wiśnia złotoEkipa Etixx Cycling Team podała skład na dwa holenderskie klasyki rozgrywane w nadchodzący weekend. Wystąpi w nich podwójny mistrz Polski orlików z 2013 roku, Łukasz Wiśniowski.

Łukasz Wiśniowski dobrze rozpoczął swój kolejny sezon w ekipie Etixx. Pokazał się z dobrej strony podczas jubileuszowego Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Zwłaszcza piętnaste miejsce na ostatnim etapie udowodniło, że młody Polak dobrze radzi sobie także wśród kolarzy największego kalibru. Teraz Łukasz wystąpi wraz z kolegami w dwóch weekendowych klasykach rozgrywanych w Holandii: Ster Van Zwolle i Rabobank Dorpenomlooop Rucphen. Oba wyścigi wygrał w 2013 roku Dylan van Baarle, który jest aktualnie zawodnikiem Garmin – Sharp.

“Przed nami dwa pierwsze klasyki tego sezonu. Wystąpimy w nich w optymalnym składzie. Mam nadzieję, że Daniel Hoelgaard utrzyma formę z wyścigu w Hiszpanii. Po raz pierwszy w naszym stroju zaprezentuje się kolejny sprinter, Paco Ghistelinck. Po urazie kostki wraca Tim Kerkhof, który będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony w swojej ojczyźnie.” mówi dyrektor sportowy René Andrle.

Skład Etixx Cycling Team na Ster Van Zwolle i Rabobank Dorpenomlooop Rucphen:

Paco Ghistelinck, Tim Kerkhof, Josip Rumac, Łukasz Wiśniowski, Daniel Hoelgaard, Sam Spokes, Markus Hoelgaard i Alexis Guerin.

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga @ArekWaluga77