim zadecydował więc masowy sprint. O zwycięstwo walczyli dziś bardzo młodzi zawodnicy. Wygrał 22-letni Duńczyk Andersen Kragh (Christina Watches-Kuma), który pokonał 21-letniego Eryka Latonia (BDC MarcPol) oraz 20-letniego Phila Bauhaus (Team Stolting).

Pełne wyniki > tutaj

Andrzej Gucwa