Kenny Van HummelKenny Van Hummel zdobył pierwszy triumf w barwach ekipy Androni-Giocattoli. Holender po sprinterskim finiszu wygrał szósty odcinek tej imprezy.

Kolarze rywalizujący w jednym z najważniejszych azjatyckich wyścigów, musieli przejechać dziś 199 kilometrów z miejscowości Melaka do Pontian.

Trasa była płaska i sprzyjała dziś sprinterom. Swoją szansę wykorzystał Van Hummel. Holender, który od tego sezonu ściga się dla Androni-Giocattoli odniósł pierwsze zwycięstwo dla nowego teamu. Dziś pokonał Aidisa Kruopisa (Orica GreenEdge) oraz Kena Hansona (UnitedHealthcare Pro Cycling).

Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) przyjechał bezpiecznie w peletonie na 71. miejscu. W klasyfikacji generalnej jest 42. Prowadzi Mirsamad Pourseyedigolakhour (Tabriz Petrochemical).

Wyniki:

1 Van Hummel,Kenny Androni Giocatolli – Venezuela 4h29’46″
2 Kruopis,Aidis Orica Greenedge
3 Hanson,Ken UnitedHealthcare Pro Cycling
4 Forster,Robert UnitedHealthcare Pro Cycling
5 Kolar,Michael Tinkoff-Saxo
6 Chicchi,Francesco Yellow Fluo
7 Guardini,Andrea Astana Pro Team
8 Reguigui,Youcef MTN – Qhubeka
9 Lamoisson,Morgan Team Europcar
10 Manan,Anuar Terengganu Cycling Team
11 Haller,Marco Team Katusha
12 Xue,Chao Hua Giant-Champion System Pro
13 Bos,Theo Belkin-Pro Cycling Team
14 Saleh,Mohd Harrif Terengganu Cycling Team
15 Bertazzo,Omar Androni Giocatolli – Venezuela
16 Khalilikhosroshahi,Behnam Tabriz Petrochemical Team
17 Nishitani,Taiji Aisan Racing Team
18 Brammeier,Matt Synergy Baku Cycling Project
19 Ho,Burr Hong Kong – China
20 Ho,Junrong OCBC Singapore
21 Suryadi,Bambang Indonesia
22 Jiang,Zhi Hui Giant-Champion System Pro
23 Ko,Siu Wai Hong Kong – China
24 Zilioli,Gianfranco Androni Giocatolli – Venezuela
25 De Patre,Roberto Yellow Fluo
26 Nederlof,Lex CCN Cycling Team
27 Romero,Jeffry Colombia
28 Duque,Leonardo Colombia
29 Ahmad Lutfi,Mohd Fauzan Malaysia
30 Tleubayev,Ruslan Astana Pro Team
31 Isgandarov,Tural Synergy Baku Cycling Project
32 Valencia,Juan Pablo Colombia
33 Mat Senan,Mohd Saufi Terengganu Cycling Team
34 Manulang,Robin Indonesia
35 Christie,Jason CCN Cycling Team
36 Bai,Li Jun Giant-Champion System Pro
37 Klemme,Daniel Synergy Baku Cycling Project
38 Clarke,Jonathan UnitedHealthcare Pro Cycling
39 J.V. Rensburg,Jacques MTN – Qhubeka
40 Misbah,Mohd Rauf Nur Malaysia
41 Cahyadi,Aiman Indonesia
42 Priya Prasetya,Heksa Indonesia
43 Facchini,Patrick Androni Giocatolli – Venezuela
44 Berhane,Natnael Team Europcar
45 Vahid,Ghaffari Tabriz Petrochemical Team
46 Kudus,Merhawi MTN – Qhubeka
47 Chaves,Esteban Orica Greenedge
48 Hansen,Jesper Tinkoff-Saxo
49 Alzate,Carlos UnitedHealthcare Pro Cycling
50 Sohrabi,Mehdi Tabriz Petrochemical Team
51 Quintero,Carlos Colombia
52 Cheung,King Wai Hong Kong – China
53 Ibrahim,Abdul Rashid Malaysia
54 Meintjes,Louis MTN – Qhubeka
55 Gu,Ying Chuan Giant-Champion System Pro
56 Pourseyedigolakhour,Mirsamad Tabriz Petrochemical Team
57 Kruijswijk,Steven Belkin-Pro Cycling Team
58 Hiratsuka,Yoshimitsu Aisan Racing Team
59 Petrov,Evgeny Tinkoff-Saxo
60 Brown,Graeme Belkin-Pro Cycling Team
61 Augustyn,John-Lee MTN – Qhubeka
62 Valgren,Michael Tinkoff-Saxo
63 Taliani,Alessio Androni Giocatolli – Venezuela
64 Ignatenko,Petr Team Katusha
65 Fukuda,Shimpei Aisan Racing Team
66 Afriani,Aldi Indonesia
67 Porsev,Alexsandr Team Katusha
68 Fitrianto,Hari CCN Cycling Team
69 Sheppard,Eric OCBC Singapore
70 Aziz,Mohd Saiful Anuar Terengganu Cycling Team
71 Poljanski,Pawel Tinkoff-Saxo
72 Mow,Ching Yin Hong Kong – China
73 Ebsen,John CCN Cycling Team
74 NI,Yihui Giant-Champion System Pro
75 Lane,Patrick Synergy Baku Cycling Project
76 Kochetkov,Pavel Team Katusha
77 Goh,Choon Huat OCBC Singapore
78 Miletta,Luigi Yellow Fluo
79 Bolivar,Isaac UnitedHealthcare Pro Cycling
80 Brutt,Pavel Team Katusha
81 Martinez,Yannick Team Europcar
82 Phounsavath,Ariya CCN Cycling Team
83 Othman,Mohd Adiq Terengganu Cycling Team
84 Rybakov,Alexsandr Team Katusha
85 Chalapud,Robinson Colombia
86 Yang,Jing Giant-Champion System Pro
87 Lau,Kwong Hong Kong – China
88 Kolahdozhagh,Amir Tabriz Petrochemical Team
89 Monsalve,Yonnatta Yellow Fluo
90 Schweizer,Michael Synergy Baku Cycling Project
91 Duchesne,Antoine Team Europcar
92 Fominykh,Danill Astana Pro Team
93 White,Bradley UnitedHealthcare Pro Cycling
94 Quintero,Duber Colombia
95 Asadov,Elchin Synergy Baku Cycling Project
96 McCarthy,Jay Tinkoff-Saxo
97 Hassan,Suhardi Malaysia
98 Dyachenko,Alexsandar Astana Pro Team a 12″
99 Mizbani Iranagh,Ghader Tabriz Petrochemical Team a 16″
100 Zainal,Mohd Nur Rizuan Malaysia a m.t.
101 Guillemois,Romain Team Europcar a m.t.
102 Lancaster,Brett Orica Greenedge a 20″
103 Ali Sahbana,Agung Indonesia a 34″
104 Wu,Lok Chun Hong Kong – China a 36″
105 Bellini,Gianni Yellow Fluo a m.t.
106 Ochoa,Carlos Jose Androni Giocatolli – Venezuela a m.t.
107 Weening,Pieter Orica Greenedge a 44″
108 Rogers,Dene Thomas OCBC Singapore
109 Van Winden,Dennis Belkin-Pro Cycling Team a 01’16″
110 Bobridge,Jack Belkin-Pro Cycling Team a m.t.
111 Grmay,Tsgabu MTN – Qhubeka a 01’19″
112 Kern,Christophe Team Europcar a m.t.
113 Howson,Damien Orica Greenedge a 01’23″
114 Bewley,Samuel Orica Greenedge a 01’34″
115 Flens,Rick Belkin-Pro Cycling Team a 01’38″
116 Bayly,Cameron OCBC Singapore a m.t.
117 Saleh,Mohd Zamri Terengganu Cycling Team
118 Rabou,Thomas OCBC Singapore a 01’38″
119 Gruzdev,Dmitriy Astana Pro Team
120 Kamyshev,Arman Astana Pro Team a 01’42″

Klasyfikacja generalna:
1 Pourseyedigolakhour,Mirsamad TPT Tabriz Petrochemical Team 19h43’50″
2 Kudus,Merhawi MTN MTN – Qhubeka a 08″
3 Bolivar,Isaac UHC UnitedHealthcare Pro Cycling a 11″
4 Chaves,Esteban OGE Orica Greenedge a 20″
5 Ignatenko,Petr KAT Team Katusha a 36″
6 J.V. Rensburg,Jacques MTN MTN – Qhubeka a 40″
7 Kruijswijk,Steven BEL Belkin-Pro Cycling Team a 52″
8 Zilioli,Gianfranco AND Androni Giocatolli – Venezuela a 01’09″
9 Vahid,Ghaffari TPT Tabriz Petrochemical Team a 01’27″
10 Meintjes,Louis MTN MTN – Qhubeka a 01’41″
11 Quintero,Carlos COL Colombia a 01’46″
12 Monsalve,Yonnatta YEL Yellow Fluo a 02’20″
13 Ebsen,John CCN CCN Cycling Team a 02’33″
14 Kolahdozhagh,Amir TPT Tabriz Petrochemical Team a 02’48″
15 Brutt,Pavel KAT Team Katusha a 03’09″
16 Phounsavath,Ariya CCN CCN Cycling Team a 03’24″
17 Weening,Pieter OGE Orica Greenedge a 03’44″
18 Clarke,Jonathan UHC UnitedHealthcare Pro Cycling a 03’47″
19 Hansen,Jesper TCS Tinkoff-Saxo a 03’52″
20 Quintero,Duber COL Colombia a 04’33″
21 Berhane,Natnael EUC Team Europcar a 04’38″
22 Facchini,Patrick AND Androni Giocatolli – Venezuela a 04’57″
23 Mizbani Iranagh,Ghader TPT Tabriz Petrochemical Team a 04’58″
24 Taliani,Alessio AND Androni Giocatolli – Venezuela a 05’33″
25 Sheppard,Eric TSI OCBC Singapore a 05’51″
26 Duque,Leonardo COL Colombia a 06’08″
27 Augustyn,John-Lee MTN MTN – Qhubeka a 08’05″
28 Goh,Choon Huat TSI OCBC Singapore a 08’57″
29 Fitrianto,Hari CCN CCN Cycling Team a 09’26″
30 Rybakov,Alexsandr KAT Team Katusha a 10’07″
31 Othman,Mohd Adiq TSG Terengganu Cycling Team a 10’35″
32 Lane,Patrick BCP Synergy Baku Cycling Project a 10’42″
33 Bai,Li Jun MSS Giant-Champion System Pro a 10’53″
34 Ahmad Lutfi,Mohd Fauzan MAS Malaysia a 11’06″
35 Lancaster,Brett OGE Orica Greenedge a 11’09″
36 Romero,Jeffry COL Colombia a 11’44″
37 Chalapud,Robinson COL Colombia m.t.
38 Christie,Jason CCN CCN Cycling Team a 11’51″
39 Hiratsuka,Yoshimitsu AIS Aisan Racing Team a 11’54″
40 Kochetkov,Pavel KAT Team Katusha a 12’02″
41 Sohrabi,Mehdi TPT Tabriz Petrochemical Team a 12’08″
42 Poljanski,Pawel TCS Tinkoff-Saxo a 12’34″
43 Valencia,Juan Pablo COL Colombia m.t.
44 Cheung,King Wai HKG Hong Kong – China a 12’39″
45 Ho,Burr HKG Hong Kong – China a 12’49″
46 Cahyadi,Aiman INA Indonesia a 13’33″
47 White,Bradley UHC UnitedHealthcare Pro Cycling a 13’53″
48 Gu,Ying Chuan MSS Giant-Champion System Pro a 14’03″
49 Mat Senan,Mohd Saufi TSG Terengganu Cycling Team a 15’02″
50 Misbah,Mohd Rauf Nur MAS Malaysia a 15’08″
51 Yang,Jing MSS Giant-Champion System Pro a 15’09″
52 Bobridge,Jack BEL Belkin-Pro Cycling Team a 15’58″
53 Isgandarov,Tural BCP Synergy Baku Cycling Project a 16’15″
54 Suryadi,Bambang INA Indonesia a 16’25″
55 Grmay,Tsgabu MTN MTN – Qhubeka a 16’35″
56 Ali Sahbana,Agung INA Indonesia a 16’55″
57 Miletta,Luigi YEL Yellow Fluo a 17’02″
58 Bertazzo,Omar AND Androni Giocatolli – Venezuela a 17’40″
59 Jiang,Zhi Hui MSS Giant-Champion System Pro a 17’42″
60 Nederlof,Lex CCN CCN Cycling Team a 18’08″
61 Kern,Christophe EUC Team Europcar a 18’21″
62 Valgren,Michael TCS Tinkoff-Saxo a 18’29″
63 Xue,Chao Hua MSS Giant-Champion System Pro a 19’19″
64 Martinez,Yannick EUC Team Europcar a 19’39″
65 Reguigui,Youcef MTN MTN – Qhubeka a 20’07″
66 Guardini,Andrea AST Astana Pro Team a 21’02″
67 Tleubayev,Ruslan AST Astana Pro Team a 21’05″
68 Rabou,Thomas TSI OCBC Singapore a 21’08″
69 Nishitani,Taiji AIS Aisan Racing Team a 21’12″
70 McCarthy,Jay TCS Tinkoff-Saxo m.t.
71 Duchesne,Antoine EUC Team Europcar m.t.
72 Bos,Theo BEL Belkin-Pro Cycling Team a 21’18″
73 Hanson,Ken UHC UnitedHealthcare Pro Cycling a 21’19″
74 Klemme,Daniel BCP Synergy Baku Cycling Project a 21’20″
75 Khalilikhosroshahi,Behnam TPT Tabriz Petrochemical Team m.t.
76 Petrov,Evgeny TCS Tinkoff-Saxo a 21’27″
77 Kruopis,Aidis OGE Orica Greenedge a 21’33″
78 Forster,Robert UHC UnitedHealthcare Pro Cycling a 21’53″
79 Rogers,Dene Thomas TSI OCBC Singapore a 22’01″
80 Chicchi,Francesco YEL Yellow Fluo a 22’04″
81 De Patre,Roberto YEL Yellow Fluo a 22’18″
82 Ko,Siu Wai HKG Hong Kong – China a 22’53″
83 Alzate,Carlos UHC UnitedHealthcare Pro Cycling a 23’07″
84 Aziz,Mohd Saiful Anuar TSG Terengganu Cycling Team a 23’22″
85 Howson,Damien OGE Orica Greenedge m.t.
86 Van Hummel,Kenny AND Androni Giocatolli – Venezuela a 23’25″
87 Bayly,Cameron TSI OCBC Singapore a 23’28″
88 Ho,Junrong TSI OCBC Singapore a 23’29″
89 Ochoa,Carlos Jose AND Androni Giocatolli – Venezuela a 23’55″
90 Brammeier,Matt BCP Synergy Baku Cycling Project a 24’37″
91 Porsev,Alexsandr KAT Team Katusha m.t.
92 Zainal,Mohd Nur Rizuan MAS Malaysia a 24’38″
93 Kolar,Michael TCS Tinkoff-Saxo a 25’11″
94 Brown,Graeme BEL Belkin-Pro Cycling Team a 25’43″
95 Fominykh,Danill AST Astana Pro Team a 26’02″
96 Dyachenko,Alexsandar AST Astana Pro Team a 26’14″
97 Hassan,Suhardi MAS Malaysia a 26’27″
98 Saleh,Mohd Zamri TSG Terengganu Cycling Team a 26’29″
99 Mow,Ching Yin HKG Hong Kong – China a 27’27″
100 Manulang,Robin INA Indonesia a 27’36″
101 Schweizer,Michael BCP Synergy Baku Cycling Project a 27’57″
102 Priya Prasetya,Heksa INA Indonesia a 27’58″
103 Saleh,Mohd Harrif TSG Terengganu Cycling Team a 28’26″
104 Manan,Anuar TSG Terengganu Cycling Team a 28’57″
105 Ibrahim,Abdul Rashid MAS Malaysia a 29’00″
106 Asadov,Elchin BCP Synergy Baku Cycling Project a 30’02″
107 Gruzdev,Dmitriy AST Astana Pro Team a 30’11″
108 Afriani,Aldi INA Indonesia a 30’16″
109 Kamyshev,Arman AST Astana Pro Team a 30’17″
110 Haller,Marco KAT Team Katusha a 30’23″
111 Wu,Lok Chun HKG Hong Kong – China a 30’42″
112 Guillemois,Romain EUC Team Europcar a 31’27″
113 Van Winden,Dennis BEL Belkin-Pro Cycling Team a 31’39″
114 Lamoisson,Morgan EUC Team Europcar a 32’20″
115 Lau,Kwong HKG Hong Kong – China a 35’48″
116 Bewley,Samuel OGE Orica Greenedge a 36’07″
117 NI,Yihui MSS Giant-Champion System Pro a 37’01″
118 Fukuda,Shimpei AIS Aisan Racing Team a 37’44″
119 Flens,Rick BEL Belkin-Pro Cycling Team a 38’23″
120 Bellini,Gianni YEL Yellow Fluo a 47’47″

 

Foto: bettiphoto.net

Andrzej Gucwa